Hlavní obsah

Okořeňte si milování: Mluvte a křičte na partnera!

Foto: Profimedia

Něžná slůvka jsou pro mnoho lidí nezbytnou součástí sexu

Koření milování, jeho smyslná esence, povzbuzující substance, elixír… Říkejte tomu, jak chcete, ale hlavně „to“ vyjádřete. Co všechno vám přinese, když začnete o milování mluvit nahlas?

Článek

Z celorepublikového výzkumu sexuálního chování Čechů vyplynulo, že mezi nejvíce vzrušující podněty patří doteky (laskání, líbání), zrakové vjemy (akty, pornografie), čichové vjemy (vůně, pachy), ale i sluchové škádlení (šeptání, hudba, intimní zvuky, vzdechy). A právě ona poslední položka by se za žádnou cenu neměla podceňovat! Proč?

Sexperti a koučové, včetně britské sexuální poradkyně a spisovatelky Lindy Sonntag, poukazují na to, že steny uspokojení a hovor o sexu některé lidi umí pořádně rozdivočit.

Smyslná zábava zcela zdarma

„Muži i ženy velmi rádi slyší, jak se jejich partneři verbálně odvazují. Někteří se kochají vším, od šeptaných lichotek až po hrubé poznámky a obscénnosti,“ uvádí hříšná „pisatelka“ v jedné ze svých chlípných příruček s tím, že sprosťárny jsou vzrušující hlavně proto, že jsou (pro vás) zakázané.

Všechny ty sprosťárničky, peprnější slova, pocity a emoce vyjádřené ústy v sobě dusíte proto, že v mnoha jazycích se tvrdší a se sexem spojená slůvka používají k vyjádření hněvu – nebo jako urážka. Na používání slov v původním smyslu a vnímání jejich erotické moci se tak snadno a rychle zapomnělo. Jenže možná i proto v současnosti platí, že čím je pro partnera neobvyklejší používat neslušná slova a výrazy, tím víc to kdekoho vzrušuje.

Tak co, jdete do toho a prokážete trochu odvahy, která přišťaví milování bez zdlouhavých příprav nebo erotických pomůcek? Pak musíte překonat zábranu a osvobodit tak kus spoutaného libida. Čím začít?

Foto: Profimedia

Vzdechy a sténání mnohé teprve správně naladí

Dostaňte to ven!

Povězte partnerovi, co je příjemné a jak je to báječný pocit, když dělá tohle a tamto. Jeho vášeň to roznítí ještě víc. „Je to fantastická povzbuzující injekce pro sebevědomí, která dokáže přimět milence k ještě vynalézavějšímu a vytrvalejšímu sexu,“ upozorňuje Linda Sonntag a dál doporučuje vyprávět partnerovi o svých fantaziích během společné masturbace – zvlášť o erotických snech, v nichž se děje něco netradičního. Podle ní je to velmi dobrý způsob, jak se hodně rozparádit.

Projev vášně, lásky i souznění

„Šokovalo mne, když moje jinak docela cudná partnerka najednou při sexu vykřikla pár slov, která jsem od ní ještě nikdy neslyšel. Byl jsem sice překvapený, ale mile. Pak se ukázalo, že měla poprvé v životě mokrý orgasmus. Tak jasně, taky bych jásal,“ usmívá se čtenář Libor, kterého slovně projevená vášeň milenky povzbudila do dalších sexy akcí. „Tohle se u žen musí podporovat,“ dodává. Píšete si?

Mimochodem, sex po telefonu taky může být pořádné terno. Jste-li vy a váš milenec od sebe odloučení, vaše tužby spojí dva přístroje. Podrobné popisy toho, co oba děláte a pociťujete, jsou skoro tak dobré, jako kdybyste u toho byli osobně. A co přidat k dalšímu „číslu“?

Foto: Profimedia

Chcete zažít něco nového? Zkuste s partnerem sex po telefonu

Dvě, tři fráze jinak

„Mnozí lidé mají rádi, když se na ně v posteli mluví cizím jazykem – ať už mu rozumějí nebo ne,“ uzavírá Linda Sonntag. Pravděpodobně k nim budete patřit i vy. Vždyť podle českého sexuologa Petra Weisse je ženské vzrušení založené na sluchových podnětech. Proto by vám během dlouhého, pomalého pronikání měl muž šeptat o svých tajných chtíčích, co s vámi má v plánu a jak „to“ chce provést. Je t’aime, te amo, chạm tôi…

A jak to máte vy? Líbí se vám, když vám milenec něco šeptá do ouška?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama