Hlavní obsah

Konec lásky podle horoskopu: Lvi se rozcházejí kvůli sexu!

Foto: George Rudy, Shutterstock.com

Je spousta důvodů pro to, že romantický vztah mezi dvěma jedinci, kteří si mysleli, že vydrží navždy, skončí. Někdy to jednoho prostě přestane bavit, jindy selže komunikace či se prohloubí rozdíly, které dvojice pociťovala už od začátku, ale najednou jsou nějak naléhavější. Proč se nejčastěji rozcházejí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Článek

Samozřejmě nelze tvrdit, že se plošně všechny Ryby rozcházejí proto, že ze vztahu zmizí romantika, nebo Střelci proto, že je už druhý tak často nerozesmává. Je ale pravda, že právě tyto aspekty jsou pro zmíněná znamení důležité, takže je na ně ve vztahu třeba dávat pozor. Právě ony by mohly přispět k rozchodu. Kvůli čemu jednotlivá znamení vztahy nejčastěji ukončují?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

S Berany je to těžké… vlastně lehké. Nic je neodradí víc než to, že se ve vztahu začnou nudit. Tohle znamení vážně nemá výdrž a je zkrátka od přírody přelétavé. Upoutat Berany do dlouhodobého vztahu dá spoustu práce a jejich drahé polovičky se musí dost snažit. Chce to totiž neustále ozvláštňovat a kořenit, aby Beranovi nedošlo, že se už dlouho neudálo nic nového. Kromě neustálých proměn také pomůže mít nějaký společný cíl, ambici. Berani totiž rádi někam směřují a často ukončují i vztahy, které nikam nevedou.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci se málokdy rozcházejí s horkou hlavou a unáhleně, vždycky si nejdřív pořádně promyslí to, co dělají. Ze vztahu odcházejí až tehdy, když mají pocit, že ho není možné zachránit, když vyčerpali všechny možnosti. Spolehlivě je od sebe odeženete, pokud vztah začnete brát jako povinnost, přestanete si ho vážit a „prožívat jej“. Pro Býky totiž mezi partnery musí fungovat pořád určitá romantika, potrpí si na pravidelná rande, dárečky, večeře… samozřejmě nikdo nečeká, že po dvaceti letech vztahu bude každý večer svátek, ale neopovažujte se zapomenout třeba na výročí!

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Býk potřebuje pozornost, lásku a romantiku. A to ne jen prvních 14 dnů vztahu...

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci ze vztahu couvají, jakmile začne váznout komunikace. A tím rozhodně nemáme na mysli nějaké hádky a konflikty, protože ty ke vztahům prostě patří a Blíženci si s nimi rozhodně dokážou poradit. Přece jen jde o projevy vášně a vymezování hranic, což není nic špatného. Pro Blížence ale nejede vlak přes okamžik, kdy si dvojice přestane povídat, kdy se o sebe přestane zajímat, kdy už si nemá co říct a partneři se v podstatě jen vzájemně obtěžují. Dokud spolu čas od času „prokecáte“ celou noc, je všechno v pořádku.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci si hodně užívají romantickou stránku vztahu a je pro ně velmi důležitá – láskyplná gesta a dotyky, každodenní polibek na rozloučenou nebo pusa na dobrou noc. Možná to vypadá jako maličkosti, ale Raci se bez těchto malých projevů lásky prostě neobejdou, a jakmile ze vztahu vymizí, odejdou i oni. Dalším důležitým aspektem je pro ně pocit bezpečí. Když od partnera či partnerky vycítí hrozbu, necítí se s nimi příjemně, nemají pocit, že jim ten druhý hlídá záda, je to první krok do záhuby. Partneři se musí navzájem ochraňovat, jakmile Rak tuhle jistotu nemá, prchá.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pro Lvy je velmi důležitá sexuální stránka vztahu. Jakmile to přestane klapat v posteli, oheň je na střeše a jen tak něco ho neuhasí. Fyzické projevy vzájemné přitažlivosti a náklonnosti pro ně hrají významnou roli a přes to vlak nejede. Stejně tak ale rozchod navrhují v okamžiku, kdy se vztah nikam nevyvíjí, ale jen stagnuje na místě. Kdy se dvojice přestane vzájemně inspirovat a motivovat k lepšímu žití. Lvi nesnášejí bezúčelnost a takové to bezcílné „plácání“, v takovém případě je pro ně prostě nezbytností vztah ukončit co nejrychleji.

Foto: MRProduction, Shutterstock.com

Pro Lva bude vždy velmi důležitý sex. Bez něj odchází

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Velmi důležitým aspektem vztahu je pro Panny důvěra a spolehlivost, a když tato stránka soužití přestane fungovat, většinou se rychle uchylují k rozchodu. Ze všech znamení se snad nejhůře vypořádávají s nevěrou, protože v jejich organizovaném a čestném životě zkrátka něco takového vůbec nemá místo. Stejně je ale rozhodí, pokud zjistí, že se na partnera nemohou spolehnout z jiného důvodu – třeba prostě proto, že se přestal snažit, protože si na vztah „zvykl“. Panny vedle sebe nechtějí mít dítě, o které se musí starat, ale zodpovědného jedince.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pro Váhy je ve vztahu nejdůležitější harmonie. Jakmile vyprchá takové to jedinečné partnerské souznění, utíkají pryč, protože balanc a klid jsou pro jejich život extrémně důležité. Italská domácnost, kde se hází nádobím a hádky končí vášnivým sexem na usmířenou? To pro ně nic není. Na svého partnera se chtějí spolehnout, potřebují vztah, kde jsou si dva tak blízcí, že se ani nemusí bavit, aby věděli, jak se druhý cítí. Jakmile vzájemná empatie, napojení, starost o druhého zmizí, nemohou Váhy ve vztahu dále pokračovat.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Podobně jako pro Lvy je i pro Štíry ve vztahu důležitá jeho fyzická stránka, vášeň a tajemství. Jakmile to dvojici neklape v posteli, jakmile mezi nimi už není žádná chemie, je to pro Štíry prohraný boj. Kromě toho ale mají ohromnou výdrž a dokážou ve vztahu přestát opravdu mnohé. Ačkoli soužití s nimi není jednoduché, Štíři se za své partnery a partnerky opravdu bijí a snaží se vztah neustále vylepšovat a opravovat, stojí druhému po boku v dobrém i ve zlém. Tahle obrovská vášeň je totiž jejich hnacím motorem – a bez ní je to zkrátka jedině na rozchod.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Štíři překonají mnohé a dokážou za partnerem pevně stát. Pokud ale on nestojí stejně za nimi, vztah se zhroutí

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci v romantickém vztahu hledají také kamaráda, kamarádku, spřízněnou duši. Dokážou se smířit s tím, že po nějaké době trochu vyčpí okouzlení a že se jim už z druhého nebudou podlamovat kolena. Musí si ale s partnerem pořád rozumět, cítit se s ním dobře, hodně se s ním smát. Právě tohle je ten stavební kámen, který, když přestane fungovat, rozbije celý vztah. Střelci po svém boku potřebují parťáka ochotného pustit se do každé špatnosti. Jakmile mají pocit, že se jim druhý začíná vzdalovat, rychle vztah končí.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi špatně zvládají změny, a to i ve vztahu. Pokud u jednoho z partnerů dojde k nějaké velké proměně, kdy se jim převrátí žebříček hodnot, začnou chtít jiné věci, zkrátka se posunou na úplně novou úroveň, Kozorozi se s tím většinou nedokážou vyrovnat. Vztahy jim vyhovují takové, jaké jsou. Nestojí o novoty. Chtějí to své jisté, chtějí mít doma bezpečný přístav, na který jsou zvyklí. Kromě toho jsou ale velmi houževnatí a opravdu málokdy se rozcházejí, dokážou překonat snad opravdu všechno, pokud je k tomu odhodlán i ten druhý.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Pro Vodnáře je nejdůležitějším aspektem v celém životě – a tedy i ve vztahu – svoboda. A tu zkrátka potřebují, i když jsou zadaní. Soužití s nimi tak vůbec není jednoduché, protože jakmile má Vodnář pocit, že je mu příliš mluveno do života, že mu někdo něco odpírá, utíká pryč. Tohle znamení se rozchází dost často, dlouhodobé vztahy zkrátka nejsou jeho parketa, potřebuje na ně mít po svém boku vlastně skoro svatého. Jakmile je na ně vyvíjen tlak, Vodnáři se nehádají, nediskutují, ale prostě prchnou.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou snílci a vztahy jsou pro ně růžové brýle, sladká slovíčka, dlouhé polibky, světlo svíček… Jistě, po nějaké době z téhle růžové pohádky vystřízliví, ale stejně si jí chtějí v životě aspoň nějaký ten kus nechat. A právě tam mohou začít komplikace. Jakmile se Ryby přestanou cítit jako princezny, nejsou dostatečně doceněné, děje se málo romantických gest a ta zamilovanost už z druhého prostě tolik nečiší, začnou mít zaječí úmysly. Bez romantiky v životě nejsou šťastné, takže právě toto je pro ně nejčastějším důvodem k rozchodu.

Co by přimělo ukončit vztah právě vás?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek