Hlavní obsah

Souboj receptů: 3 jídla z květáku

Foto: Mona Martinů

Květáková sezona a souboj redaktorek mohou začít

Dámy a pánové, držte se! Květáková sezona začíná. A pokud vás nebaví dělat stále dokola jen polévku s noky, mozeček či obalovaný květák, nechte se inspirovat dnešními skvělými nápady našich redaktorek!

Článek

Tahle bílá dobrota je jednou z prvních věcí, které lze vypěstovat na jaře ve skleníku, a když počasí přeje, brzy se urodí i na záhonku. A když nemáte zahrádku, nevadí! Seženete karfiol jistě někde na trhu.

Květákové ragú podle Jany Ch.

Na 4 porce potřebujete: 500 g květáku, 300 g nových brambor, slunečnicový olej, 500 ml mléka, sůl, pepř, muškátový oříšek, podle chuti také cayenský pepř, malou plechovku (200 g) sterilovaného hrášku s baby karotkou, 2 lžíce francouzské hrubozrnné hořčice.

Foto: Mona Martinů

Květákové ragú potěší oko i žaludek

Postup: „Květák rozeberte na růžičky a uvařte asi 3–4 minuty v osolené vodě do poloměkka, ale aby už nebyl syrový. Mezitím omyjte nové brambory (není potřeba je loupat), nakrájejte je na malé kostičky, osolte je a opepřete a orestujte na hluboké pánvi. Když začínají lehce měknout, zalijte je mlékem, podle chuti přidejte muškátový oříšek, cayenský pepř nebo jiné chilli, použít můžete i jakékoli jiné koření, které máte rádi. Brambory v mléce uvařte doměkka. Mléko se vám bude během vaření odpařovat a houstnout, takže jej podle potřeby dolévejte. Když už jsou brambory měkké, přimíchejte k nim pokrájený uvařený květák, hrubozrnnou hořčici a plechovku hrášku s baby karotkou. Talíř můžete ozdobit nasekanou petrželkou.“

Penne zapečené s květákem a gorgonzolou podle Sabiny

Na 2 porce potřebujete: 300 g těstovin (penne), půlku menšího květáku, sýr gorgonzola (je možné použít i levnější nivu), trochu olivového oleje, sůl, pepř, 2 vejce a 100 ml smetany na vaření.

Foto: Mona Martinů

Květák zapečený s těstovinami je velmi chutný

Postup: „Toto jídlo je velmi jednoduché na přípravu. Těstoviny uvařte dle návodu na obalu, květák rozdělený na růžičky uvařte doměkka v osolené vodě. Menší zapékací misku vymažte olejem, poklaďte půlkou těstovin, na ně vyskládejte květák, posypte nastrouhaným sýrem (protože gorgonzola se moc strouhat nedá, tak ji spíše nadrolte), opepřete čerstvě namletým pepřem a poklaďte druhou polovinou těstovin. Teď už jen zalijte vajíčky rozkvedlanými ve smetaně a šup s tím do trouby. Pečte cca půl hodiny při 180 stupních.“

Polévka à la zadělávaný květák podle Jany N.

Na 4 porce potřebujete: půlku středně velkého květáku, 1 středně velkou cibuli, 2 lžíce másla (jednu pod cibuli, druhou do jíšky), 3 lžíce hladké mouky na jíšku, sůl, pepř, kmín, strouhaný muškátový oříšek a vodu.

Foto: Mona Martinů

Janina květáková polévka

Postup: „Květák očistěte a rozdělte jej na růžičky. Pokud byste chtěli připravit pořádně hustou polévku, prostě přidejte květák; na stejné množství ostatních ingrediencí dávám až dva malé květáky. Do hrnce dejte rozpustit polévkovou lžíci másla, na ní osmahněte jednu středně velkou cibuli až do tmava, ale nespalte ji! Na cibulku vložte květákové růžičky a zalijte asi 2 litry vody. Polévku osolte, opepřete, přidejte kmín a větší špetku strouhaného muškátového oříšku, můžete přihodit i dvě hrstičky sekané petrželky. Vše vařte asi 10 minut. Nakonec polévku zahustěte tmavou jíškou z jedné lžíce másla a hladké mouky. Při servírování ozdobte polévku na talíři jemně nasekanou petrželkou!“

Jaký květákový recept je ten váš nejoblíbenější? Svoje recepty můžete vkládat do sekce v tomto článku.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama