Hlavní obsah

Návrat do společnosti: Jak se jí a vaří po kriminále?

Foto: Eva Malúšová

Tousty pečené na žehličce, kafe „třeťák“ a dvacet kilo nahoru. I tak vypadá život ve vězení. Paní Hana nám vyprávěla, jak se po návratu na svobodu stala z vysokoškolsky vzdělané ženy zapálená profesionální kuchařka, a uvařila nám čtyři skvělá podzimní jídla.

Článek

S Hanou (46) jsem se poprvé potkala v Komunitním centru a zahradě Kotlaska. V zelené oáze schované u pražské Palmovky lidé z okolí obdělávají záhony, cvičí jógu, využívají šicí dílnu nebo tu jen tak s dětmi odpočívají ve stínu ovocných stromů.

Začarovaný kruh nezaměstnanosti a dluhů

Celý areál vybudovali během necelého roku klienti a zaměstnanci organizace Rubikon Centrum, která pomáhá lidem s trestní minulostí vrátit se zpátky do běžného života. Po propuštění z vězení totiž bývá největší problém najít zaměstnání – se záznamem v trestním rejstříku práci dostane málokdo. A jelikož z vězení většina lidí odejde s dluhy, hrozí začarovaný kruh nezaměstnanosti a neustálého narůstání dalších dluhů, což bohužel velká část nakonec dost nešťastně řeší recidivou. I to je důvod, proč Rubikon vedle dluhového poradenství podporuje klienty ve vzdělání a rekvalifikacích, jež jsou zásadní pro nalezení a udržení poctivé práce.

Foto: Eva Malúšová

V komunitní zahradě se pořádají i pravidelné workshopy. Nás lenochy nejvíce zaujal ten na pletení houpacích sítí...

Pro všechny odpůrce podobných aktivit budiž útěchou, že je to nejlevnější způsob, jak bojovat proti recidivě a sociálnímu vyloučení. Na Rubikon se obracejí lidé, kteří chtějí svůj život změnit a začlenit se zpátky do společnosti, ale leží před nimi řada překážek – a ty bez pomoci překonat nezvládnou.

Uzeniny, dřina v kuchyni & nový začátek

Paní Hana (ač drobná postavou) je na první pohled silná žena, která tuto pomoc využila – po čtyřicítce se nechala zlákat snadným ziskem a spadla do průšvihu, z něhož už nebylo cesty ven. Z vysokoškolsky vzdělané ženy zvyklé na pohodlný život byla najednou trestankyně. Cela sdílená se silnými kuřačkami, chleby tajně opékané na žehličce, kafe „druhák a třeťák“ a uzeniny z výrobny, kde vězeňkyně pracují... I díky tomu se z Hany stala vegetariánka.

Foto: Eva Malúšová

Pěstovat ovoce, zeleninu i květiny chodí do Kotlasky obyvatelé okolí, ale o chod a údržbu centra se starají lidé po výkonu trestu, kteří tak svým sousedům ukazují, že také umějí pořádně máknout

Návrat do starého zaměstnání nepřipadal po propuštění v úvahu, a protože se Hana nebojí ani fyzické práce (dříve například dobrovolničila v domově důchodců) a už ve vězení pracovala v kuchyni, rozhodla se svou kariéru otočit o 180 stupňů a stát se kuchařkou. Pomohl jí v tom jak blízký vztah s babičkou, která byla v kuchyni mistryní, tak právě rekvalifikační kurz zprostředkovaný Rubikonem. Nyní pracuje ve vyhlášené restauraci (z pochopitelných důvodů proto nezveřejňujeme její fotku), a ačkoli by se ráda zase někdy živila hlavou, vaření ji baví. A slouží jí i jako terapie, která jí pomáhá po všech životních zvratech trochu vyčistit hlavu.

Z přepychu do skromných poměrů

Většina žen v kriminále přibere až dvacet kilo, protože stres zajídají sladkým – dokonce v trochu extrémní podobě chleba s cukrem. Hana se proto snažila vyhýbat jak sladkostem, tak uzeninám, které byly na jídelníčku místo masa. Dnes se snaží ukázat, že zdravě a dobře se dá uvařit i s omezeným rozpočtem a z českých surovin, a čtyři takové recepty připravila i pro naše čtenáře. Všechna jídla jsem spolu s naší fotografkou Evou a nadšenými zahradníky z Kotlasky poctivě ochutnala. Některá i dvakrát. Nebo třikrát. A na co se můžete těšit?

Foto: Eva Malúšová

Na své si v zahradě přijdou i včelaři, takže kromě pravidelné výroby džemů se letos těší i na první vlastní med

Kulajda s vajíčkem a houbami

Jestli z lesa nikdy neodcházíte s prázdným košíkem (nebo máte doma zásobu sušených hub), tradiční kulajda s vajíčkem je na víkend jasná volba.

Foto: Eva Malúšová

Česká klasika nikdy nezklame. S vajíčkem a čerstvým chlebem v klidu zastane i hlavní chod

Rychlý kuskus s cuketou a sýrem

Voňavá zeleninová směs z cuket, česneku a rajčat, které jsou stále ještě v sezoně, perfektně doplní jemný kuskus. Skvělé i jako oběd do práce!

Foto: Eva Malúšová

Voňavá směs ze zeleniny, která právě dozrává, je s kuskusem a sýrem prima tip na oběd i lehkou večeři

Těstovinový salát se slaninou a cibulí

Tady Hanka ustoupila a povolila slaninu, která těstoviny krásně ochutila. V kombinaci s ořechy, cibulí a modrým sýrem byl tento těstovinový salát naším favoritem.

Foto: Eva Malúšová

Vlašáky jsou samozřejmě z vlastního sběru, ale nic nezkazíte ani kupovanými

Švestkový crumble

Ovocný crumble je snad nejrychlejší dezert na světě – jakékoli sezonní ovoce jednoduše pokrájíte a zapečete s křupavou ochucenou drobenkou. A chutná teplý i studený!

Foto: Eva Malúšová

Šťavnatý koláč „bez koláče“ (rozumějte bez těsta) je Hančin oblíbený letní dezert

Fandíte lidem, kteří se snaží napravit své chyby?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.