Hlavní obsah

Syn Harryho a Meghan slaví 3. narozeniny. Znáte další pravnoučata Alžběty II.? On totiž moc ne

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Malý Archie, syn britského prince Harryho a jeho manželky Meghan, se narodil do královské rodiny, ale nevyrůstá v žádném ze sídel. S rodiči se přestěhoval do Los Angeles. Dnes slaví tři roky, ale na oslavě bude mít spíš děti hollywoodských hvězd či zámořských celebrit než své bratrance a sestřenice.

Článek

Syn prince Harryho (37) a jeho manželky Meghan Markle (40) se sice narodil v Anglii, ale už první narozeniny oslavil ve Spojených státech. A jeho rodiče plní to, co si předsevzali, drží jej stranou médií.

V dubnu se objevili v Evropě, kde zahajovali charitativní sportovní hry Invictus Games, a při té příležitosti Harry o Archiem krátce promluvil. Jeho syn prý chce jednou být astronautem nebo pilotem. A jeho táta doufá, že bude především dobrý člověk, to na něj s Meghan budou nejpyšnější.

Co je jisté, je, že si nebude blízký s britskou částí rodiny, kterou téměř nevídá. A to nejen rodinu svého strýce Williama, ale i ty méně mediálně známé bratrance a sestřenice. Znáte vnoučata princezny Anny nebo prince Andrewa?

Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi

Rodiče: Beatrice z Yorku, Edoardo Mapelli Mozzi

Dcera princezny Beatrice (33) a obchodníka Edoarda Mapelli Mozziho (38) se narodila 18. září 2021. Kromě rodičů se příchodu Sienny nemohl dočkat i nevlastní bratr Wolfie (6), s jehož matkou se Edo rozešel, aby mohl začít chodit s princeznou. Výběr jména byl ovlivněn tím, že mělo začínat na S podle matky princezny, vévodkyně Sarah (62), prostředním jménem pak rodiče vzdali hold královně Alžbětě II. (96).

Své mamince Beatrice veřejně poděkovala i za to, že jí jako autorka dětských knih předala lásku ke knihám. Během lockdownu předčítala Beatrice právě Wolfiemu a za chvíli bude číst i malé Sienně.

Foto: Profimedia.cz

Beatrice je dcerou prince Andrewa a vévodkyně SarahFoto: Profimedia.cz

August Philip Hawke Brooksbank

Rodiče: Eugenie z Yorku, Jack Brooksbank

Mladší dcera prince Andrewa (62) a vévodkyně Sarah se stala maminkou 9. února 2021. Spolu s manažerem Jackem Broosbankem (36) se radují ze syna Augusta, kterému říkají Augie. I oni zvolili prostřední jméno jako poctu, a to princi Philipovi (†99). Ten bohužel v dubnu loňského roku zemřel, v listopadu pak oplakali Jackova otce.

Nadšená babička, vévodkyně Sarah, o svých dcerách prohlásila, že jako děti byly skvělé, ale jako matky jsou fenomenální.

Foto: Profimedia.cz

Princezna Eugenie má vlastní Instagram, Jack je evropský manažer pro známou značku alkoholuFoto: Profimedia.cz

Mia Grace & Lena Elizabeth & Lucas Philip Tindall

Rodiče: Zara Tindall, Mike Tindall

Zara Tindall (41), královnina nejstarší vnučka a dcera princezny Anny (71), je trojnásobnou maminkou. Věnuje se jezdectví, je mistryní světa v jezdecké všestrannosti a na letních olympijských hrách v roce 2012 získala stříbrnou medaili.

S manželem, bývalým hráčem ragby Mikem Tindallem (43), ji seznámil během ragbyového světového poháru v Austrálii princ Harry. Vzali se v roce 2011 a v roce 2013 oznámili, že čekají dítě. Když pak novináři gratulovali princezně Anně, vtipkovala, že s tím nemá nic společného.

17. ledna 2014 se narodila dcera Mia. Ale než přivítali na svět 18. června 2018 dcerku Lenu, prodělala Zara dva potraty. Jejich rodinu nakonec smutné události prý posílily. Do třetice se jim 21. března 2021 narodil syn Lucas a byl následně pokřtěn spolu se synem princezny Beatrice.

Foto: Profimedia.cz

Zara i Mike hovoří o svém životě poměrně otevřeně, kromě potratů přiznali i to, že se nejmladší syn narodil velmi náhle a rychle doma v koupelněFoto: Profimedia.cz

Savannah & Isla Phillips

Rodiče: Autumn Philips, Peter Philips

Peter Philips (44), starší syn princezny Anny, pracuje jako manažer a stejně jako sestře Zaře mu nenáleží žádný titul, jeho matka je pro své děti odmítla.

S manželkou Autumn (44), kanadskou konzultantkou, se oženil v roce 2008 a mají spolu dvě dcery. V roce 2019 však začali žít odděleně a vloni byli rozvedeni. Ač své svatební fotografie před lety prodali do časopisu Hello!, nikdy na ně pozornost médií nebyla příliš upřena. Proto se ani teď příliš nerozebírá, že oba mají již nové partnery. A ač se spekulovalo, že se Autumn vrátí do Kanady, zůstala v Gloucestershire, aby byla se svými dcerami.

Starší Savannah se narodila 29. prosince 2010 a letos musí její rodiče rozhodnout, na jakou střední školu nastoupí. A je dost pravděpodobné, že poruší tradici a svou dceru nepošlou na internátní školu.

Mladší Isla se narodila 29. března 2012 a své letošní 10. narozeniny tak slavila v den, kdy se konala vzpomínková bohoslužba za prince Philipa. Viděla se tedy s celou rodinou, ale za smutných okolností.

Foto: Shutterstock.com

Autumn prý byla oblíbenkyní královny Alžběty II. a měly spolu velmi výjimečný vztahFoto: Shutterstock.com

Reklama