Hlavní obsah

Pravé maďarské lečo

Hodnocení:
(280)
Foto: Autorka
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
nízká

Lečo u nás mnohdy nemá příliš dobrou pověst a zatímco jedni by bez něj nemohli žít, jiní ho pozřou jen stěží. Podivuhodná hmota z rozvařené zeleniny s nevábnými kousky sražených vajec nevypadá a ani nechutná příliš lákavě. Přitom originální maďarská verze je opravdová pochoutka. Stačí dodržet pár základních pravidel a dáte mi za pravdu.

Ingredience pro:
2 porce
Budete potřebovat
  • 1 lžíce vepřového sádla
  • 2 cibule
  • 4 rajčata
  • 6 zelených paprik
  • 80 g maďarské klobásy
  • 1 lžička mleté sladké papriky
  • 1 lžička soli
K podávání
  • 2 krajíce chleba
  • 2 lžíce petrželky
Článek

Především použijte tu nejlepší zeleninu – šťavnatá rajčata a svěží zelenou papriku, může být i lehce pálivá, a dodržte poměr 1 díl cibule, 2 díly rajčat, 3 díly papriky. Do základu patří sádlo a lžička mleté maďarské papriky. Pravé lečo Maďaři nikdy nepodlévají vodou, nikdy ho nerozvaří a opravdu nikdy do něj nerozklepnou vejce. Kousek štiplavé klobásky je naopak pravidlo. Vznikne tak pikantní a voňavá letní večeře.

Postup

Krok 1: Oloupejte cibuli, rozpulte a nakrájejte ji podélně na půlkolečka (od místa, kde byl kořínek, k nati). Papriky omyjte, odstraňte jádřinec a semínka a nakrájejte je na kolečka. Rajčata nakrájejte na větší kusy, šťávu zachyťte.

Krok 2: Ve velké pánvi rozehřejte sádlo na střední teplotu. Přidejte cibuli, osolte a opečte dosklovata. Poté přidejte papriky a pikantní klobásu nakrájenou na tenčí kolečka a také krátce opečte.

Krok 3: Pánev částečně stáhněte z plamene, přisypte mletou papriku a dobře ji rozmíchejte v tuku. Nakonec do pánve dejte nakrájená rajčata i se šťávou, kterou pustila, a na mírném plameni společně duste asi 10 minut.

Krok 4: Podávejte posypané petrželkovou natí a s bílým chlebem.

Moje tipy: Maďaři rajčata na lečo nikdy neloupou a servírují jej i se slupkami, které se během dušení oddělí od rajčat a různě se zkroutí. Já je ale obvykle před podáváním odstraním. Jako příloha je kromě chleba výborná bílá rýže nebo tarhoňa.

ynezorPumanzeSaNyknalC
24. 7. 2019

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.