Hlavní obsah

Perfektní cat eye: Které tekuté linky ve fixu jsou nejlepší?

Foto: Marianna Bartková
30. 6. 2020

Jak na tekuté linky? Fixy jsou varianta, s níž to jde nejsnadněji. Vybrala jsem pětici značek a pustila jsem se do testování. Zvítězila vyšší cena, nebo si nalíčíte kvalitní kočičí linku i fixem do stovky?

Článek

Dlouhodržící linky ve fixu jsou moje oblíbená varianta, když přijde na líčení očí. Nejlépe se mi s nimi vykresluje vnější koutek, mají (většinou) intenzivní barvu a hned tak se nerozmažou. Proto jsem si vybrala na otestování pětici, u které v popisku najdete právě slovo „dlouhodržící“.

Spoiler přichází už teď: Všechny produkty drží skvěle a přes den se mi neroztékaly, nerozmazávaly ani neobtiskovaly. Mám také citlivé oči a u žádného se nekonalo nějaké podráždění. Které linky mě přece jen zaujaly o trochu víc?

1. Essence, 24ever ink liner, 75 Kč

Velmi černá, lesklá a dost tekutá. Líbí se mi, že je v hrotu barva pokaždé, nestane se, že by byl vyschlý, jak tomu u fixů občas bývá. Pokud máte rádi výraznější efekt, tenhle fix je pro vás ten pravý. Je opravdu černý jako inkoust s matným efektem. Pro mě má jedinou nevýhodu: hrot je příliš krátký. Ráda vykresluji linku podél řas tak, že ke kůži přiložím celý hrot, a s tímhle kratším to nejde tak dobře.

Foto: Marianna Bartková, Archiv firmy

2. Marionnaud, My Designer Pen, 249 Kč

Oproti předchozím mají tyhle linky hrot delší a super tenký. Finiš je matný, což mi na denní nošení přijde ideální. Černá také není tak intenzivní, takže za mě ideální linka ke zvýraznění očí přes den. Prodává se i v modré variantě.

Foto: Marianna Bartková, Archiv firmy

3. Fenty Beauty by Rihanna, Flyliner, 550 Kč

Rihanna prostě umí. Cena je sice vyšší, ale kvalitu dostanete. Ze všech zkoušených linek jsou největší držák: večer nejdou skoro odlíčit, takže doporučuji olejový odličovač. Vydrží i sportování a zůstanou na svém místě. Jsou intenzivní a tekuté tak akorát. Také se mi líbí, že mají pojistku proti vysychání hrotu – před použitím je musíte protřepat. Hrot je přiměřeně dlouhý a hodně tenký, nakreslíte jím skvěle i tenoučkou linku a výsledný efekt je lesklejší než u ostatních testovaných fixů.

Foto: Marianna Bartková, Archiv firmy

4. Catrice, Brush Ink Tattoo Liner, 129 Kč

Opět jsem se přesvědčila, že levná kosmetika z drogerie dokáže konkurovat té dražší. Tahle linka se hodně podobá předchozí. Hrot hladí oko a krásně po víčku klouže. Je to možná tím, že je utvořený z 270 miništětinek, které se dají krásně ohnout tak, jak potřebujete. Láska na první namalování a dnešní vítěz. Je černá „tak akorát“ a má matný finiš.

Foto: Marianna Bartková, Archiv firmy

5. Yves Rocher, Vertige, 199 Kč

Značka nabízí tuto tužku ve čtyřech odstínech. Vyzkoušela jsem tmavě modrý, který na oku vypadá až překvapivě dobře a umí rozzářit barvu očí. Hrot je tvrdší, ale velmi precizně jím vykreslíte ostrý ocásek. Výsledný efekt je matný.

Foto: Marianna Bartková, Archiv firmy

Tip na závěr: Nezapomeňte fix skladovat hrotem dolů. Zajistíte tak, že nikdy nebude vyschlý.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek