Hlavní obsah

Princ Harry slaví 39. narozeniny. Začne se už chovat jako dospělý? O usmíření s otcem prý moc stojí

Foto: Chris Jackson, Gettyimages.com

Foto: Chris Jackson, Gettyimages.com

Mnozí mají ještě v paměti přesmutný výraz malého chlapce, jenž vyprovází svou matku, princeznu Dianu, na její poslední cestě. Z prince Harryho je ale dávno dospělý muž, kterému už za rok bude čtyřicet. Převezme konečně kontrolu nad svým životem?

Článek

Své 39. narozeniny oslaví vévoda tento pátek 15. září v Německu, kde se v Düsseldorfu účastní akce Invictus Games - sportovních her podobných paralympiádě, které založil na podporu zraněných a handicapovaných vojáků v roce 2014. Na fotografiích z letošního ročníku, jež zaplavily média, působí uvolněně. Po dlouhé době má dobrou náladu a celou akci, která je pro něj velmi důležitá a prestižní, si evidentně užívá.

Kde je Meghan?

O to podivnější je, že ho při zahájení her nedoprovázela jeho manželka Meghan, jež za ním přiletěla až o tři dny později. Sešli se na prominentní hotelové party, kde před stovkami válečných veteránů vévodkyně vysvětlovala, proč přijela později. Důvodem prý byla péče o děti, čtyřletého Archieho a dvouletou Lilibet. To ale stále jen posiluje další spekulace o jejich rozchodu, či dokonce plánovaném rozvodu, které plní média už několik týdnů. Objevily se dokonce informace, že už bydlí každý zvlášť a že výrazně pohublá Meghan sundala zásnubní prsten…

Na stranu těch, kdo hlasují, že mezi Sussexovými není vše v pořádku, se postavila i britská expertka na řeč těla Judi James, která pro deník Daily Mail okomentovala právě Harryho účast na hrách v Německu. Podle ní je víc než patrné, že se princ na veřejnosti chová úplně jinak, když je bez Meghan. Je mnohem uvolněnější, víc se usmívá a podle expertky je zřejmé, že touží po společnosti a mezi lidmi je mu dobře. V hledišti sportovce výrazně povzbuzuje, s každým se zastaví, povídá a s vojáky i malými dětmi se s chutí zdraví plácnutím dlaní. „Když je sám, působí odtažitě a izolovaně s pažemi přitisknutými k bokům a strnule vzpřímeným postojem,“ všímá si Judi. Jakmile se ale s ním dá někdo do řeči, okamžitě se uvolní a jeho rysy změknou do úsměvu.

Luxus doma i v Evropě

Vévodkyně ze Sussexu je evidentně zvyklá na svůj standard, ze kterého nehodlá slevit. V Düsseldorfu se ubytovala v pětihvězdičkovém hotelu Hyatt v prezidentském apartmá o rozloze 158 metrů čtverečních. Ubytování hodné králů… Ostatně, jak proběhlo minulý týden v médiích, její nároky se zvyšují i na bydlení v Americe. Luxusní vila v kalifornském Montecitu už páru zřejmě nestačí, a tak si byli nedávno obhlédnout pozemek v americkém Malibu, který leží jen na dohled od vily Kardashianových.

Hotový je i projekt futuristické vily s výhledem na oceán, která by tu mohla stát. To vše za necelou půl miliardu korun. Proč se chce Meghan stěhovat, je jasné, ráda by byla blíž Hollywoodu, kde plánuje rozjet nové projekty se zaměřením na sociální sítě a blog o životním stylu. Pokud k nákupu opravdu dojde, posílí to zastánce názoru, že pár se rozvádět nehodlá a Harry je rozhodnutý i nadále o svou rodinu pečovat, jak nejlépe umí. Zda je přitom šťastný, můžeme jen dál spekulovat.

Foto: Profimedia.cz

Po boku své ženy nebývá princ Harry poslední dobou tak uvolněný, jako když cestuje sám. Copak za tím asi je?Foto: Profimedia.cz

Dojde k usmíření s otcem a bratrem?

Při nedávném výročí úmrtí královny Alžběty II., v jehož podvečer se Harry objevil v Londýně, k žádnému setkání v rámci rodiny nedošlo. Král Karel III. vzpomínal na svou matku v tichosti ve skotském sídle Balmoral, kde královna zemřela, a nepřál si strhávat jakoukoli pozornost k setkání se svým nezdárným synem. Podle britských médií jsou ale spolu v kontaktu a Harry by si usmíření s ním i bratrem moc přál.

Dostal ovšem jednu zásadní podmínku, bez jejíhož splnění nebudou „mírové rozhovory“ v královské rodině možné. Král chce slyšet závazné ujištění, že Harry nebude pokračovat v jakémkoli dalším veřejném osočování celé královské rodiny. „Král svého syna nesmírně miluje, ale jeho jednání jej velmi ranilo a zasáhlo na nejcitlivějším místě,“ napsal portál Mirror. A velmi by si prý přál, aby Harry konečně dospěl a převzal odpovědnost za své činy a jednání. Pak je ochoten se s ním usmířit.

Ovšem zda se k podobnému kroku uchýlí i jeho bratr William, není jasné. Britský bulvární tisk spekuluje, že tam k usmíření jen tak nedojde, zejména kvůli postoji princezny Kate. Ta s Harrym i Meghan nemá slitování, jejich jednání a pomluvy se jí hluboce dotkly a nemůže jim zapomenout, že celou královskou rodinu zostudili a znevážili její důstojnost.

Reklama