Hlavní obsah

Křehké ženy? Vacvalová, Skog i Bytyqi matou tělem!

Foto: norskamoda.cz

Foto: norskamoda.cz

Adrenalinové sporty, výstupy na osmitisícovku nebo zápasy v ringu že jsou doménou pánů? To už dávno neplatí. Mezi ženami najdete mnohé, které vypadají jako královny krásy a zároveň podávají neskutečné výkony.

Článek

Ženy bývají nazývány něžnějším pohlavím, jsou křehké a pečující a muži je touží chránit. To je často pravda, ale některé křehulky docela dost matou tělem a podávají výkony, před kterými smeknete klobouk a spadne vám brada. Kdo umí bojovat, jezdit rychle a nebezpečně, nezalekne se vysoké hory ani nedostatku kyslíku?

Lenka Vacvalová (31)

Slovenská herečka a moderátorka, kterou znáte třeba ze seriálů Ordinace v růžové zahradě (2005–21), Soudkyně Barbara (2015–19) nebo ze sportovního pořadu Běž!, by z fleku mohla pózovat na titulce pánského magazínu. Ona přitom překonává hranice lidských možností při náročných běžeckých ultrazávodech. A to ji prý kdysi běhání nebavilo a musela se nutit jen se obléct do sportovního oblečení. Dnes je schopná během pár dní zvládnout trasu z Košic do Bratislavy (500 km) nebo uběhnout 470 km za polárním kruhem. Nedávno vydala knihu Najdu odvahu, kde mapuje svou zkušenost s legendární Cestou hrdinů SNP (770 km): šestnáct dní plných bolesti i krásných zážitků a osudy běžců, kteří zde v minulosti padli.

Foto: Profimedia.cz

Ve společnosti je Lenka Vacvalová za půvabnou dámu, ale nejlépe se prý cítí v běžeckém a v pohybuFoto: Profimedia.cz

Cecilie Skog (46)

Mezi ženami je horolezkyň jistě spousta, ale tahle Norka je jen jedna. Zdolala pět osmitisícovek, včetně Mount Everestu, a může se pochlubit pokořením koruny planety, tedy nejvyšších hor všech světadílů. Na lyžích zvládla jižní i severní pól, bez podpory přešla Antarktidu a již pětkrát prošla Grónskem, dokonce i těhotná. Tato cestovatelka a horolezkyně je neuvěřitelná a jak sama říká, netoužila psát světovou historii, ale miluje dobrodružství. A její dcery se pro adrenalin nadchly také: jezdí divokou řeku a lezou po skalách.

Foto: norskamoda.cz

Hory jí hodně daly, ale i vzaly. První muž Cecilie Skog zemřel pod lavinou při výstupu na K2Foto: norskamoda.cz

Lucie Výborná (51)

Jedna z nejlepších českých moderátorek a novinářek prošla mnoha médii a její rozhovory působí vždy jako pohlazení po duši. A ona svou duši nechává pohladit horami, které miluje. Ať je v italských Alpách, na Kavkaze, nebo vyšlápne na nejvyšší horu Antarktidy, je to pro ni zážitek, a když o tom mluví, člověk by se tam hned vydal. Nadchla se i pro skialpinismus a varuje, že adrenalinové sporty nelze bezpečně vykonávat bez řádné přípravy a zkušených parťáků, kteří by vás v případě potřeby vyhrabali třeba z laviny.

Foto: Profimedia.cz

Lucie Výborná miluje hory i adrenalin, ale manžel prý nežárlíFoto: Profimedia.cz

Olga Lounová (39)

Zpěvačka a herečka, která se objevila mimo jiné v seriálu Vyprávěj (2009–13), hraje na klavír a flétnu. A miluje adrenalin a jít trochu do nebezpečí. Na koncertech předvádí husarské akrobatické kousky a je to deset let, kdy začala závodit i na rychlých kolech. Jezdila rallye, pak přesedlala na závody v driftu, ale umění zůstává věrná i nadále a těší se třeba na své muzikálové role.

Foto: Profimedia.cz

Stát u mikrofonu a v klidu zpívat? Nebo spíš vylézt nad diváky a trochu je rozproudit?! Olga Lounová je živelFoto: Profimedia.cz

Fabiána Bytyqi (25)

Profesionální boxerka je známá pod přezdívkou Andělská pěst a je mistryní světa prestižní organizace WBC v lehké minimuší váze. Bojovým sportům se věnovala odmalička, v boxu se našla a líbí se jí, že neustále překonává sama sebe. Musí si drobná mladá žena hlídat váhu? Vzhledem k tomu, že trénuje dvakrát denně, sní prý, co jí přijde pod ruku. A je nadšená, že ač je box stále doménou mužů, objevuje se víc a víc nadějných boxerek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fabiána Bytyqi vypadá jako něžná holčička, ale naštvat ji nechcete!Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Reklama