Hlavní obsah

Ošoupaný stolek nevyhazujte: Vyrobte z něj dětem hru!

Foto: Tomáš Rubín
10. 10. 2020

Máte doma menší nepotřebný stolek, který se chystáte vyhodit? Zadržte! Ukážeme vám, jak z něj vyrobit hrací plochu pro děti třeba na zahradu nebo balkon.

Článek

Hrají vaše děti rády deskové hry? Pak jim můžete nějaké vytvořit netradičně ze starého stolku, kterého byste se jinak zbavili. Můžete ho používat na zahradě, terase nebo v rohu dětského pokoje. My pro vás máme dva tipy, ale fantazii se meze nekladou, a proto si druh hry určete sami.

Na desce stolku můžete vytvořit hrací plochu pro lego či dráhu pro auta. Stačí na něj nalepit velkou hrací lego desku, kolem které namalujete či nalepíte z washi tape pásek  silnici.

Nebo můžete stolek natřít speciální černou barvou na tabule, na kterou se dá skvěle malovat křídami. Ty můžete uskladnit třeba v plastovém kelímku, který z boku stolku přivrtáte či přibijete hřebíčkem. Teď se ale mrkněte, jak vyrobit Člověče, nezlob se a piškvorky.

Člověče, nezlob se!

Co budete potřebovat

Foto: Tomáš Rubín

Ideální bude čtverhranný stolek, samolepicí štítky ve tvaru koleček – bílé i barevné, metr na odměření vzdálenosti a figurky v podobě malých hraček

Jak postupovat

Foto: Tomáš Rubín

Nejprve si nastříhejte nálepky na jednotlivé puntíky, pomocí metru vyměřte vzdálenosti a rozprostřete je na herní plochu stolku

Foto: Tomáš Rubín

Nálepky postupně přilepte a hra může začít

Piškvorky

Co budete potřebovat

Foto: Tomáš Rubín

Stolek, akrylovou bílou barvu, zlatou a stříbrnou temperu, štěteček, černý centrofix a oblázky

Jak postupovat

Foto: Tomáš Rubín

Oblázky rozpočítejte a natřete dvěma barvami a na stolek namalujte akrylovou barvou šachovnici o 36 políčkách

Foto: Tomáš Rubín

Na kamínky centrofixem namalujte kolečka a křížky

Foto: Tomáš Rubín

Teď už se můžete pustit do hry

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek