Hlavní obsah

Modrá, černá i bílá aneb Jaké linky letos letí?

Foto: Profimedia.cz
22. 1. 2020

Jste spíš zastánkyní klasiky, nebo se rády inspirujete extravagantnějšími linkami z rukou vizážistů z přehlídkových mol? Zkuste obojí a díky našim tipům se vám to podaří na jedničku.

Článek

O čem je řeč? O linkách, protože jako vždy, i letos se objevily v nápaditých variantách na přehlídkách na nadcházející sezonu. Jakými looky se stojí za to inspirovat a kde seženete ty správné líčící pomocníky, kterými dosáhnete požadovaného výsledku? Nebojte, jak jde o linky, na holičkách vás nenecháme.

Klasická kočičí

Efekt kočičí linky je k nezaplacení. Nakreslete ji tekutým nebo gelovým produktem a snažte se o co nejostřejší vnější ocásek, kterým se pyšní Selena Gomez (27) a Gigi Hadid (24). Jak docílit toho, že budou oba konce stejné? Řiďte se dolní linií oka, jako by ji ocásek prodlužoval. Dolní linku můžete také zvýraznit ale nezapomeňte, že si oko opticky zmenšíte.

Foto: Profimedia.cz

Inspirace na kočičí linky podle slavných krásek. Zpěvačka Selena Gomez (vlevo) a modelka Gigi Hadid

Tipy na černé oční linky

Hledejte varianty, které jsou dlouhodržící a nejlépe voděodolné, zamezíte tak tomu, že se vám budou linky obtiskávat na víčko. Skvěle také vypadá matná varianta černé.

Foto: Archiv firem

Zleva: Dlouhodržící oční linky ve fixu Artdeco, 449 Kč; Oční linky ve fixu Kat von D, 580 Kč, prodává Sephora

Foto: Archiv firem

Zleva: Matná tekutá linka L’Oréal Paris, 250 Kč, prodává Notino; Dlouhotrvající gelová oční linka Dermacol, 189 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Oční linky ve fixu s ultra tenkým hrotem Rimmel, 189 Kč; Matné oční linky ve fixu Benefit, 630 Kč

Futuristická bílá pro větší oči

Trik dávat bílou barvu do vnitřní spodní linky je známý. Bílá linka opticky zvětší oči, rozzáří pohled a vypadá to, že jste spaly nejméně deset hodin a vyspaly jste se dorůžova. Nahoru jsme ji ale ještě nezkoušely. Kočičí linka v bílé, sladěná se zlatavými stíny a jemnou vrstvou řasenky, je naše nová závislost!

Navíc si s tímhle líčením nemusíte dávat tolik práce. Na celé víčko naneste rozjasňující stín nebo rovnou pudrový rozjasňovač a namalujte tenkou linku nad řasy. Povinnou řasenku už nemusíme připomínat!

Foto: Profimedia.cz

Svěží líčení bylo k vidění na přehlídce Pamelly Roland

Tipy na bílé linky a tužky

S kajalovou tužkou vykreslíte pohodlně vnitřní linku, ta horní ale nebude tak precizní jako s tekutou barvou a štětečkem.

Foto: Archiv firem

Zleva: Tužka na oči Douglas, 129 Kč, odstín White is White; Voděodolná tužka Zoeva, 239 Kč, odstín The Truth, obojí prodává Douglas parfumerie

Foto: Archiv firem

Zleva: Dlouhotrvající tužka Essence, 40 Kč, odstín 33; Tekuté oční linky Revolution Pro, 100 Kč, odstín White, prodává Notino

Foto: Archiv firem

Zleva: Voděodolná gelová linka Sephora Collection, 295 Kč, odstín Snowy White; Tekuté bílé linky NYX, 219 Kč, prodává Notino

Barvy pro odvážné

Jestliže chcete vyzkoušet něco nového, zajímavějšího, okoukejte barevné linky z přehlídek. Nejodvážnější je namalovat horní a dolní linku kontrastními barvami. O něco usedlejší varianta je namalovat obě linky černou a jen horní hranu ozdobit třeba žlutou (jaké odstíny nejvíc rozzáří vaši barvu očí?)

Foto: Profimedia.cz

Líčení modelek na přehlídce Antonio Marras hrálo všemi barvami, stejně jako na přehlídce Tadashi Shoji

Tipy na barevné oční linky

Tužky nebývají tolik pigmentované a tím pádem s nimi vytvoříte tlumenější look. Pokud se ale nebojíte barev, jděte do zářivějších tekutých, třeba i v metalickém provedení.

Foto: Archiv firem

Zleva: NYX Vivid Bright, 159 Kč, odstín 04 Vivid Halo; Tekuté oční linky trend IT UP, 80 Kč, odstín Catch The Light 040, prodává drogerie dm

Foto: Archiv firem

Zleva: Matné voděodolné linky Make Up For Ever, 399 Kč, odstín M-24, prodává Sephora; Tekutá oční linka ve fixu Max Factor, 159 Kč, odstín 40 Turquoise, prodává Notino

Foto: Archiv firem

Tužka na oči Lancôme, 830 Kč, odstín 08; Tekutá linka ve fixu Dior, 1020 Kč, odstín 851 Matte Pink, obojí prodává FAnn parfumerie

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek