Hlavní obsah

Rty jako od lízátka: Zkuste trend líčení podle Korejek

Foto: Profimedia.cz
18. 12. 2020

Nejdou vám rty precizně orámovat? Nevadí, můžete zkusit líčení podle Korejek. Mají pusu trochu rozmazanou – jakoby po polibku. Jak na to?

Článek

Korejky jsou v oblasti beauty průkopnicemi. Není divu, pyšní se nádhernou porcelánovou pletí, o kterou se vášnivě starají. Za pozornost stojí především jejich způsob líčení rtů, které vypadají jako po polibku. Jsou trochu rozpité a jakoby nedokonale nalíčené. Vypadá to ale skvěle a mladistvě.

Jak na rozpité rty?

Základní pravidlo zní – nejtmavší barva je ve středu rtů a směrem ven bledne. Nejsnadnější varianta je s barevným balzámem. Ten jednoduše naťupejte na rty, ale jen doprostřed. Čistým prstem pak barvu ledabyle rozmažte směrem ke konturám, aby vznikl rozmazaný ombré efekt. Nemusíte se obtěžovat s vykreslováním konturky, ani nanášením rtěnky do koutků. Jak snadné a rychlé! Spoustu inspirace, jak na to, najdete na sociálních sítích.

Matná i lesklá rtěnka

Barevný balzám vám nestačí a vaším cílem je výraznější barva? Naneste nejdřív rtěnku, je na vás, jestli matnou nebo hydratační, na celé rty, ale ne úplně do krajů. Ty pak přetřete čistým měkkým štětečkem na rty, prsty nebo vatovou tyčinkou, vznikne tak nedbalý, jakoby rozpitý okraj. Docílit tohoto efektu můžete i s tekutými lesklými rtěnkami.

Foto: Profimedia.cz

Bella Hadid na přehlídce Fendi pro letošní zimu

Přidejte korektor a lesk

Pro větší výdrž rtěnky a dokonalejší efekt můžete rty nejdřív přetřít korektorem a až pak nanášet barvu. Také zkuste kombinovat barvy, na celé rty použijete světlejší odstín rtěnky a doprostřed přidáte o stupeň tmavší. Mezi nanesením jedné a druhé rtěnky obtiskněte rty do ubrousku, aby barva zůstala tam, kde má.

Celý look můžete završit průhledným leskem, který vše hezky propojí. Nezapomeňte, že efekt bude vypadat dobře jen na hladkých rtech, opečujte je tudíž předem peelingem.

Foto: Africa Studio, Shutterstock.com

Inspirace na líčení rtů podle Korejek – výrazná barva je jen uprostřed rtů a celý efekt doladí lesk

HLASUJTE: Líbí se vám líčení rtů podle Korejek?
Ano! Vyzkouším ho.
22.5 %
Ne, zůstanu věrná konturkám.
77.5 %
Celkem hlasovalo 3049 čtenářů.
Foto: Archiv firem

Zleva: Štětec na rty Da Vinci Style, 171 Kč, koupíte na Notino; Štětec na rty Zoeva, 269 Kč, prodává Douglas

Foto: Archiv firem

Zleva: Tónovaný balzám L'Absolu Mademoiselle, Lancôme, 839 Kč, prodává Marionnaud; Vyhlazující balzám na rty Fresh, 460 Kč, prodává Sephora

Foto: Archiv firem

Zleva: Dlouhotrvající lesklá rtěnka Brilliant Signature, L’ Oréal Paris, odstín 302 Be Outstanding; Krémová rtěnka Rouge Satin, Sephora Collection, 295 Kč, odstín S60 Wedding Night

Foto: Archiv firem

Zleva: Tekutá matná rtěnka Not So Funny Any, 349 Kč, odstín 01 Bossy, prodává Fann parfumerie; Matná rtěnka v tužce SuperStay Ink Crayon, Maybelline, 169 Kč, odstín 45 Hustle in Heels

Foto: Archiv firem

Zleva: Peeling na rty Bubblegum, Lush, 275 Kč; Peeling na rty Juicy Lips, Almara Soap, 129 Kč, prodává Biooo

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek