Hlavní obsah

Májové novinky: Politika, přehlídky i nové módní kampaně

Foto: Yan Renelt / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Co by to bylo za kalendářní měsíc, kdyby se neměnila covidová opatření a českou politikou nerezonoval pořádný skandál? Květen se zahanbit nenechal. Kromě toho byl strůjcem módních překvapení i nových kolekcí.

Článek

I díky básni od Karla Hynka Máchy máme květen zakódovaný jako období lásky. Na Dominka Feriho (24) ovšem prasklo, že jí rozdával až moc a hlavně nikdo o ní příliš nestál. Jaké další zprávy uplynulých dní by neměly upadnout v zapomnění?

Škatulata, hejbejte se

Česká společnost se během května začala navracet k normálu. Čísla nakažených koronavirem klesala, a tak se mohlo přejít k postupnému rozvolňování. Otevřely se obchody, služby i restaurační zahrádky a do ulic se po dlouhé době vrátil život. Kromě covidových opatření se již tak trochu tradičně změnil i ministr zdravotnictví. Petr Arenberger (62), který se funkce ujal letos 7. dubna, z prokletého postu odstoupil teprve ani ne před týdnem. Jeho nástupcem je opět Adam Vojtěch (34) a všechny zajímá, jak dlouho se v náročném postavení udrží tentokrát.

Foto: Yan Renelt / MAFRA / Profimedia

Ministrem zdravotnictví se Adam Vojtěch stal už podruhé

#MeToo v Česku 

Větší otazníky ale panují kolem poslance strany TOP 09 Dominika Feriho. Deník N a A2larm zveřejnily totiž šokující svědectví několika dívek, ze kterého vyplývá, že politik nejenže nemá úctu k ženám, ale dopustil se na nich sexuálního násilí. Jedna z obětí popisuje, že ji nutil na soukromé party k pohlavnímu styku i přes její výslovný nesouhlas. Aby se nemohla dostat z pokoje, dveře prý zabarikádoval nočním stolkem.

Dominik Feri na sociálních sítích sice přiznal, že ne vždy se choval zrovna gentlemansky, ale nařčení ze sexuálního násilí odmítá. „Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou,“ vzkázal překvapeným fanouškům, kterých má jen na svém instagramovém účtu přes milion.

Foto: Profimedia.cz

Pověst Dominika Feriho, kterého sledovala především mladá generace, značně utrpěla

Módní převrat 

Jak celá kauza dopadne, na to si ještě budeme muset počkat. Na co už ale čekat nemusíme, je módní akce s kolekcemi pro podzim a zimu 2021. Mercedes–Benz Prague Fashion Week probíhal začátkem měsíce v pražských Holešovicích ještě za covidových omezení. Nový formát Drive-in Cinema promítal návštěvníkům přehlídky v reálném čase prostřednictvím obrazovek, které módní nadšenci sledovali ze svých automobilů. A to ještě z fashion světa není zdaleka vše.

Novou strategii představila veřejnosti také šperkařská společnost Klenoty Aurum. Po letech spolupráce s takovými hvězdami, jako je Simona Krainová (48), Dara Rolins (48) či Jaromír Jágr (49), nespojila své jméno s žádnou celebritou, ale sáhla do vlastních řad. V kampani se role modelek ujalo sedm zaměstnankyň, se kterými se můžete potkat i na prodejnách.

„Uplynulé měsíce byly po mnoha stránkách náročné. Uvědomili jsme si víc než kdy dříve, že ty pravé klenoty máme přímo u nás. Jsou to ženy, které nás zastupují v každodenní komunikaci se zákazníky, propůjčují tvář naší značce a prodávají nejen zboží, ale také zkušenosti, za kterými je v řadě případů mnohaletá práce,“ vysvětluje ředitel společnosti Pavel Vojtík sympatickou změnu.

Foto: Archiv firmy

Nová kampaň klenotnické firmy, která slaví 65 let, ukazuje reálné ženy. A sluší jim to víc než modelkám

Dobrý skutek pomocí nákupů

V neposlední řadě musíme zatleskat i herečce a malířce Kateřině Kaiře Hrachovcové (46), která se podílela na nové kolekci charitativního projektu Klokart. Její motiv Independent najdete na mikinách, tričkách, kšiltovkách, batohu a ledvince, a pokud se rozhodnete nějaký produkt zakoupit, budete mít radost hned dvojnásobnou. Padesát procent z prodejní ceny totiž putuje Fondu ohrožených dětí, který provozuje 15 Klokánků pro týrané a sociálně zanedbávané děti. A to se hned nakupuje s lepším pocitem!

Foto: Archiv firmy

Módní kolekci od Kateřiny Kairy Hrachovcové naleznete na stránkách charitativního projektu Klokart

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek