Hlavní obsah

Poznáte tohoto fešáka? Podívejte se na dosud nezveřejněné fotky ikon z 60. let

Foto: Profimedia.cz

Víte, o koho jde? Mick Jagger!

18. 1. 2018

Mick Jagger (74), Keith Richards (74), Roger Waters (74). Kolikrát se vám v životě stalo, že jste fotografie těchto, a dalších slavných mužů, našli zapomenuté několik desítek let u sebe na půdě? Pokud nejste fotograf Paul Berriff (71), pak pravděpodobně ani jednou. V opačném případě byste se teď mohli pochlubit sérií snímků nejznámějších kapel, které poprvé od šedesátých let spatřily světlo světa.

Článek

Pokud se někdo pro fotografování narodil, pak to byl určitě Paul Berriff. Už v šestnácti letech začal pracovat jako fotograf v Yorkshire Evening Post. Tehdy byly fotografie jedním z hlavním zdrojů denních zpráv. Byl tak u nepřeberného množství událostí a vždy dokázal situace zachytit skutečně autenticky. Během práce pro deník se také dostal na mnohá turné světových rockových legend, které však tenkrát, v šedesátých letech, teprve začínaly.

A právě on jim pořizoval fotografie z jejich třeba i prvních větších turné v Británii. Jenže ne všechny snímky vždycky použil, nebo i dokonce vyvolal. A tak se stalo, že na půdě našel krabici se stovkami negativů. Po jejich prohlédnutí se nestačil divit. Objevily se před ním takové tváře, jako je Jimi Hendrix (†28), členové The Beatles, nebo The Rolling Stones.

Podívejte se na ukázky fotografií rockových legend z doby, kdy se z nich podlamovala kolena všem ženám. Poznali byste je všechny?

Foto: Profimedia.cz

Víte, kdo je tenhle ušáček? Keith Richards z The Rolling Stones

Foto: Profimedia.cz

Část kapely Pink Floyd. Zleva Syd Barret, pod ním Rick Wright a na kraji Roger Waters. Chybí bubeník Nick Mason

Foto: Profimedia.cz

Jimi Hendrix zemřel v roce 1970 ve dvaceti osmi letech, Paul Berriff měl tedy štěstí, že jej ještě při turné po Velké Británii stihl vyfotografovat

Foto: Profimedia.cz

Paul McCartney vypadal jako slušný hošík, ostatně jako celí The Beatles, ale i on si rád dal cigaretu. A nejen tu tabákovou...

Foto: Profimedia.cz

V šedesátých letech byla kapela The Beatles na vrcholu slávy

Foto: Profimedia.cz

Kapela The Rolling Stones. Poznali byste je dnes?

Foto: Profimedia.cz

A sám autor fotografií, Paul Berriff

Jaké umělce máte spojené se svým mládím vy? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek