Hlavní obsah

Malá, krásná, černá. Vyrobte si tabulku na vzkazy i vy

Foto: Tomáš Rubín

Obyčejný kus překližky můžete během chvilky proměnit na praktický vzkazovník, na který se dá psát křídou. Potřebujete k tomu jen latexovou barvu a štětec. A samozřejmě kapku trpělivosti.

Článek

Dnešní tvoření nevyžaduje žádné speciální pomůcky, ani nemusíte být zdatní malíři. Chce to jen odhodlání a zhruba půl hodiny času. Jako podklad využijete jakoukoli dřevěnou destičku. Krásně opracované, třeba i se zdobně vysoustruženým okrajem, se prodávají v kutilských prodejnách. Báječně poslouží také kus širší parkety (má upravené hrany), stejně tak starší kuchyňské prkénko.

Ostatně recyklační projekty mají vždy velký úspěch. Podle našich návodů celkem jednoduše vytvoříte originální kamínkovou podložku pod horké hrnce nebo praktickou misku z PET láhve.

Foto: Tomáš Rubín

Kromě dřevěného podkladu budete potřebovat latexovou černou barvu. Není třeba zabývat se mírou jejího krytí či utrácet za speciální tabulovou. Obyčejná plechovka latexu ve dvou nátěrech zajistí, že na černou plochu můžete psát křídou.

Foto: Tomáš Rubín
Foto: Tomáš Rubín

Na papír si nakreslete tvar bubliny. Nemusí to být přesná elipsa. Je to přece bublina z komiksu, která má nepravidelný tvar a špičku na spodní straně, tak se netrapte nedokonalostmi. Pak ji vystřihněte.

Foto: Tomáš Rubín

Bublinu obkreslete obyčejnou tužkou na dřevo.

Foto: Tomáš Rubín

Pokud si netroufáte na malování štětcem přímo, můžete kolem předkreslené bubliny nalepit malířskou pásku. Jelikož má oblý tvar, bude potřeba krátké kousky lepenky těsnat vedle sebe, aby nevznikaly špičaté přechody.

Foto: Tomáš Rubín

Při vyplňování bubliny barvou můžete klidně přetáhnout na pásku, nic se neděje. Po druhém nátěru ji opatrně sloupnete a zůstane krásně čistý okraj.

Foto: Tomáš Rubín

Nebo můžete štětcem prostě vyplnit bublinu barvou v tenké vrstvě a při okrajích si dávat pozor, abyste zachovali rovnou linku. Bude to chtít celou akci zopakovat po zaschnutí prvního nátěru. Spěcháte-li, pomůže fén.

Foto: Tomáš Rubín

V úzkých místech si vezměte na pomoc párátko nebo špejli.

Foto: Tomáš Rubín

Posledním krokem je přivázat křídu na provázek, který na zadní stranu tabulky připevníte lepenkou.

Foto: Tomáš Rubín

A můžete napsat vzkaz. Necháte si tabulku doma na sdělení, kdo má vyvenčit pejska, nebo si na ni budete značit chybějící potraviny v ledničce? Či snad nový vzkazovník necháte, jako my, v práci pro kolegy? Každopádně si užijte kreativní chvilky!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek