Hlavní obsah

Termální sprej: Hojí, chrání a zmatňuje vaši pleť

Foto: AntonMaltsev, Shutterstock.com

Máte pocit, že voda ve spreji se dá používat jen v letních parnech k osvěžení? Omyl! Pokud se jedná o tu termální, má mnoho účinků, za které vám vaše pleť poděkuje. Pojďme se na to podívat.

Článek

O síle přírodních zdrojů v kosmetickém průmyslu dobře vědí, a využívají jí od pradávna. Včetně termální vody. Její prameny bývají, na rozdíl od vod minerálních a artéských, mnohem hlouběji, a proto je doslova nabitá minerály a stopovými prvky. Většinou se jedná o vodu teplou až horkou, a čím je pramen hlubší, tím je i větší koncentrace blahodárných látek.

Zatímco minerální vody, které v sobě mají méně minerálních solí, je lepší pít, termální voda se používá spíš na pleť, protože je schopná proniknout i do jejích hlubších vrstev.

Foto: Nejron Photo, Shutterstock.com

Koupel v termálních pramenech je nejen příjemná, ale působí zázračně na celé tělo. Když ale lázně nemůžete navštěvovat často, pořiďte si miniaturního pomocníka ve spreji a používejte ho alespoň na obličej

Najděte si tu pravou

Pokud máte citlivou, nebo nějak poškozenou pleť, hledejte odlehčenější verze, které by měly obsahovat do jednoho gramu minerálních solí na litr vody. Ty s větším obsahem minerálů jsou pak vhodnější pro kůži mastnou nebo extra pevnou.

Při výběru si můžete také všimnout, že každá z vod obsahuje i jiný podíl dalších prvků, jako je například vápník, selen, sodík nebo zinek. Od toho se také trochu liší jejich účinky. Zinek lépe hojí a uklidňuje, takže je vhodnější pro problémovou pleť, vápník jí zase pomáhá zmatnit a selen je znám svými antioxidačními účinky.

Společné ale mají to, že uklidňují, hydratují a obohacují kůži kyslíkem. Výsledným efektem je pak zářící, zdravá pleť s vyrovnaným tónem.

Foto: ipag collection, Shutterstock.com

Nanášet sprej můžete jakkoliv často. Držte lahvičku 20 až 30 centimetrů od obličeje a užívejte si osvěžující vláhu. Termální voda je skvělá i na vlasy a díky ní by neměly elektrizovat

Proč a jak ji používat

Úkolem termálního spreje není vaši pleť zcela hydratovat. Na vyprahlou, vysušenou a dehydrovanou kůži zabere jen speciální péče, kterou poskytují denní a noční krémy a séra. Voda je tu proto, aby během dne pomohla hladinu hydratace především udržovat.

Nejlépe ji využijete v případech, kdy je pleť zatěžována – v letadle, v klimatizovaných místnostech, v úmorných vedrech, ve městě, kde je plno prachu a výfukových plynů, nebo po cvičení. Nejlepší je začít hned ráno a nastříkat si ji na vyčištěný obličej ještě před tím, než nanesete krém, ale nezapomínejte na to ani během dne, dá se použít úplně v klidu i na make-up. Nepoškodí ho a část látek přitom pronikne i přes vrstvu líčidel. Přestříkávat si obličej a jiné části těla můžete dle vlastních potřeb a pocitů, nemusíte se bát, že byste to přehnala.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Termální voda vhodná i pro kojence a děti s vápníkem a hořčíkem, Uriage (prodává Notino), 229 Kč/300 ml. Termalní voda ve spreji Eau Thermale se selenem pro citlivou i alergickou pleť, La Roche-Posay, 239 Kč/300 ml

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Termální voda Eau Thermale, klidní kožní zarudnutí a podráždění, Avène, 89 Kč/50 ml. Mineralizující termální voda Eau Thermale pro všechny typy pleti, Vichy, 185 Kč/150 ml

Je termální voda ve spreji zařazená do vaší běžné beauty rutiny, nebo jste ji ještě nezkoušela?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek