Hlavní obsah

Trendy vlasy 2020: Na jaké barvy a střihy vsadit letos?

Foto: Profimedia.cz
9. 1. 2020

Stejně jako oblečení, i vlasy podléhají trendům. Zmapovali jsme pro vás ty nej střihy, barvy i styling, které pofrčí v roce 2020. A zeptali těch nejpovolanějších – kadeřníků.

Článek

Zrcadlo, zrcadlo, jaké vlasové trendy budou vládnout roku 2020? Prim budou hrát opět kontrasty: extravagance vs. přirozenost, zářivé barvy z přehlídkových mol vs. barvy a střihy, které jsme skutečně ochotné nosit. Zeptali jsme se kadeřníků na jejich předpovědi, co bude letos v kurzu.

Drzé, odvážné i barevné

Nechť se vaše vlasy stanou vaším hlavním poznávacím znamením, máte-li na to. Čím originálnější kombinace, tím lepší. A to i v pastelových tónech. „Rok 2020 bude ve znamení netradičních kombinací barev, jako jsou třeba růžové tóny a hodně šedivé nebo zelené a modré odlesky. To ukazují světová mola a tyto trendy teď míří pomalu i k nám do Česka. Otázkou ale zůstává, kolik českých žen na to bude mít odvahu,“ říká kadeřník Honza Kořínek, majitel Hair studia Honza Kořínek. Jednu z nejoriginálnějších kombinací nosí v současnosti třeba zpěvačka Dua Lipa (24), troufly byste si?

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Dua Lipa je příkladem, jak experimentovat a nosit na hlavě kontrast blond i černé

Přirozené přechody

I technika balayage se dočkala evoluce, a to jsme si mysleli, že přirozenější efekt barvení vytvořit nelze. „Největším hitem je momentálně barvicí technika lived-in color. Vychází z balayage, jen přirozeněji prosvětlí vlas v délce až do konečků,“ vysvětluje kadeřník Libor Smrž ze salonu Hair We Are. Odstín si můžete vybrat dle libosti, nemusí jít hned o blond. Klidně můžete mít délky prosvětlené světle hnědou a základ tmavý. Výhoda je, že barva vydrží krásná až šest měsíců.

Foto: Profimedia.cz

Velmi přirozeně, jako od sluníčka, nosí prosvětlené vlasy herečka Jessica Biel (37). Díky velmi pozvolnému přechodu odstínů nebudou odrosty účes kazit

Vrstvy pro objem

Co se týká střihů, tak tu budou dva zcela odlišné póly. „Buď vlasy zastřižené do stejné délky, rovné až takové ‚technické‘, a oproti tomu budou stát hodně sestříhané vlasy, které jsou rozevláté a v pohybu,“ říká Honza Kořínek. Pyšníte-li se dlouhými vlasy i okolo obličeje, zauvažujte nad sestřihnutím několika pramenů lemujících tvář, které budou končit u brady. Inspirujte se u Jennifer Aniston (50). „Dlouhým vlasům to opticky dodá větší objem,“ doplňuje Libor Smrž.

Foto: Profimedia.cz

Jennifer Aniston nosí sestříhané prameny, účesu to dodává vzdušnost a objem

Dokonalé mikádo

Ano, hádáte správně, mikádo se pořád drží v top trendech. „Velmi populární jsou rovná mikáda nad ramena, která jsou nově speciálně prostřižená v koncích, aby vlasy nebyly těžké a měly stále fresh look,“ radí Libor Smrž.

Foto: Profimedia.cz

Karlie Kloss (27) a její dokonalé mikádo těsně pod bradu. Můžete ho nosit vyfoukané dohladka, ale i navlněné

Přerostlá ofina

„Jaro a léto opět přinese dorůstání na podzim ustřižených ofin, takže budeme tvarovat různé patky nebo dlouhé ofiny,“ odhaduje Honza Kořínek. Tahle fáze přerůstání je sice otravná, ale když účes navlníte a jemně rozcucháte jako blogerka Xenia Adonts (27), bude to vypadat, že ofinu jste si ustřihly takhle schválně.

Foto: Profimedia.cz

Ofinu si nechává přerůstat i světoznámá blogerka Xenia Adonts, nosí ji rozhrnutou téměř uprostřed

Boho vlnobití 

Vlny ve stylingu 2020 opět vítězí, ale snažte se o co nejpřirozenější efekt s rovnějšími konci. „Kulmou vytvoříte lehký plážový efekt a stylingovým přípravkem zvýrazněte jen konečky,“ říká Libor Smrž. Vlny musí působit přirozeně, žádné princeznovské lokýnky!

Foto: Profimedia.cz

Plážové vlny můžete odkoukat od modelky Rosie Huntington-Whiteley (32)

Ať vám neutečou ani trendy v módě na rok 2020: Pořiďte si nejmódnější boty sezony!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek