Hlavní obsah

Filmové hrdinky: Nechte se jimi inspirovat v běžném životě!

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Když se řekne super hrdinka, možná se vám v první řadě také vybaví Cat Woman nebo Wonder Woman, zkrátka postavy z filmů podle komiksové předlohy. Jenže filmy jsou plné super hrdinek, jen mnohdy nemají plášť, či „S“ na hrudi.

Článek

Jak poznáte super hrdinku? Nemusí to být vždycky žena v nějakém elastickém kostýmu či brnění. Také není pravidlem, že by pokaždé musela disponovat nějakými zvláštními schopnostmi. Někdy jsou to totiž i ženy, u kterých jejich super hrdinství na první pohled nepoznáte. Možná ale tím spíše stojí za to, abyste se jimi nechaly inspirovat. Jejich schopnosti totiž můžete použít i v běžném životě.

Katniss Everdeen: Hunger Games (2012)

Katniss (Jennifer Lawrence, 28) v dětství přišla o otce a vyrůstala sama s matkou a mladší sestrou Prim (Willow Shields, 18). Na kávu byste s ní asi jít nechtěly, nepatří mezi ty nejpříjemnější osoby, ale její ctnost tkví v tom, že se, krom toho, že na sebe převzala roli živitele a ochránce rodiny, obětovala pro svoji mladší sestru. Prim je totiž vybrána jako jeden ze soutěžících Hunger Games, kde je předem takřka odsouzena k smrti. Katniss se ale rozhodne dát svůj život všanc namísto sestry a vyrazí do arény sama. V reálném životě sice nemusíte rovnou dávat hlavu na špalek místo svého blízkého, ale péče o rodinu a vzájemná pomoc má velkou cenu.

Foto: Profimedia.cz

Pro Katniss je nejdůležitější její rodina, kterou se snaží ochránit Foto: Profimedia.cz

Hermiona Granger: série filmů o Harrym Potterovi (2001–2011)

Hermiona Granger (Emma Watson, 28) je kamarádka Harryho Pottera (Daniel Radcliffe, 29) a Rona Weasleyho (Rupert Grint, 30) a rozhodně jedna z nejchytřejších studentek v Bradavicích. A také je „mudlovská šmejdka“, jak se nepěkně říká kouzelníkům, jejichž minimálně jeden z rodičů je normální člověk, který se světem kouzel nemá nic společného.

Kvůli svému původu i tomu, že je považována za šprtku, se stává terčem posměchu a šikany a nikdo se s ní nechce kamarádit. Jenže Hermiona si jde za svým cílem a vědomostmi a několika skutečných přátel si cení mnohem víc než plytkých kamarádství. Nikdy zároveň nepopřela, kdo skutečně je, a nestyděla se za to. Kromě toho je věrná kamarádka, na kterou je vždycky spolehnutí. A proto ji její přátelé milují. Mimochodem, víte, proč se Harryho sova jmenovala Hedvika? 

Foto: Profimedia.cz

Hermiona je sice považována za šprtku, ale nezmění se jen proto, aby byla oblíbenějšíFoto: Profimedia.cz

Maggie Fitzgerald: Million Dollar Baby (2004)

Není nic, co by bylo vyhrazeno pouze mužům, nebo pouze ženám. Přesvědčit vás o tom může i Maggie Fitzgerald (Hilary Swank, 44) ve filmu Million Dollar Baby. Maggie, která chce boxovat a dostat se na vrchol, nikdo zprvu nevěří a nechce ji trénovat, protože je přece holka. Nakonec si ji ale jeden trenér pod svá křídla vezme a udělá z ní šampionku. Maggie se nikdy nevzdává a jde si tvrdě za svým. Nebojte se pustit i toho, co se zprvu zdá jako nemožné a nesplnitelné. Pokud něčeho chcete dosáhnout, zatněte zuby a nenechte se odradit. Kdo nehraje, nevyhraje.

Foto: Profimedia.cz

Maggie nikdo zprvu nevěří, dokud se jí neujme jeden bývalý trenér. Přes něj se pak dostane k dalšímu (Clint Eastwood, 88, na fotografii), který ji dovede na vrcholFoto: Profimedia.cz

Amélie: Amélie z Montmartru (2001)

Amélie (Audrey Tautou, 42) je sousedka, jakou by si ve svém okolí přál mít snad každý. Je sice trochu excentrická a mezi její největší záliby patří narušovat lžičkou krustu crème brûlée (Jak zvládáte výslovnost cizokrajných názvů jídel?), ale má srdce ze zlata. Na základě několika náhod se rozhodne, že svůj život zasvětí pomoci druhým. Vede je na cestě za plněním jejich snů, z čehož má radost. Nakonec i na ni ale čeká štěstí. Člověk by měl nezištně pomáhat druhým, už jen to ho totiž dokáže nabít pozitivní energií. Nemusíte tomu zrovna přizpůsobit celý život, ale občasný dobrý skutek a podaná ruka bližnímu vás nakopnou více než energetický nápoj.

Foto: Profimedia.cz

Amélie se rozhodne pomáhat druhým. Dobrých skutků totiž není nikdy dostFoto: Profimedia.cz

Bridget Jones: Deník Bridget Jones 1, 2 (2001, 2004)

Život Bridget Jones (Renée Zellweger, 49), včetně milostných, pracovních i rodinných vztahů neběží jako po másle, čímž je sympatická všem, kdo se v ní vidí. Není dokonalá, a možná právě proto je tak uvěřitelná a lehce se s ní ztotožníte. Když jí v životě něco nevyjde, tak se sice na chvíli zhroutí, což je normální, ale brzy se opět postaví na nohy a snaží se ze situace co nejlépe vybruslit. Tak se nebojte být samy sebou, nemějte strach se odlišovat, a hlavně si nedělejte hlavu z toho, že nejste bezchybné jako některé ženy v magazínech či dnes na sociálních sítích. A hlavně se nenechte rozhodit překážkami, které vám osud do cesty postaví. Prostě je buď přelezte, nebo obejděte. A je toho více, co vás tento film může naučit!

Foto: Profimedia.cz

Bridget Jones je pro mnohé hrdinka z důvodu své bezprostřednosti a toho, jak nedokonalá vlastně je Foto: Profimedia.cz

Ally: Zrodila se hvězda (2018)

Jednou z nejnovějších filmových hrdinek je také Ally (Lady Gaga, 32) ve filmu Zrodila se hvězda. Její příběh je sice klasický pohádkový – jak prostá servírka ke štěstí přišla, když potkala slavného muzikanta, který jí pomohl ke slávě –, nicméně něco si z ní přece jen do běžného života vzít můžete.

Ally totiž i přesto, že se takřka přes noc stane slavnou, zůstane svá a nenechá si slávu stoupnout do hlavy. Stále v ní zůstane kus té obyčejné holky, pro kterou je na prvním místě její láska. Svého muže (Bradley Cooper, 44) neopustí ani ve chvíli, kdy on propadne alkoholu a musí se léčit. Ne každý den je prostě posvícení, ale lidé by měli stát pořád při sobě.

Foto: Profimedia.cz

Ally stojí při Jacksonovi i v těch těžších chvílích Foto: Profimedia.cz

Kdo je hrdinkou pro vás? 

Reklama