Hlavní obsah

Kvíz: Jak dobře znáte role Marty Vančurové, která slaví 75. narozeniny?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Marta Vančurová oslavila 75. narozeniny. Je to příležitost si připomenout její dlouholetou kariéru, během níž se zapsala do srdcí diváků nejen svým hereckým uměním, ale i svým typicky plachým úsměvem a křehkou krásou. Jak dobře znáte její role? To prozradí náš kvíz!

Článek

Marta Vančurová patří mezi herečky, které se po celý život skoro nemění. Vždy byla křehká, působila jako plachá duše. Režiséři si ji zařadili do škatulky romantická dívka, odkud ale vyčnívala svou schopností pobavit, stejně jako vyjádřit spoustu emocí. Její život však moc romantický nebyl. V roce 2000 dostala rakovinu prsu a v té době ji po dvaceti letech opustil partner, kameraman Jan Malíř. Mají spolu syna. Měla pak i jiné zdravotní potíže, ale v současnosti si užívá tří vnuků a vrátila se na divadelní prkna. Jak dobře si pamatujete její filmové a televizní role? Napoví náš kvíz.

1. Krásná Blanka, která voněla po topinkách. V jaké komedii si zahrála tuhle roli?
2. Životní rolí Marty Vančurové byla fotografka Marie, která se musí vyrovnat se smrtí své malé dcery. Partnerem jí byl Vlastimil Harapes. Pamatujete si, jak se toto drama jmenovalo?
3. Pamatujete si, v jakém seriálu hrála Marta Vančurová hlavní roli? Natočen byl v roce 1972.
4. Křehká, krásná, plachá a tak trochu nepřístupná. Tak Marta Vančurová na lidi působila. Stejná byla i postava Heleny, která se vzpamatovává z pobytu v koncentračním táboře a sbližuje se se studentem práv Pavlem, hrál ho Viktor Preiss. Jak se jmenuje psychologické drama, za které dostala na karlovarském filmovém festivalu cenu za nejlepší ženský herecký výkon?
5. Annu Cirklovou si zahrála ve stále oblíbeném a reprízovaném seriálu, který napsal Jaroslav Dietl. Hlavní roli hrál Luděk Munzar. Jak se seriál jmenuje?
6. Smrt krásných srnců je film na motivy povídek Oty Pavla z nelehké předválečné doby. Marta Vančurová si v něm zahrála roli manželky hlavního hrdiny, kterého hrál Karel Heřmánek. Vzpomněli byste si, jak se ve filmu jmenovala?
7. Martu Vančurovou mohli její obdivovatelé vídat i na divadelních prknech. Víte, v jakých divadlech hrála?
8. Myslíte si, že Marta Vančurová hrála ve filmu Vrchní, prchni?
9. Věděli byste, kdo mladičkou Martu Vančurovou objevil, když ještě studovala DAMU, a jako romantickou dívku ji obsadil ve svém filmu?
10. Kde byste dnes mohli aktuálně vidět Martu Vančurovou na divadle?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Reklama

Související témata:
Marta Vančurová