Hlavní obsah

Zhubnout za rok 42 kilo? Čtenářka Lucie ví, že to jde!

Foto: Marie Bartošová

Lucku kila dole změnila k nepoznání

Shodit 42 kilo? To už chce pořádné rozhodnutí i vůli. Jak se to Lucii podařilo a co jí pomohlo vydržet celý rok odpírat si sladké, tučné i alkohol? Přečtěte si její příběh, třeba i vám pomůže!

Článek

Lucie ve svých dvaadvaceti letech vážila při výšce 177 centimetrů neuvěřitelných 118 kilo a nepřišlo jí to nijak zvláštní. „Až jsem se jednou vydala nakupovat a nemohla na sebe sehnat potřebnou velikost kalhot,“ popisuje moment, kdy se na sebe samu naštvala a rozhodla se dát obezitě definitivní vale. Jak a čím?

Sama sobě odborníkem

Na netu našla svého obvodního lékaře vedeného jako dietologa a vydala se za ním pro radu. „Zklamání ale bylo velké. Nabídl mi pouze prášky na hubnutí, jejichž cena se pohybovala okolo 3000 korun měsíčně. Odmítla jsem a začala hledat dál,“ popisuje sympatická Lucie.

Foto: archiv čtenářky

Ano, tohle je Lucie před zhubnutím

Narazila na kalkulačky kalorií a výpočet kJ. A cesta za štíhlejším tělem začala! „Vařila jsem, krájela, a hlavně počítala každé jídlo, kolik má kalorií, abych se vešla do denního příjmu 5000 kJ,“ popisuje Lucie. Věděla, že si musí rozdělit vše do pěti porcí, a hlavně jíst i hodně zeleniny.

Foto: archiv čtenářky

Lucie se se svým partnerem seznámila už s nadváhou, on prý pak měl obavy, že si coby štíhlá najde jiného

Tlustá ze dne na den? Ani náhodou!

Ke své více než metrákové postavě se dostala tím, že zlenivěla a v jídle se moc nekontrolovala. Byla v té době na internátu a teplé obědy i večeře, kávička s dortem po obědě, pizza a coca-cola či sladké limonády pak udělaly své. „Když jsem se na sebe naštvala a rozhodla se bojovat, změřila jsem si všechny obvody na těle, vyfotila se ve spodním prádle, a každý měsíc pak porovnávala výsledky,“ prozrazuje svoji strategii.

Foto: Marie Bartošová

Kočka, co říkáte?

Silná vůle a odpírání alkoholu, sladkostí a dalších dobrot však brzy přinesly výsledky. „Určitě ale nepopírám, že jsem první tři měsíce nového jídelníčku měla pořád hlad a záviděla ostatním, že si mohli dát třeba dort, pizzu nebo víno,“ otevřeně říká Lucie, která pochází z Moravy. „Ale vydržela jsem skutečně třičtvrtě roku vůbec nezhřešit,“ doplňuje čtenářka, kterou hodně podpořil i partner, že s ní v hubnoucím jídelníčku „držel basu“. Za rok tak měla Lucie o 42 kilo míň!

Foto: Marie Bartošová

Tohle oblečení by si v obchodě Lucie ani nezkusila, ale když jí ho dala stylistka, nestačila se divit

Hřešit je lidské, ale ne denně

Dnes jsou to čtyři roky, co Lucie zamávala 42 kilům navíc. Svou váhu si drží i po narození chlapečka. „Díky tomu, že jsem shazovala kila rok, si tělo zvyklo na nový režim i objem porcí. Chce to ale pořád se hlídat, a když zhřešíte, uzpůsobit tomu další chody,“ prozrazuje dál a uvádí příklad: máte-li jít na večeři, dejte si k obědu jen salát, abyste si ji užili a neseděli jen o sodovce. Máte-li chuť na omáčku s knedlíky, dejte si jen malé dva a lžíci omáčky, ne dvě naběračky...

Lucie prý rozhodně není pyšná na to, jak vypadala. „Ale třeba můj příběh pomůže dalším dívkám či ženám, které bojují s nadváhou a nevědí, jakým směrem se vydat," vzkazuje a dodává, že ale nikdo nemůže člověka přesvědčit, aby začal hubnout, dokud nebude chtít on sám.

Co vy na to?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.