Hlavní obsah

Šortky nemusí být krátké! Letos bodují bermudy nad kolena

Foto: NA-KD, Marks & Spencer, Mango
13. 8. 2021

Na to, abyste je považovaly za plnohodnotný kus oblečení, jsou příliš miniaturní. Pokud tato věta vystihuje váš vztah k šortkám, máme pro vás návrh: Co takhle zkusit délku, sahající těsně nad kolena? O žádnou z nouze ctnost přitom nejde – bermudy jsou momentálně hit.

Článek

Kdybychom se o nich bavili před lety, pohybovali bychom se především v teoretické rovině. Objevit alespoň trochu slušné šortky ve zmiňované délce byl téměř nadlidský úkon. Módní tvůrci s nimi zkrátka nepočítali. Teď je ale všechno jinak – po nadvládě titěrných kraťasů se do módy vrátily bermudy, které vám zaručeně zpříjemní léto a s vhodným stylingem i samý začátek podzimu.

Šortky narozené na ostrově

Ptáte se, proč se vlastně šortkám sahajícím nad kolena říká bermudy? No, je to jednodušší, než byste řekly. Jejich název odkazuje na Bermudské ostrovy, kde se už na počátku 20. století řešila důležitá módní otázka – jak se obléknout v parných dnech a vypadat přitom důstojně? Místo kalhot přišla tahle zkrácená varianta, která se hodila i k saku. Stala se také součástí pracovního oblečení a uniforem.

Bermudy si ale postupně našly cestu i do dámských šatníků. Populární byly především v letech padesátých, sedmdesátých a devadesátých. A do jejich životopisu můžeme hrdě dopsat i současnost – poté, co bermudám návrháři vtiskli modernější podobu, jdou tyto šortky vyloženě na odbyt.

Bermudy v roce 2021

Pokud nefandíte trendu nohy obepínajících cyklistických šortek, nadchnou vás jejich sofistikovanější sourozenci. Většina střihů bermud je spíše širších nebo maximálně rovných. Pro tyto šortky je charakteristická délka končící několik málo centimetrů nad koleny. Pakliže jde o kousek, sahající naopak pod ně, můžeme mluvit o capri kalhotách.

V obchodech se dá najít spousta kousků, ve kterých byste mohly s klidem vyrazit do práce – zejména pokud bermudy doplníte sakem. Delší kraťasy ale můžete samozřejmě pojmout i ležérně – k tomu vám dopomohou košile všeho druhu a jednoduchá trika nebo tílka.

Foto: Archiv firem

Zleva: Reserved, 899 Kč; NA-KD, 1150 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Marks & Spencer, 749 Kč; Vero Moda, prodává About You, 849 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Pull & Bear, 549 Kč; Lindex, 500 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 899 Kč; NA-KD, 1150 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Marc O'Polo, 2290 Kč; Indiska, prodává Zalando, 999 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lindex, 500 Kč; H&M, 499 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 799 Kč; C&A, 640 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: NA-KD, 995 Kč; Marc O'Polo, 1521 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Reserved, 459 Kč; H&M, 749 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: United Colors of Benetton, prodává Answear, 1299 Kč; s.Oliver, 2199 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Selected Femme, prodává Zalando, 1920 Kč; s.Oliver, 1999 Kč

Dáváte přeci jen přednost dlouhým nohavicím? Pořiďte si lehoučké lněné kalhoty!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek