Hlavní obsah

Dubnová matika: 189 dní, 99 let a 666 párů satanských bot

Foto: Profimedia.cz

Češi se po 189 dnech dočkali konce nouzového stavu, princi Philipovi chyběly pouhé dva měsíce, aby se dožil stovky, herečce Glenn Close unikla oscarová soška už poosmé a tvůrci 666 párů satanských tenisek čelí žalobě. Sečteno a podtrženo – to byl duben v kostce. Co se ještě stalo?

Článek

O číselné údaje v uplynulém měsíci nouze nebylo. Ostatně stejně bohatý je také výčet událostí, kterých jste mohli být svědky takřka v přímém přenosu. Jaké kauzy ze světa showbyznysu rezonovaly společností a které zprávy stojí za připomenutí?

Británie truchlí 

První náznaky, že ani princ Philip, vévoda z Edinburghu (†99), není bohužel nesmrtelný, se začaly objevovat v únoru, kdy byl hospitalizován a kvůli infekci a problémům se srdcem si nakonec pobyl na lůžku 28 dní. Když se vrátil v pořádku domů, svět si oddechl. Bohužel předčasně. Oblíbený člen britské monarchie zemřel 9. dubna na hradě Windsor v kruhu nejbližších.

V kapli svatého Jiří se o osm dní později uskutečnil krásný pohřeb, kterého se kvůli pandemickým opatřením smělo zúčastnit pouze třicet osob. Vévodkyně Meghan (39) mezi nimi nebyla – je ve vysokém stupni těhotenství a lékař jí cestu letadlem nedoporučil. Královna Alžběta II. (95) byla za prince Philipa vdaná od roku 1947, o to smutnější je, že své 95. narozeniny (21. 4.) musela už prožít bez něj. O oslavu ale nepřišla (ale kvůli pandemii stejně asi přijde): ačkoliv se narodila v dubnu, oficiální slavnost se vždy pořádá až druhý víkend v červnu a říká se jí Trooping The Color. Může za to britské počasí – v létě je totiž menší pravděpodobnost, že bude pršet.

Foto: Profimedia.cz

Princ Philip se nakonec stovky nedožil. Dva měsíce před narozeninami zemřel a jeho pohřbu se mohlo přímo v kapli zúčastnit jen 30 lidí

Smolařka měsíce

Zlaté sošky filmových Oscarů se letos udílely s dvouměsíčním zpožděním. Vinit v tomto případě počasí je holý nesmysl – odložení jedné z nejprestižnějších hollywoodských akcí má na svědomí pandemie koronaviru. Natáčení se zastavovala, kina byla většinu roku zavřená a premiéry odkládány, a tak se posunul i samotný ceremoniál. Největší lítost večera vzbudila Glenn Close (74): nominaci totiž opět neproměnila. Protože jí soška unikla o chlup už poosmé, zařadila se mezi největší hvězdy smolaře. My ale věříme, že příště to přece jen vyjde!

Foto: Profimedia.cz

Osmou nominaci na Oscara získala Glenn Close za vedlejší roli v dramatu Americká elegie (vpravo). A ačkoliv jí to na předávání slušelo, jak můžete vidět na snímku vlevo, zlatou sošku si opět neodnesla

Gucci ve filmu 

Když už jsme u filmů – jedním z nejočekávanějších snímků roku je House of Gucci. Reálný příběh slavné rodiny módního velikána, v kterém figuruje vražda Maurizia Gucciho (†46), vnuka zakladatele značky, režíruje legendární Ridley Scott (83) a herecké obsazení je více než snové. Manželku oběti a odsouzenou vražedkyni ztvární Lady Gaga (35) a nebude chybět ani Al Pacino (81), Salma Hayek (54), Adam Driver (37) či Jared Leto (49). Dokonalá partička, řekli byste si. Jenže Patricii Gucci (58), sestřenici zavražděného Maurizia, se vůbec nelíbí. Al Pacino jí připadá ošklivý, stejně jako Jared Leto. Podle ní je celá rodina z obsazení znechucena. Snad bude mít snímek úspěch alespoň u diváků.

Foto: Profimedia.cz

Hlavní role v životopisném dramatu House of Gucci získali Adam Driver a Lady Gaga

Kontroverzní boty satanovy

Ohromný úspěch slavily satanské tenisky Nike v limitované edici 666 párů, které se vyprodaly během jediné minuty za cenu 1 018 dolarů za pár, tedy téměř 22 000 českých korun. Boty měly v podrážce kapku lidské krve, jazyk jim zdobil pentagram a na boku svítil červený nápis Luke 10:18, který odkazoval na verš z Lukášova evangelia: „Viděl jsem, jak satan padá z nebe jako blesk.“ Hříšné tenisky má na svědomí brooklynská umělecká skupina MSCHF ve spolupráci s rapperem zvaným Lil Nas X (22).

Foto: Profimedia.cz

Za červeno-černé satanské tenisky si skupina MSCHF vysloužila žalobu, bílé s obsahem svěcené vody přes Nike prošly

Firma Nike ovšem design neschválila a tvůrce zažalovala. Rozhodnutí je jasné: satanovy boty, což jsou předělané Nike Air Max 97, musejí zmizet z povrchu zemského! Zákazníci je mají vrátit, peníze dostanou zpět. Zajímavé je, že v roce 2019 přetvořila skupina MSCHF Air Maxy na tzv. božské boty. Obsahovaly kapku svěcené vody z Jordánu a na tkaničkách měly uvázaný krucifix. Žaloba ze strany Nike se ale tehdy nekonala. Proč cenzuruje jedny a druhé ne, ptá se MSCHF v oficiálním vyjádření z prvního dubna.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek