Hlavní obsah

Test řasenek: Která dodá objem a řasy prodlouží?

Foto: Eva Malúšová
2. 12. 2020

Chcete výraznější řasy, než vám nadělila příroda? To by měly umět zajistit objemové řasenky. Vyzkoušely jsme jich šest a našly mezi nimi ty, které řasy nejen zahustí, ale i prodlouží i natočí. A nestojí majlant!

Článek

Také pořád zkoušíte nové řasenky v naději, že najdete tu úplně nejlepší, která vám vykouzlí ještě delší a objemnější řasy? Já také, a proto je tu další test. Tentokrát padl výběr právě na řasenky slibující objem.

Test a recenze objemových řasenek

Žádný testovaný výrobek nebyl propadák a o všech můžu říct, že jdou pohodlně odlíčit. Je to pro mě důležité kritérium – nerada večer oči drhnu déle, než je nutné. A ani jedna řasenka mi neslepila řasy ani neudělala žmolky. Zdá se, že tyhle problémy už u nových produktů nehrozí. Co se týče výsledného efektu, rozdíly mezi jednotlivými značkami nejsou tak markantní, ale řasovým maniačkám rozhodně neuniknou.

Foto: Eva Malúšová

Pro srovnání: takto vypadají moje řasy bez doteku řasenky

1. Benecos, 152 Kč

Tato řasenka spadá do kategorie veganské a přírodní kosmetiky. Je to tudíž dobrá volba, pokud máte citlivější oči. Kartáček je štětinkový a kónický a dostanete se s ním i k řasám u vnitřního koutku. Celkový efekt byl pro mě středně výrazný, tudíž ideální na denní a minimalistické líčení.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka Glamour Look Benecos, 152 Kč, prodává Miluju bio

2. L’Oréal Paris, 255 Kč

Novinka, která se hodí pro citlivé oči, slibuje inovativní lehkou našlehanou texturu a opravdu je taková: řasy jakoby „hladí“ a jdou krásně pročesat. Kvůli tomu ovšem neobalí řasy tolik jako ostatní objemové řasenky, zato si můžete být jisté, že je nebudete mít nevkusně poslepované. Jestli stojíte o výraznější efekt, jako mám na fotce, musíte nanést víc vrstev. Ani tak se ale řasy neslepily – barva se dá skvěle vrstvit. Obal má být vyvinutý tak, aby zabraňoval vysychání.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka Air Volume Mega Mascara L’Oréal Paris, 255 Kč

3. Dermacol, 149 Kč

Řasenka se jmenuje Don’t be jealous, což znamená nezáviď. A právem. Když se budeme bavit o objemu, byla pro mě nejlepší, protože řasy obalila hned od kořínků a zahustila je skvěle a bez slepování, jak je vidět na fotce. Musíte ale dávat pozor, abyste nenanesly barvy až příliš, pak už může vzniknout efekt pavoučích nožiček.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka Don’t be jealous! Dermacol, 149 Kč

4. Alcina, 390 Kč

Sice slibuje především délku, ale nepřišlo mi, že by tahle řasenka extra prodlužovala. Zato objem, ten byl skvělý. Barva řasy obalí, čímž je zahustí. Kartáček má klasický štětinkový a poměrně široký. Většinou mi tento typ příliš nevyhovuje, ale řasy jsem jím i krásně natočila. Její efekt bych přirovnala k předchozímu produktu od Dermacolu.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka Alcina Wimpernlänge, 390 Kč, k dostání v salonech spolupracujících se značkou

5. Nobea, 190 Kč

Nejradši mám zahnuté silikonové kartáčky a opět se mi to potvrdilo. Dokážou totiž moje řasy nejen krásně oddělit, ale i natočit. Tento výrobek slibuje 3D objem, takže bych čekala, že bude opravdu velkolepý. Výsledek byl ale spíš průměrný, ovšem vylepšuje si to natočením a prodloužením.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka 3D Effect Mascara Festive Nobea, 190 Kč, prodává Notino

6. Gosh, 289 Kč

A toto je absolutní vítězka! Řasám možná nedodala tak velký objem jako Alcina nebo Dermacol, ale vyhovoval mi zahnutý plastový štěteček. Řasy jsem jím pěkně natočila a také dost prodloužila, jak je vidět na snímku. Hodí se pro citlivé oči, a když je nouze, jde odlíčit i teplou vodou.

Foto: Eva Malúšová, Archiv firmy

Řasenka Catchy Eyes Drama Gosh, 289 Kč, prodává Fann

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek