Hlavní obsah

Hubnutí chutně? Zkuste banánové lívance bez mouky

Foto: Eva Malúšová

Takovou dietu si klidně necháme líbit...

Banánové lívance a domácí arašídovo-kakaová pomazánka, to zní jako dieta, jakou bychom si nechali líbit! A vy můžete také, protože právě tuhle dietní dobrotu vám dneska uvaří naše fitness trenérka Kamila!

Článek

Kamila Pavlíčková nám ukazuje, že vyvážená strava vhodná i pro sportovce vůbec nemusí být utrpení: už pro vás připravila recept na dietní knedlíky a kuře na paprice, vločkové mini pizzy bez mouky i sladké nepečené kuličky. Poslední recept je opět plný bílkovin a vlákniny, protože obsahuje vločky, tvaroh, vajíčka a arašídové máslo a aby toho nebylo málo, žádný přidaný cukr ani mouku!

Banánové lívance z ovesných vloček krásně upečete i nasucho a spolu s domácí nugetou a tvarohem vytvoří snadnou a zdravou snídani či dezert.

Banánové lívance z vloček

Na 2 porce potřebujete: 1 banán, 100 g jemných ovesných vloček, 2 vejce, 100 ml mléka, sůl

Na nugetu: 2 vrchovaté lžíce arašídového másla, 2 vrchovaté lžíce kakaa, 100 ml mléka, ½ tvarohu (125 g; Kamča dala nízkotučný), lžičku stévie

Foto: Eva Malúšová

Na lívance potřebujete jen vajíčka, vločky, trochu mléka a banán. Nugetu pak připravíte z kakaa, mléka a arašídového másla

Postup: Banán rozmačkejte, smíchejte s vločkami, trochou mléka (použijte ho jen tolik, aby vzniklo husté těstíčko), špetkou soli a vejci a nasucho z těsta pečte malé lívanečky. S kvalitní pánví nebudete potřebovat žádný tuk.

Foto: Eva Malúšová

Banán rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte

Foto: Eva Malúšová

K rozmačkanému banánu přidejte vajíčka, trošku mléka, špetku soli a vločky

Arašídové máslo prošlehejte s kakaem a nařeďte mlékem. Tvaroh trošku oslaďte stévií a podávejte spolu s lívanečky a nugetou.

Foto: Eva Malúšová

Na nugetu jednoduše prošlehejte arašídové máslo, kakao a trochu mléka

Tip: Pokud jako Kamila hodně sportujete, klidně do nugety zamíchejte i odměrku proteinu.

Foto: Eva Malúšová

Vláčné lívanečky doplněné kakaovo-arašídovou omáčkou a lehce oslazeným tvarohem vytvoří sytou a přitom lahodnou snídani či dezert

Máte také nějakou odlehčenou variantu klasického jídla?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama