Hlavní obsah

Ušito v Česku: Kabáty od návrhářů, které mají šmrnc!

Foto: Jana Mikešová, Lay Sedláková, Josefina Bakošová
17. 12. 2020

Přírodní materiály, originální design a důraz na ženskou siluetu. To vše spojuje krásné kabáty od tuzemských módních návrhářů, které vám dnes ukážeme v naší pravidelné rubrice Vyrobeno v Česku.

Článek

Kabáty z běžných konfekcí vám přijdou trochu nudné a fádní a toužíte po originálním a kvalitním kousku? V tom případě vás jistě osloví nevšední vzhled kabátů od českých návrhářů. A pokud si nevyberete, ušijí vám model na zakázku. Levné to nebude, ale jistě oceníte přírodní materiál, propracované střihy i případnou variabilitu. Představujeme vám 6 českých značek, které nás oslovily.

Vlněné kabáty od Josefiny Bakošové

Kabát, ve kterém nebudete nikdy mrznout? Jedině vlněný. Takový najdete u módní návrhářky a kreativní ředitelky galerie Harddecore Gallery v Praze Josefiny Bakošové, kde svou módu také prodává. Její oblečení se vyznačuje ležérními a propracovanými střihy, elegancí a kvalitními materiály. Josefina Bakošová klade ve své práci důraz na detail, netradiční provedení a variabilitu. Spolupracuje také s Ester Geislerovou – tvoří spolu kreativní duo pod značkou Esterajosefina. Také spolu napsaly knihy Terapie sdílením a Terapie sdílením vol. 2.

Foto: Josefina Bakošová

Oversize vlněné kabáty Josefiny Bakošové jsou ušité ze 100% vlny, každý stojí 16 900 Kč

Trenčkoty od Lay Sedlákové

Značka LAY, za kterou stojí designérka Lay Sedláková, je rozhodně výjimečná a originální. Jádrem její tvorby je trenčkot a jeho nejrůznější variace.

Své profesionální zkušenosti sbírala jako návrhářka české módní značky Pietro Filipi. Pracovala zde jako designér samostatné dámské kolekce a následně i jako designér kolekce šperků. Také díky zkušenostem ze zahraničních stáží v Paříži se později rozhodla začít budovat vlastní značku. Její návrhy jsou vždy elegantní a nadčasové.

Foto: Lay Sedláková

Zleva: Do kabátů značky Lay se zamilují příznivkyně pestrých barev i vzorů, které touží být na ulicích vidět, trenčkot vyjde na 9990 Kč, model s kožešinou stojí 11 990 Kč

Pop by Zuzana Kubíčková

Krásné kabáty vznikly pro rok 2020 také ve společnosti Pop by Zuzana Kubíčková. Návrhářka představila ucelenou ženskou kolekci v byznys stylu s náznakem formálnosti a reprezentativnosti. Důraz je kladen především na ženskou siluetu a inspirace sahá do devadesátých let, kdy jde do popředí linie pasu v kontrastu se zvýrazněnými velkými rameny. Její kabáty jsou ušité ze 100% vlny.

Foto: Pop by Zuzana Kubíčková

Zleva: Vlněné kabáty Zuzany Kubíčkové jsou zaměřené na ženskou siluetu, kostkovaný stojí 31 800 Kč, světlý model vyjde na 34 860 Kč

Přírodní barvy Jany Mikešové

Módní designérka Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK je vyhlášená svými pleteninami a produkty, které chrání před každou nepřízní počasí. Naprostou nezbytností pro letošní zimu je vlněný a mohérový kabát. Značka přináší modely určené sebevědomým ženám, ctí ženskost, čistotu linie a zároveň pohodlnost. Kabáty můžete koupit na webu značky, nebo v pražském Kvartýr shop & studiu.

Foto: Jana Mikešová

Zleva: Oversize kabát s příměsí mohéru Jany Mikešové se skládá z vesty a bolera a lze ho nosit na 3 způsoby. Zrzavý kabát z vlny se stojáčkem se prodává i s páskem ze stejného materiálu, každý stojí 13 900 Kč

Oversized kousky Zuzany Veselé

Hřejivé modely najdete také u návrhářky Zuzany Veselé, která tvoří zejména na české módní scéně, kde se účastní mnoha módních akcí, jako je například Prague fashion week nebo Designblok. Zuzana Veselá je oděvní designérka a kromě tvorby se věnuje pedagogické činnosti (Technická univerzita v Liberci). Její kolekce obsahují originální modely, často v kusovém provedení nebo limitované série.

Foto: Nikola Šrajerová, Dan Harvan

Zleva: Oversized kabáty Zuzany Veselé jsou ušité z italského vlněného tvídu se zlatým lurexovým vláknem a z italské pařené vlny. Světlý model vyjde na 9900 Kč, červený model na 11 290 Kč

Zavinování s La femme Mimi

Neotřelý zavinovací střih kabátů navrhuje česká oděvní značka s vietnamskými kořeny La femme Mimi. Návrhářka Mimi Lan Nguyen (svou značku založila v roce 2007), svými modely podtrhuje především ženskost, ale zároveň klade důraz na pohodlí a udržitelnost. Často tvoří z recyklovaných materiálů, takže některé kousky jsou 100% zero waste, jako je například i červený sametový kabát na fotce vpravo. Její tvorbu jste mohli vidět také na akcích jako Designblok a dalších.

Foto: La Femme Mimi

Zavinovací kabáty La femme Mimi jsou oboustranné, šedivo-vínový 5940 Kč; červený kabát 7000 Kč

Josefina Bakošová i Lay Sedláková tvoří také krásné svatební šaty. Podívejte se...

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek