Hlavní obsah

Radost v čase korony: bylinky se odmění chutí i zdravím

Foto: Pixabay.com

K pěstování bylinek stačí málo, třeba jen trochu místa na okenním parapetu

Česko přešlo na domácí režim. Nařízená karanténa nám však otevírá nové možnosti. Nyní je ideální čas vyzdobit, provonět, oživit si svoje hnízdečko a třeba objevit kouzlo nového koníčku – domácího pěstování. Záliby, která rychle přeroste ve vášeň. Za malou péči totiž vrací hodně.

Článek

Pěstování bylinek či domácí zeleniny nevyžaduje mnoho. Základ je jednoduchý: světlo, voda, půda. Stačí tedy hezké místečko na okenním parapetu, a pokud máte balkon či terasu, není co řešit.

Kouzla našich babiček

Dbát na své zdraví je obzvláště v dnešních dnech potřeba a právě bylinky jsou řešením celé řady zdravotních neduhů. Trápí vás špatný spánek? Zkuste meduňku. Kašlete? Sáhněte po heřmánku. Nejde o žádnou novinku, blahodárné účinky bylinek znaly už naše babičky.

Bylinky čarují i v kuchyni. Doma vypěstovaná bazalka dá těstovinám zcela nový rozměr, chléb s pomazánkou posypaný pažitkou je zase poctou božskému minimalismu.

Foto: Pixabay.com

Bylinkové čaje jsou lékem na celou řadu neduhů

Houby a kořeny

Co ale naše babičky nejspíš neznaly, je jednoduchý způsob, jakým příroda tajně prospívá životu rostlin. Jde o unikátní podzemní spojenectví hub a kořenů. Říká se mu mykorhizní symbióza a tvoří jej kořenový systém rostlin s rozsáhlou sítí podzemních mykorhizních hub.

Foto: Symbiom, s.r.o.

Rozdíl v klasickém pěstování a při pomoci mykorhizních hub

Mykorhizní houby jsou vlastně mikroskopická vlákna, která se napojují na kořeny rostlin a dotují je živinami. Všechno, co rostlina potřebuje z půdy, avšak nedokáže si sama naplno načerpat, zajistí právě mykorhizní houby. A výsledek? Díky dobré výživě je rostlinka daleko zdravější, odolnější a silnější.

Dobré a ještě lepší

Největší odměna za mykorhizu se však skrývá uvnitř. Rostliny obsahují výrazně vyšší množství antioxidantů, vitaminů a dalších tělu prospěšných látek. Spojenectví mykorhizních hub a kořenů pod zemí tak svědčí nejen rostlině samotné, ale i našemu zdraví.

Foto: Pixabay.com

Lepší chuť poznáte na první ochutnání. Vyšší obsah vitaminů zase prospěje zdraví

Od květin po bylinky

Mykorhizní houby existují už od pradávna. Naše schopnosti dopřát je rostlinám, které pěstujeme doma či na zahrádkách, jsou ale záležitostí posledních dekád. Špičkou v oboru je česká firma Symbiom. Díky ní lze komplexní houbovou péči naordinovat zelenině, bylinkám, balkonovým rostlinám, ale i stromům nebo trávníkům.

Aplikace při výsadbě – Symbivit

Pořízení není nákladné, aplikace je jednoduchá. Rostliny se vám odmění většími a chutnějšími plody, vyšším obsahem zdraví prospěšných látek a pronikavým aroma.

Koronavirus nás sice stále drží doma, není však důvod, proč si tento pobyt nezpříjemnit zálibou, která dělá radost na pohled, a k tomu chutná, voní a pomáhá.

Více se dozvíte zde: https://www.symbiom.cz/

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek