Článek
Postup
01.
Tyto toasty budeme ještě před tím, než je položíme na gril, namáčet ve speciální omáčce. Tu připravíme z rozšlehaných žloutků, trošky mléka a natrhaných tymiánových lístků. Toast namočený v omáčce opékáme po obou stranách. Po chvilce na chléb položíme plátky šunky, posypem sýrem chedar a ještě chvilku necháme na grilu. Pak už jen přidáme rajčata a vše dochutíme lilkovou pastou.
02.
Pastu vyrobíme tak, že vezmeme lilek, rozpůlíme ho, na jeho okrajích vytvoříme nožem mřížky a posypeme solí. Obrátíme ho mřížkou dolů a necháme přes noc vykapat. Má v sobě totiž hořkou šťávu, která se díky soli dostane ven. Tuto šťávu ještě ubrouskem z lilku setřeme, pomažeme ho olivovým olejem, opepříme a opečeme na grilu.
03.
Po ugrilování vezmeme lžíci a lilek vydlabeme. Tuto hmotu dáme do mixéru, přidáme tymián, česnek, šalotku, olivový olej, sůl a pepř. Ještě horké rozmixujeme a vše krátce zchladíme v lednici. Poté pastu mažeme na toasty spolu s řeckým jogurtem.
A jaké další dobroty lze připravit v podobě toastů či sendvičů?