Hlavní obsah

Sháníte dárek pro novomanžele? Tyhle věci do bytu ocení

Foto: Veba

Chystáte se přátelům na svatbu a řešíte, jakým praktickým překvapením do bytu potěšit „hlavní účinkující“? Není to až tak složité, když víte, jak bydlí. Tady jsou naše tipy.

Článek

Nejjednodušší se zdá předat novomanželům pěkně tučnou obálku a mít po starostech. Ale mnohem lepší bude, když si přece jen dáte trochu námahy s přemýšlením, co by se jim skutečně mohlo hodit. Tím současně vyjadřujete, jak moc vám na přátelích záleží.

Když mají hotovo

Jestliže ti dva už spolu nějaký čas žijí a mají domácnost zařízenou, všímejte si detailů. Pak jistě přijdete na to, jaký solitérní prvek u nich doma chybí či dosluhuje. Může jít o stojací věšák do předsíně, velké zrcadlo do ložnice, stejně jako o novou pracovní židli. Milým dárkem se rovněž stává maxiformát jejich společné fotky – jen vybírejte takový způsob zpracování, aby foto skutečně vydrželo dlouhá léta, barvy nebledly, povrch se neodřel… Vhodně upravený snímek zatavený například pod sklo bude fungovat jako originální obraz.

Foto: DesignVille

Nadčasový nástěnný věšák Matégot představuje designovou klasiku, která se na stěnu připevňuje jedním ramenem. Cena 4490 Kč

Foto: Le Patio

V každé domácnosti by mělo být alespoň jedno velké zrcadlo, tahle jsou opatřená dřevěným rámem. Na foto (zleva): 17 900 Kč a 11 500 Kč

Foto: LikeFoto

Uchovat vzpomínky na nejkrásnější den pomůže fotografie zalaminovaná pod sklem. Při tisku se využívají barvy, které neblednou. Cena 3150 Kč (rozměr 72 × 53 cm)

Když plánují rekonstrukci

Ani v tomto případě nemusí být volba dárku příliš složitá. Jestliže ženich a nevěsta v dohledné době plánují novou kuchyni (ta se také rekonstruuje nejčastěji), ptejte se, jak jsou na tom s vestavnými spotřebiči. Určitě se neobejdou bez varné desky a pečicí trouby, jež se dnes umísťuje do horní části linky, aby se k ní hospodyňka nemusela ohýbat. Nebo přispějte na novou odolnou pracovní desku, kterou můžete vybírat společně s hlavním kuchařem rodiny. Další možností je koupit vodovodní baterii. Nejde o směšnou položku, zejména když pozornost zaměříte na vychytané modely. Na trhu například najdete i „baterky“, které vodu nejen filtrují, ale také z ní dokážou vykouzlit sodovku (a tím šetří čas, ruce a další peníze, protože novomanželé nebudou muset tahat PETky z obchodu).

Foto: Technistone

Pracovní deska z tvrzeného kamene v odstínu Noble Olympos Mist věrně napodobuje mramor, navíc je pevnější a odolnější proti poškození a snadno se čistí. Cena od 6000 Kč za bm (100 × 60 cm)

Foto: Grohe

Kuchyňská baterie Essence Professional zaujme funkcí i designem. Má vytahovací spršku, která se po použití sama zasune do sprchového ramene, jímž lze navíc otáčet. Cena 12 774 Kč

Foto: Guzzanti

Na foto (zleva): vestavná trouba GZ 8504 s osmi pečicími programy a časovačem, cena 8690 Kč; vestavná trouba GZ 8506 s funkcí parního čištění, cena 7490 Kč

Když začínají v novém

V prázdném bytě se zpravidla startuje s touto nábytkovou trojicí: jídelní stůl, sedačka a postel. „Pokud chcete věnovat stůl a židle, měli byste vědět, do jakého interiéru budou zasazené, co konkrétního se novomanželům líbí a kolik času u stolu tráví. Ti, co stolují déle, určitě ocení čalouněnou variantu a jídelní křesílka s područkami. U nich je ale potřeba dát si pozor, zda bude možné zasunout je pod stolovou desku, což chce předem vyzkoušet,“ nabádá Anna Handlová ze společnosti TON. Stejně s rozmyslem vybírejte sedačku či postel.

A kdybyste „chtěli jít“ do něčeho drobnějšího, volba je jasná: pořiďte jim nové ložní povlečení. „Letošní trend představují kombinace vytkávaných barev, vzorů a tisku. Módní jsou geometrické tvary například magických kruhů mandala, ale i klasické květinové vzory podobné povlečení, jaké jste vídali u svých babiček,“ říká Šárka Nadrchalová ze společnosti Veba. Jestli si nejste volbou dekoru jistí, vybírejte neutrální světlé barvy (bílá, béžová, krémová, šedá).

Foto: Polstrin Design

Daidalos II představuje inovaci sedačky, která je na našem trhu už patnáct let. Dá se poskládat z různých elementů. Cena od 43 560 Kč za zobrazenou variantu

Foto: TON

Celočalouněné židle Alba, které letos obohatily náš trh, mají v sedáku taštičkové pružiny. Doplnit je lze například dřevěným stolem Malmö. Ceny od 14 540 Kč za židli, od 23 340 Kč za stůl

Foto: Veba

V damaškovém povlečení Bestar Déšť se bude každému příjemně usínat. Cena 2589 Kč za soupravu pro jednoho (povlak na polštář 70 × 90 cm, povlak na přikrývku 140 × 200 cm)

Když čekají přírůstek do rodiny

Usnadnit budoucím rodičům zařizování pokojíčku nebo koutku pro miminko můžete mnoha způsoby. Výběr postýlky nechte raději na nich, ale kobereček, dětské svítidlo nebo například tapety s decentním dekorem už koupit můžete. Jde o drobnější interiérové prvky, které se za pár let budou, s ohledem na vývoj dítěte, měnit. Chcete-li darovat něco „trvanlivějšího“, zkuste rostoucí židličku.

Foto: E-color

Opravdu malé děti mají být obklopené světlými uklidňujícími barvami a dekory, což krásně splňují vliesové tapety Kids and Teens s jemným vzorem soviček. Cena 401 Kč za roli (53 cm × 10,05 m)

Foto: Viabel

Kusový koberec s puntíky je vyrobený z akrylu. Cena 8910 Kč (rozměry 120 × 160 cm)

Foto: Babypoint

Jídelní židličku Joie Multiply 6 v 1 využije miminko od šesti měsíců a poroste s ním až do věku šesti let, stačí ji jen upravit. Orientační cena 4000 Kč

A co nového jste si naposledy do bytu pořizovali vy? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek