Hlavní obsah

Crystal Renn: První modelka boubelka

Foto: showbizz.com

Crystal Renn je modelka s ženskými tvary

Módní svět konečně bere na vědomí zákaznice, které se místo vychrtlých postav pyšní ženskými křivkami. Na právě probíhajících podzimních přehlídkách se objevuje stále více modelek, které oblékají šaty velikosti 40. Jejich průkopnicí je Američanka Crystal Renn (24). Před lety se málem vyhladověla k smrti. Pak přibrala třicet kilo a… stala se královnou takzvaných „plus size“ modelek!

Článek

Patnáctiletá Crystal Renn dostala nabídku, která by potěšila snad všechny dívky v jejím věku. Může se stát modelkou. Má to jen jeden malinkatý háček – musí shodit. A to až třetinu své váhy. Crystal, která nikdy nebyla žádné tintítko, se tak pustila do tvrdé diety. Během prvních dvou měsíců zhubla třináct kilo, ale to bylo pořád málo. Cvičila každý den, když měla zrovna čas, potila se i neuvěřitelných osm hodin. Do dvou let se dostala na „úctyhodných“ pětačtyřicet kilo (při své výšce 175 cm!), ale pro svět modelingu stále ještě nebyla ideál!

Její jídelníček byl opravdu odstrašující. K snídani pár lžiček odtučněného jogurtu, k obědu trocha hlávkového salátu s balsamikem a k večeři dietní kola. Ale přestože vážila pětačtyřicet kilo, slýchávala Crystal Renn poznámky o tom, že pořád není dostatečně štíhlá.

Crystal nevěděla, co dál. Ze svého už tak chabého jídelníčku pořád ubírala a ubírala. Nakonec zůstala jen na zelenině. Vypadávaly jí vlasy a neměla energii vůbec na nic. Když jí lidé z branže řekli, že by ještě mohlo jít pár kilo dolů, začala být zoufalá. Vždyť skoro nic nejí! Její život změnila až poznámka její agentky. Ta jí totiž řekla, že nemá jiskru v oku a že na ní vidí, že je smutná. A tehdy to na ni začínající modelka vysypala. Agentka se jí zeptala, jestli neuvažovala o tom, že by se stala „plus size" modelkou. Crystal v té době nevěděla, že je něco takového vůbec možné. Opravdu může být modelkou a jíst?

Foto: designscene.com

Crystal se objevila i v kampani Chanel

Plus size modelky, tedy modelky „nadměrné velikosti“, nemusí mít vyloženě nadváhu. Jsou to jen modelky, které nesplňují klasickou velikost nula, která odpovídá zhruba české velikosti 32. Ale stejně tak, jako je nezdravé prezentovat extrémní štíhlost, asi není vhodné ani propagovat obezitu. Crystal Renn přibrala třicet kilo a tím se dostala na velikost 42. Její kariéra plus size modelky mohla odstartovat.

Foto: nationalpost.comJejí kniha Hungry se stala světovým bestsellerem

Foto: designscene.comPoté, co se přestala trápit dietami, je úspěšnějšíFoto: glamour.comZ velikosti 44 zase trochu zhublaCrystal konečně prorazila

Je to paradox, ale jakmile Crystal přibrala, měla více práce, než kdy jindy. Až s touto velikostí si jí módní svět všiml. Crystal se objevila na titulkách nejprestižnějších časopisů, stala se tváří spousty značek a dokonce i kráčela po mole na přehlídkách světových návrhářů. Dokonce vydala knihu s přízračným názvem „hungry“ neboli hladová. Pro svou kampaň si ji vybral dokonce samotný Karl Lagerfeld, hlavní návrhář značky Chanel. Všichni nad tím kroutili hlavou, Lagerfeld totiž proslul svými výroky typu „nikdo se přece nechce dívat na oplácené modelky“. V září 2005 Crystal oslovil Jean Paul Gaultier, aby pro něj nafotila jeho jarně letní kolekci a později se také objevila v kampani Dolce & Gabbana a v kolekci Mango vedle Penélope Cruz. Pro svoji letošní podzimní přehlídku si ji vybrala značka Marks & Spencer.

Propadla hubnutí nanovo?

V poslední době se začínaly objevovat zprávy, že Crystal hubne a hubne. Navíc se objevily fotografie, na kterých byla téměř poloviční! Nakonec se ale ukázalo, že šlo o dost přehnané retušování. Crystal sice během posledních měsíců shodila, ale se svou velikostí je spokojená. Tvrdí, že se cítí skvěle a nerada by, aby někdo úzkostlivě hlídal její postavu. Až dnes začala cvičit, věnuje se hlavně józe a turistice, a také zdravě jíst, i když od doby, co se huntovala dietami, nemohla prý nějaký čas posilovnu a zeleninu ani vidět. Konečně prý našla kompromis mezi tím být modelkou a být zdravá. A její cesta se jí vyplácí – Crystal Renn má dneska v módním světě víc zakázek, než velká část jejích vychrtlých kolegyň.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama