Hlavní obsah

Super krémy do cukroví: Jiné, než znáte!

Foto: Greta Blumajerová

Zkuste nové recepty na lahodné krémy do cukroví!

10. 12. 2012

Máte pocit, že je vaše vánoční cukroví rok od roku čím dál větší nuda? Zkuste nahradit klasický máslový krém s rumem novějšími variacemi. I na těchhle si můžete smlsnout!

Článek

V případě, že každý rok plníte cukroví stejným máslovým krémem, tedy kombinací másla, cukru, rumu a případně vajíčka (ostatně takový základ nejčastěji používá i Hanka v našem vánočním seriálu), máme pro vás dobrou zprávu. Jde to i trochu jinak! Stačí se jen nebát a trochu experimentovat. Navíc nemusíte mít strach, že by se vám krémy v chladu zkazily. Vždyť Ježíšek přijde už za dva týdny!

1. S vaječným likérem

Potřebujete: 200 g másla, 80 g cukru moučka, 1 sáček vanilkového cukru nebo lžičku vanilkového extraktu, 50 ml vaječného likéru, 50 g sušeného mléka.

Změklé máslo vyšlehejte s cukrem a vanilkou, likér zase promíchejte se sušeným mlékem. Teď už jen obě části spojte, a máte to.

2. Nugátový krém

Potřebujete:125 ml mléka, 2 lžíce hladké mouky, 125 g másla, 140 g cukru moučka, 1 sáček vanilkového cukru, 1 žloutek, 5 lžic nugety

Foto: Mona Martinů

Nugátový krém má vláčnou konzistenci a pěkně se s ním pracuje

V kastrůlku smíchejte mléko s moukou a povařte ho, aby vám vznikla hustá kaše. Když vychladne, utřete máslo s cukry, žloutkem a nugetou. Nakonec po lžících vmíchejte zchladlou kaši, a krém je hotový.

3. Karamelový ze žloutků

Potřebujete: 3 žloutky, 4 lžíce karamelového slazeného mléka, 100 g cukru, 170 g másla

Ve vodní lázni vyšlehejte žloutky s cukrem a kondenzovaným mlékem. Když základ zhoustne, odstavte ho z vodní lázně a nechte zchladnout. Pak ho už jen vyšlehejte s máslem, a je to.

4. Lehký kokosový

Potřebujete:250 ml mléka, 3 a půl lžíce bramborového škrobu, 3 a půl lžíce cukru moučka, 1 vejce, 200 g másla, 50 g strouhaného kokosu

Foto: Mona Martinů

Nové krémy vnesou do tradičního cukroví vítanou změnu

Mléko nalijte do hrnce, přidejte bramborový škrob, cukr i vejce. Vše metličkou dobře promíchejte a základ krátce povařte. Když zchladne, zašlehejte k němu máslo i kokos. Vyplatí se kokos ještě předtím rozmixovat, bude drobnější a krém bude lépe držet. Pokud budete dělat cukroví těsně před Štědrým dnem, nahraďte máslo tuhou šlehačkou.

5. Ovocný s rumem (bez másla)

Potřebujete: 200 g marmelády (rybízové, meruňkové), 200 g mletých vlašských ořechů, 50 g cukru moučka, 1 vanilkový cukr, 4 lžíce rumu

Tentokrát nemusíte nic šlehat, stačí jen větší miska, lžíce a potřebné ingredience. Smíchejte marmeládu (ne džem, v něm jsou kousky ovoce), ořechy, případně cukry (kdo nemá rád vyloženě sladké, tak dá cukru méně) a na mírné rozředění a pro vůni i rum.

Další inspiraci najdete v rubrice Vánoční cukroví. A jaký krém je ten váš nejoblíbenější?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek