Hlavní obsah

Nové boty? Určitě! Nejmódnější kousky pro tohle jaro

Foto: Greta Blumajerová
17. 5. 2017

Žádný botník není nafukovací, jeden pár navíc se tam ale vždycky nějak vtěsná. Razíte stejnou teorii? Pak se pusťte do následujících řádků a vyberte si mezi pantoflemi, oxfordkami nebo balerínkami.

Článek

No dobře, tak to nemusí být přesně jeden pár… Pokud máte pro boty slabost, máte se na co těšit (a čemu odolávat). A protože jsme vám chtěli usnadnit výběr, vytipovali jsme pro vás pět druhů bot, na které se stojí za to zaměřit.

Stylové pantofle

Nejsou pantofle, jako pantofle. Tak trochu humpolácké Birkenstocky, které jste vídaly v předchozích sezonách, vytlačily subtilnější pantofle s uzavřenou špičkou, připomínající mokasíny. A upozaděn byl i minimalismus – v kolekcích pro jaro/léto se se zdobením vůbec nešetří. Zapomeňte na praktičnost, nedumejte nad tím, k čemu pantofle s květinovým motivem unosíte a jednoduše jim podlehněte. Jakmile jim přijdete na chuť, zjistíte, že se vám líbí skoro ke všemu :-).

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: bunda (Zara, 1599 Kč), top (Promod, 799 Kč), džíny (Promod, 799 Kč), boty (Mango, 1699 Kč), kšiltovka (H&M, 299 Kč), prsteny (Ti Sento, 2799 Kč za kus)

Páry s mašlí

U zdobných prvků ještě zůstaneme. Mezi jarními botami se totiž často vyskytují páry, zdobené mašlí. Jít přitom nemusí jen o pastelové sandálky – mašličku objevíte i na espadrilkách nebo balerínkách (o těch více za chvíli).

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Promod, 699 Kč), ponožky (Lindex, 199 Kč), kožené boty (Högl, 3899 Kč), kožená kabelka (Högl, 6799 Kč), náhrdelník (Mango, 399 Kč)

Foto: Archiv firem

Balerínky, espadrilky nebo stylové žabky. Který pár by se vám hodil?

1. Balerínky Ted Baker

2. Espadrilky VCS

3. Žabky Melissa

Oxfordky s platformou

Je čas se vyvýšit! Pokud máte pro šněrovací oxfordky slabost, můžete vyzkoušet variantu se zvýšenou podrážkou. A nebojte, o pohodlí nepřijdete. Chcete se do slova a do písmene blýsknout? Vsaďte na metalické odlesky, které jsou stále ještě trendy.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kalhoty (Marks & Spencer, 1799 Kč), kardigan (Lindex, 1899 Kč), pásek (COS, 1090 Kč), kožené boty (Salamander, 5790 Kč), náhrdelník (Ti Sento, 3649 Kč), kabelka (United Colors of Benetton, 1449 Kč), náramek (H&M, 199 Kč)

Foto: Archiv firem

Vytipovali jsme pro vás další páry zvýšených oxfordek. Líbí?

1. Kožené boty Tamaris

2. Kožené boty Gino Rossi

3. Kožené boty Aldo

Návrat balerín

O balerínkách se v posledních letech rozhodně nemluvilo jako o módní obuvi. Letos si ale tyto boty znovu začaly brázdit cestu mezi trendy. Nejvíce se nosí v podobě, která skutečně odkazuje na jejich baletní předchůdce.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kimono (Lindex, 1399 Kč), kožené boty (Högl, 3899 Kč), prsteny (Mango, 249 Kč/set), kabelka (Mango, 899 Kč), velký prsten (H&M, 199 Kč), set drobných prstenů (H&M, 249 Kč)

Konkurence tenisek

Na tenisky nedáme dopustit, stejně tak nás ale baví i jejich sourozenci – nazouvací slip-ony. A rozhodně nemusíte zůstávat jen u klasické varianty, klidně vklouzněte do bot, které ozvláštňují geometrické vzory.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: top (COS, 1900 Kč), kalhoty (Marks & Spencer, 1799 Kč), boty (United Colors of Benetton, 1449 Kč), kabelka (United Colors of Benetton, 899 Kč), náhrdelník (Promod, 499 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Styling - Irena Vokrojová
  • Vizáž - Linda Chudomelová
  • Modelka - Nikola Říhová (Czechoslovak Models)
  • Zapůjčení nafukovacích hraček - Fatra, a.s., www.efatra.cz

Které boty si pořídíte vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek