Hlavní obsah

Vítejte v gastropekle aneb Aprílové menu pro otrlé

Foto: Jakub Jurdič

Poslední rok sice celý chvílemi připomínal jeden velký apríl, ale hlavu vzhůru! Uvařte si s námi legendy českých stravovacích zařízení v poctivé domácí podobě a potěšte i své blízké. Protože kdo říká, že tahle jídla nikdy nejedl, dává si je dodnes. Vítejte v gastropekle! Zvolíte legendární kuře s broskví, pizzu s ovocem nebo raději klasický kaťák (katův šleh)?

Článek

Takhle, dnešní recepty sice označuji jako aprílové menu, ale upřímně – kdo z nás si některé z následujících jídel nikdy nedal? Navíc se všechny dají uvařit z dobrých čerstvých surovin bez přebytečných dochucovadel, tak si při pátku některou z našich retro šmakulád klidně připravte a dejte vědět, co vám na to doma řekli! U nás jídla po focení zmizela až se znepokojivou rychlostí...

Prsíčka Dolly Buster: kuře s broskví a sýrem

Ano, kuře zapečené se šunkou, sýrem a broskví občas najdete i pod tímto roztomilým označením. My si dopřejeme kvalitní ingredience: eidam bude čtyřicítka, šunka od kosti a broskvový kompot domácí. Místo smažených hranolek si pak raději dáme pečené americké brambory.

Foto: Jakub Jurdič

Kuře s broskví a sýrem je podobně nezapomenutelné jako „vegetariánský“ smažák se šunkou

Ananas na pizzu nepatří aneb Pizza Havaj

Nejdiskutovanější pizza světa je bezpochyby Havaj – v Itálii naprostá neslýchanost, v Americe klasika a u nás? Konkrétně v naší redakci zmizela pomalu dřív, než jsme ji stihli vyfotit, takže obrázek si udělejte sami. V odkazu najdete recept na božské těsto na pizzu kynuté přes noc, ale i jeho rychlejší a dietnější alternativy.

Foto: Jakub Jurdič

Barbarství, nebo lahůdka? Verdikt nechám na vás (a půjdu si pro další kousek)

Legendární kaťák neboli katův šleh

A legenda nakonec, katův šleh! Tradičně se připravoval spíše ze zkušenějšího masa, zbytků zeleniny a výrazných dochucovadel, která podezřelé chutě přebily, ale překvapivě se dá uvařit i poměrně poctivě. K této pikantní masové směsi se pak hodí jedině česnekové bramboráčky na sádle a dobře vychlazené pivo!

Foto: Jakub Jurdič

Šťastný to člověk, komu nikdy nebylo trochu těžko po řádně odleželém kaťáku

Máte také své guilty pleasure jídlo, co byste si na veřejnosti možná nedali, ale beze svědků kdykoli? Prozraďte nám ho!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek