Hlavní obsah

Mýty o single ženách: Jsou to kariéristky, zoufalky a mrchy?

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Nemají partnera, děti, jsou prostě single. A do určité doby je to cool, okolí jim tleská. Když ale dosáhnou určitého věku, společnost začne jejich svobodný život pokládat spíš za známku něčeho podivného. A rovnou začne mít jasno, proč zůstaly samy. Znáte nejčastější mýty, které o single ženách kolují?

Článek

Zpočátku je svobodný život pokládán za rozumnou volbu – koneckonců žena tak má čas na studium, na budování kariéry, na své koníčky. Žijeme přece v moderní době a není kam spěchat. Vdavky druhý den po oslavě osmnáctých narozenin a první dítě o devět (maximálně deset) měsíců později už není standard.

Pak ale oslavíte pětatřicáté (nedej bože čtyřicáté) narozeniny a rázem jste divná, něco je s vámi špatně. A za všechno si můžete sama. Nebo ne? Toto jsou mýty, které o single ženách ve společnosti stále panují.

Jsou to kariéristky

Pokud máte jen trochu dobrou práci, máte kam růst, jste finančně nezávislá a dobře situovaná, jste v očích společnosti kariéristka. Žena, která vyměnila lásku, rodinu a mateřství za práci, protože si nejspíš neuvědomuje, co je v životě to opravdu důležité.

Jakoby nikdo nepředpokládal, že ne každý touží po rodině, ne každý chce mít děti. A nebo že je i třeba chcete, ale prostě jste ještě nepotkala muže, s nímž by se tohle všechno dalo uskutečnit. A místo abyste se z toho hroutila, jste trpělivá a v mezičase se holt soustředíte na práci.

Foto: OPOLJA, Shutterstock.com

Ty dnešní ženy, jdou po kariéře a penězích a pak se diví, že nemají rodinu!

Jsou to zoufalky

Jestli ale zrovna kariéru nebudujete, nemyslete si, že si v očích ostatních polepšíte. Naopak, jste podle nich nešťastná, zoufalá a po večerech probrečíte hodiny a hodiny v marné touze po lásce. Že jste úplně v pohodě, máte kamarády, spoustu koníčků a rozhodně každý večer nepřemýšlíte o sebevraždě? Ale kdeže, každá žena přece potřebuje ke štěstí chlapa, vy jen předstíráte, že to tak není!

Jsou namyšlené a náročné

Když žena nemá partnera, společnost automaticky přemýšlí, kde se stala chyba. A protože mužů je všude hromada, tak je logicky chyba na vaší straně. Něco je s vámi špatně, protože jinak byste už dávno byla vdaná a doma vám běhaly tři děti a pes.

Jedno z nejčastějších „vysvětlení“ je, že si o sobě moc myslíte a nespokojíte se s „normálním“ chlapem. Tak dlouho jste vybírala, až jste přebrala a nikdo na vás nezbyl. Že ale když jde o lásku na celý život a třeba i děti, je více než na místě vybírat toho, s kým tohle prožijete, opravdu pečlivě? A že prostě z některých věcí slevit nejde? Že se ani tak nejedná o vybíravost, ale spíš o zodpovědnost? Takhle to vidí bohužel málokdo.

Foto: Rido, Shutterstock.com

To, že se tváří šťastně, je jen přetvářka, protože bez muže se žádná žena prostě mít dobře nemůže!

Nesnáší chlapy

Tohle je další báječná teorie, kterou lze vlastně univerzálně použít na každou single ženu. V minulosti vám nějaký muž (nebo jich bylo více) zlomil srdce, ublížil vám tak, že vůči mužskému pokolení cítíte nenávist a zlobu. Jste zapšklá, odháníte je od sebe, jste na ně zlá a pak se nemůžete ale divit, že jste sama.

Ale no tak, pojďme už přijmout fakt, že většina žen se dokáže z milostných zklamání oklepat podobně dobře jako pánové. Že neskáčeme hromadně z mostů pokaždé, když nás nějaký chlap opustí nebo nám to s ním nevyjde. A že bolest, kterou sebou láska někdy přináší, umíme zpracovat a nestávají se z nás zhrzené potvory!

Podobné mýty kolují i o feministkách, přitom tématu rovnosti pohlaví se věnuje i čím dál tím víc mužů. Třeba jeden z našich mužů měsíce: Kurzy sebeobrany mě dovedly k feminismu, říká Pavel Houdek.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek