Hlavní obsah

Britské ceny módy: Kdo byl úplně mimo a čím šokovala Meghan?

Foto: Profimedia.cz
11. 12. 2018

Ve Velké Británii byste těžko hledali módní akci, která by byla populárnější a sledovanější, než je British Fashion Awards. A to nejen proto, že na červeném koberci se tu představují největší módní ikony, a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Všechny přihlížející navíc čekalo velké překvapení!

Článek

Přihlížející musel pomalu až přecházet zrak z tolika módních ikon (a to nejen těch britských) na jednom místě. V pondělí se totiž v londýnské Royal Albert Hall konala prestižní akce British Fashion Awards, tedy udílení cen za módu.

Britským návrhářem ženského oblečení roku se stala Clare Waight Keller (44), v současné době kreativní ředitelka francouzské značky Givenchy. Její jméno se ale zafixovalo všem do paměti zejména díky vévodkyni Meghan (37). To ona má totiž na svědomí svatební šaty manželky prince Harryho (34). Překvapením večera pak bylo, když se právě vévodkyně ze Sussexu objevila na pódiu jako čestný host.

Americké přivítání

Vystoupila na pódiu, kde se vyznala z toho, jak velkou ctí je zúčastnit se večera oslavujícího módu ve Velké Británii, která se stala jejím novým domovem. Po krátkém proslovu o výjimečnosti módy a o tom, co všechno pro nás znamená, oznámila, že vítězkou ve své kategorii se stala právě Clare Waight Keller. Na přivítanou se ženy objaly a políbily na tváře. Tímto gestem dala Meghan jasně najevo, že je nejen členkou královské rodiny, ale zároveň zůstává celebritou s typickou americkou otevřeností.

Foto: Reprofoto www.youtube.com, kanál British Fashion Council

Vévodkyně Meghan předávala cenu pro nejlepší módní návrhářku Clare Waight Keller (vpravo). Na pódiu vévodkyni přivítala herečka Rosamund Pike (uprostřed)

Na akci, jako je tato, si člověk dá asi obzvláště záležet na tom, co si vezme na sebe. Kromě toho, že jde o udílení cen za módu, museli hosté brát v potaz i to, že se akce konala v Royal Albert Hall, významné historické budově z 19. století. Muži to mají vždy jednodušší – stačilo obléci smoking, ale co ženy?

Cindy Crawford s rodinou 

Foto: Profimedia.cz

Nebudeme ani moc přehánět, když řekneme, že jednou možná Kaia Gerber (19) zastíní svoji matku, bývalou supermodelku Cindy Crawford (52). Teprve sedmnáctiletá dívka už předvádí pro nejznámější světové značky a návrháře. I proto vyhrála letos cenu Modelka roku. Na fotografii je se svojí matkou, otcem Randem Gerberem (56) a bratrem Presleyem (19)

Beckhamovi 

Foto: Profimedia.cz

Módního večera se ale zúčastnilo více rodinných klanů pohybujících se ve fashion světě. Victorii Beckham (44) na akci doprovodil její muž David (43) a syn Brooklyn (19). Victoria je proslulá velice jednoduchými, ale o nic méně elegantními outfity a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Dlouhé tmavé šaty na tenká ramínka s holými zády byly ozvláštněny kapsami. Oba dva její muži pak zvolili černý oblek s vestičkou

Kate Moss (44)

Foto: Profimedia.cz

Kate Moss byla v devadesátých letech supermodelkou, jejíž život by se před životem rockové hvězdy neměl za co stydět. Dlouhé večírky se ale podepsaly na její tváři, která odráží vyšší věk, než je 44 let. Tentokrát celkovému dojmu nepřidaly ani zelené šaty, které její přednosti příliš nepodtrhly. Modelka by také udělala lépe, kdyby boty sladila s kabelkou a trochu je zjemnila, čímž by se zjemnil i její celkový dojem

Kendall Jenner (23)

Foto: Profimedia.cz

Je pravda, že není příliš žen, které by si mohly dovolit na sebe vzít „nahé“ šaty ve stylu chytré horákyně. Na druhou stranu více by se hodily třeba na předávání cen MTV nebo Teen Awards. Šaty jsou průhledné a prosvítají skrze ně modelčiny bradavky. Můžeme být rádi, že pod nimi měla alespoň kalhotky, byť to byla tanga

 Eva Herzigová (45)

Foto: Profimedia.cz

Oproti tomu topmodelka Eva Herzigová ví, že méně je někdy více. A tak byť na sobě měla večer dlouhé černé šaty s dlouhými rukávy, celkový dojem byl mnohem rafinovanější. Mohly za to různé průstřihy, ať už na rukávech, či přes klíční kosti. Výstřih, který na první pohled nebyl nijak pobuřující, sahal skutečně hluboko. Herzigová navíc vše perfektně sladila do černo-zlaté. Ačkoliv je stejná generace jako Kate Moss, je o třídu jinde

Čí outfit vás nejvíce oslovil? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek