Hlavní obsah

Vztahy podle životního čísla

Foto: George Rudy, Shutterstock.com

Životní číslo v numerologii určuje ledasco: kromě životní cesty také určité charakterové rysy a chování v některých situacích. Zjistěte, jak „majitelé“ různých životních čísel přistupují k vztahům a romantice. Poznáte sebe i partnera?

Článek

Abyste získali své životní číslo, stačí vám jednoduše sečíst všechna čísla vašeho data narození, číslici po číslici. Pokud vám vyjde číslo dvojciferné, opět ho sečtěte – pozor, nikoli v případě 11, až se dostanete na zredukovanou jednocifernou verzi.

Příklad: Kdo se narodil 18. 7. 1978, sečte číslice takto: 1 + 8 + 7 + 1 + 9 + 7 + 8 = 41 = 4 + 1 = 5

Už znáte své či partnerovo životní číslo? Podívejte se, jak řešíte vztahy, co je pro vás důležité a přes co nejede vlak.

Číslo 1

Pro jedničky je ve vztahu velmi důležité fyzično a jeho sexuální stránka. Jakmile to nejiskří v posteli, žádný vztah ani nemůže vzniknout. Jsou to velmi silní, kreativní a inteligentní jedinci a projevují se tak i v peřinách. Jsou velice soutěživí a všechno berou tak trochu jako závod. Jedničkám sedí vůdčí role – a to nejen v posteli, ale ve vztahu obecně. Vášeň je jedna věc a city druhá – s těmi už jim to tolik nejde, zvláště když je mají vyjádřit slovně. Proto se mnohem rychleji sblíží sexuálně než skutečně intimně a partnersky.

Číslo 2

Dvojky k vztahům přistupují opačně než jedničky – tělesná stránka pro ně nehraje tak významnou roli. Věří na lásku na první pohled, sladká slůvka a dlouhé pohledy z očí do očí. Jsou to věční romantici, kteří umějí partnera rozmazlovat a přejí si být hýčkáni. Zbožňují pozornost druhých a rádi o sebe nechávají pečovat. Sex pro dvojky patří především k lásce a bez ní si ho neumějí moc představit. Ve vztahu jsou pak ale velmi „dotýkací“ a partnera či partnerku chtějí mít pořád nablízku.

Číslo 3

Přelétavé trojky to mají trochu komplikované. Tihle lidé se ve vztahu musejí bavit, aby v něm dokázali dlouhodobě zůstat. Každý den potřebují dobrodružství a přísun nových podnětů. Jakmile se začnou nudit, přichází konec a vítr je odvane někam dál. Rychle se zamilovávají a také odmilovávají. Vztah s nimi je náročný, ale také jedinečný. Sami totiž kreativitou, kterou vyžadují, oplývají a zvláště v posteli se s nimi protějšek nikdy nenudí – trojky neustále vymýšlejí něco nového.

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Trojky jsou kreativní, pořád vymýšlejí něco nového a nesmějí se nudit

Číslo 4

Čtyřky přijímají závazky poměrně nekomplikovaně a s otevřenou náručí – jsou neobvykle zodpovědní a rozumní. I proto jim trvá delší dobu, než se do vztahu pustí, ale když do něj jdou, tak naplno. Touží po věrnosti a stálosti. To ale neznamená, že si neumějí užít i rychlé románky na jednu noc. Tihle jedinci jsou ohromně realističtí, a tak i postelové hrátky dovedou vnímat prakticky a naprosto je oddělit od emocí. City a romantická gesta obecně jim občas dělají trochu problémy, ale dají se „vytrénovat“.

Číslo 5

Jestli pětky něco nesnášejí, je to rutina – každý den jeden jako druhý bez sebemenších změn. Tak vůbec existovat nedokážou, proto je do toho nenuťte. V stereotypních vztazích rychle chřadnou a upadají do depresí. Potřebují určitou volnost – to neznamená nutně nevěru, ale odmítají vystát majetnickost a žárlení. Občas mají tendence až příliš vyzdvihovat důležitost sexu a zapomínat na všechno ostatní. Potřebují vedle sebe někoho stejně nadšeného, kdo sám sebe ani své okolí příliš neřeší a žije si po svém.

Číslo 6

Šestky potřebují harmonii, a tak samozřejmě hledají co nejvyrovnanější partnerský vztah. Velmi špatně snášejí hádky, většinou se s nimi naprosto nedokážou vyrovnat. Kvůli druhému by se tito lidé klidně i rozkrájeli, nedělá jim problém věčně ustupovat a uskromňovat se na úkor partnera. Rádi dělají ostatním radost, touží po dokonalosti a snaží se jí dosáhnout i ve vztahu, což nutně vede k zklamání. Potřebují vedle sebe někoho klidného a pozorného, kdo se o ně bude starat, protože na sebe občas zapomínají.

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Šestky potřebují někoho pozorného, kdo se o ně postará

Číslo 7

Sedmičky si od druhých drží odstup a je těžké dostat se jim pod kůži. Tihle lidé rozhodně nejsou chladní nebo hrubí, jen zkrátka vztahy berou velmi vážně a nevrhají se do nich po hlavě – jejich důvěru a náklonnost si musíte zasloužit. Pak jsou ale velmi citliví a ohleduplní, pečující a laskaví. A pod tím vším se skrývá spousta vášně. Je jen třeba ji objevit, což může dát člověku dost zabrat. O to překvapivější pak je, jak se sedmičky dovedou zvláště v dlouhodobém vztahu s někým, koho znají a komu věří, odvázat.

Číslo 8

Osmičky jsou velmi ambiciózní lidé, kteří vědí, čeho chtějí dosáhnout – a tak si za tím jdou. A to i ve vztazích. O životě s drahou polovičkou mají jasné představy a tímto směrem také postupují. Jsou ohromně dominantní, dívají se do budoucna a určují tempo i směr vztahu. Umějí být velice praktičtí a budují dlouhodobé a pevné svazky. Dokážou si však užít i románek na jednu noc, pokud obě zúčastněné strany přesně vědí, na čem jsou. Nikdy se nesnaží partnera jakkoli obelhat nebo zmanipulovat, jsou velmi upřímní a otevření.

Číslo 9

Devítky mají v životě dost jasno, ale moc to neventilují. Soužití s nimi tak může být poněkud náročné – partner má dost často pocit, že žije spíš vedle nich než s nimi. Málokdy totiž nechají někoho nahlédnout do svého nitra, aby viděl, co se v nich děje. Na druhou stranu jsou k partnerovi velmi tolerantní a dávají mu volnost dělat si věci po svém. Nežárlí, nemají majetnické sklony, požadují od vztahu svobodu a vzájemnou podporu. Vztah má podle nich být bezpečný přístav, kde nikdo nikoho k ničemu nenutí a kam se oba rádi vracejí.

Číslo 11

Jedenáctky jsou velcí perfekcionisté. Mají problém spokojit se s čímkoli, co není na tři sta procent dokonalé. Proto je vztah s těmito lidmi poněkud náročný – potřebují vedle sebe někoho praktického, kdo je bude držet nohama na zemi. Na druhou stranu jsou ale velmi otevření světu, který do sebe zhluboka nasávají – a stejně tak silně vnímají partnera. Chtějí ho zcela poznat, se vším všudy. V jejich přítomnosti není třeba nic předstírat, jedenáctky jsou zvědavé na každý střípek osobnosti svého protějšku.

Jak ovlivňuje vaše životní číslo vaše vztahy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.