Hlavní obsah

Módní sklizeň: Jak a s čím nosit barvu vína?

Foto: Isifa

Vínovou si oblíbila i herečka Evan Rachel Wood

17. 10. 2011

Zatímco vinobraní je už za námi, v módě nás ta největší sklizeň teprve čeká. Vínová barva se totiž neobjevovala jen na šatech z módních přehlídek, ale i na rtech nebo nehtech modelek, které podzimní trendy předváděly. Dáte jí šanci také, nebo zůstanete jen u dvojky červeného?

Článek

Vínová barva má spoustu podobných vlastností jako červená (pokud jste jejími fanynkami, přečtěte si jak červenou kombinovat), i ona dokáže svou nositelku proměnit ve femme fatale, zároveň je ale elegantnější, tajemnější a umírněnější, takže si ji určitě oblíbí i ženy, které si na samotnou červenou netroufají.

S čím ji nosit?

Vínová je odstín ze skupiny červené, oproti burgundské (která je naopak odstínem fialové) obsahuje i určité procento zelené. Spousta žen se vínové bojí z jednoho prostého důvodu – neví, s čím tuhle barvu kombinovat. Obavy přitom nejsou na místě. Vínová se dá snadno spárovat s černou, s námořnickou modří, se smaragdovou, krémovou nebo s odstíny tmavě zelené. Dobře si rozumí také s hedvábnou šedou a stříbrnou (na tu si vzpomeňte hlavně při výběru doplňků). Můžete být ale samozřejmě i odvážnější a pustit se do dalších barevných kombinací, inspirací vám může být například podzimní přehlídka značky Gucci, kde se vínová objevila v doprovodu zářivé oranžové, žluté nebo světle fialové.

Foto: archiv firmy

Na foto: Gucci, ready-to-wear podzim/zima 2011

Návrhářka Gucci Frida Giannini ale nebyla jediná, která se nechala inspirovat vínem, s tímto odstínem si pohrával i Nicolas Ghesquière (Balenciaga), Marc Jacobs, který ho osázel puntíky a zkombinoval se zelenou, nebo Victoria Beckham, která se držela jednoho odstínu.

Foto: archiv firmy

Na foto: Marc Jacobs, ready-to-wear, podzim/zima 2011

Foto: archiv firmy

Na foto: Lanvin a Victoria Beckham, ready-to-wear podzim/zima 2011

Komu bude slušet?

Ptáte se, jestli vám vůbec může vínová slušet? Rozhodně ji vyzkoušejte, pokud jste typ bledé Sněhurky. Vínová je ale milosrdnější než ostrá červená a sluší tak různým typům žen. Problém s ní mohou mít jen některé zrzky, často ale stačí, když se vínová „rozbije“ dalším odstínem. Nechte proto předsudky o neslušení stranou a dejte téhle barvě alespoň šanci.

Foto: Isifa

Které z blondýnek to podle vás sluší víc?

Foto: Isifa

Máte tmavé vlasy a bledou pleť? Vínovou rozhodně zkuste

Foto: Isifa

Zrzka Deborah Ann a Leslie Mann se zlatavým nádechem vlasů

Jak s vínovou naložit?

Na to, abyste se oblékly celé do vínova, se necítíte? Zkuste pro začátek alespoň doplňky, punčochy (k odstínům, o kterých jsme psali výše), nebo se rovnou zaměřte na vaše rty či nehty. Chcete vědět, které další líčení nesmíte na podzim přehlédnout? Koukněte se do článku Konec okoukanému líčení.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): kabelka Dior a Zara (2490 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): sako Zara (2499 Kč) a kalhoty Topshop (1200 Kč)

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Topshop, boty (3480 Kč), punčochy (240 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto: look z přehlídky Gucci, rtěnka Wine Berry od MAC (500 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Malaga Wine (OPI, 330 Kč), Thorned Rose (Orly, 250 Kč)

Zařadíte vínovou do svého šatníku? Nebo už jste jí přišly na chuť dávno? Budeme se těšit na vaše reakce!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek