Hlavní obsah

Valentýn: Valentýn na poslední chvíli? Připravte neodolatelný drink!

Foto: Jakub Jurdič
14. 2. 2020

Svatý Valentýn je skvělou příležitostí, jak potěšit svou drahou polovičku dárkem či dobrou večeří, nebo mu přichystat romantické překvapení v podobě sladkého koktejlu. Namíchejte ho podle našich tipů!

Článek

Nestihli jste pořídit na dnešek žádný velký dárek, ale přesto byste svého partnera či partnerku rádi na svatého Valentýna potěšili a udělali si hezký večer ve dvou? Stačí, když mu připravíte překvapení v podobě drinku, který hravě zvládnete doma. Nachystali jsme pro vás 5 sladkých nápojů, které jsme netradičně ozdobili. Zkuste podráždit své chuťové pohárky a dopřejte si tekutý dezert!

S cukrovou vatou

Ať už nalijete do skleniček oblíbené prosecco, šampaňské nebo smícháte sekt s trochou brusinkového cideru jako my, ozdobte skleničku cukrovou vatou. My jsme do ní navíc přidali sladké bonbony marshmallow, které vypadají jako vtipná třešinka na dortu.

Foto: Jakub Jurdič

Kdo má rád cukrovou vatu, přijde si na své

Mangová mimosa

Pokud ještě neznáte lahodný koktejl amerického původu zvaný mimosa, seznamte se. Tradiční varianta vznikne smícháním jednoho dílu šampaňského (či jiného sektu) a jednoho dílu vychlazeného pomerančového džusu. Ten jsme ovšem pro dnešek nahradili mangovým džusem a ozdobili ještě vykrojeným srdcem z plátku manga a špízem z mochyně zvané také physalis.

Foto: Jakub Jurdič

Tenhle drink vás osvěží nejen na Valentýna

Čokoládová bomba

Pokud milujete lahodné pití v podobě irského krému Baileys, můžete jej vylepšit ještě sladkými bonbony. Okraje panáka namočte do slaného karamelu či arašídového másla a obalte v rozdrcených lentilkách či strouhané čokoládě. Navrch posaďte párátko s čokoládovou jednohubkou. Je to sice kalorická bomba, ale stojí určitě za to. (Pokud máte čas, vyrobte si likér sami doma.)

Foto: Jakub Jurdič

Irský krém s čokoládovým bonbonem potěší všechny mlsné jazýčky

S granátovým jablkem

Nejméně sladký drink z naší pětice je sekt s kousky ovoce. Tentokrát zkuste vsadit na netradiční zrníčka granátového jablka, která dodají pití lahodnou osvěžující příchuť. Pokud se vám podaří odříznout šikovně i plátek, aniž by vám zrníčka vypadala, ozdobte jím okraj. My jsme ještě přidali vyrobenou ozdobu z dekorativního filcu.

Foto: Jakub Jurdič

Sekt s granátovým jablkem je velmi osvěžující

Jahodový sen

U jahodového koktejlu lze udělat alkoholickou i nealkoholickou variantu. Předně však nachlaďte v mrazáku či v lednici skleničku a poté ji ponořte do rozehřáté čokolády. Klidně ji nechte stékat po okrajích skleničky. Dovnitř nalijte jahodový koktejl a podávejte s jahodami ve tvaru srdce. Koktejl jsme umíchali ze smetany, rozmixovaných jahod a panáku vodky.

Foto: Jakub Jurdič

Jahodový koktejl nalévejte jen do pořádně nachlazené skleničky

Tak na který drink máte chuť? Připravit z lásky můžete i sladké lanýže!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek