Hlavní obsah

Nadýchaná omeleta s chřestem a ovčím sýrem

Hodnocení:
(14)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
5 minut
Doba vaření
10 minut
Náročnost
nízká

Ty nejjednodušší kombinace fungují nejlíp, zvlášť na jaře, když jsou dostupné čerstvé suroviny. Zelený chřest, kousek ovčího sýra a dobrá vejce – na dokonalou snídani nebo lehčí večeři víc nepotřebujete.

Ingredience pro:
1 porci
Budete potřebovat
  • 100 g čerstvého zeleného chřestu
  • 3 vejce
  • 50 g ovčího sýru
  • 2 lžičky másla
  • 1 lžíce oleje
  • 1 špetka soli
  • 1 špetka pepře
  • 1 lžička petrželové natě
Článek

Krok 1: Čerstvý zelený chřest není potřeba loupat. Omyjte ho, osušte a odřežte tužší konce (ty použijte do vývaru). Můžete ho ještě nakrájet na menší kousky, není to ale nutné.

Nejlepší chřestové recepty

Krok 2: Do misky rozklepněte vajíčka, přidejte špetku soli (do omelety budete přidávat poměrně slaný sýr, se solí proto šetřete) a čerstvě mletý pepř. Vidličkou vajíčka lehce prošlehejte. Sýr nastrouhejte najemno.

Krok 3: Rozpalte větší nepřilnavou pánev na střední teplotu. Nechte v ní rozpustit lžičku másla a lžíci oleje, přidejte chřest, zlehka ho osolte a opepřete a opečte ho ze všech stran. Čerstvému zelenému chřestu postačí k tomu, aby zvláčněl, minutka dvě. Vyndejte ho z pánve a nechte chvíli bokem.

Krok 4: Do pánve přidejte ještě lžičku másla, nechte ji rozpustit a vlijte vajíčka. Teplotu udržujte na středním stupni a ze začátku vajíčka lehce projíždějte ze stran směrem ke středu, aby se opékala rovnoměrně. Když začnou zespodu tuhnout, přestaňte míchat a nechte je usadit.

Krok 5: Až bude omeleta téměř tuhá, posypte ji sýrem, přidejte opečený chřest (malou část sýru i chřestu si nechte na ozdobu), a z obou stran ji přeložte směrem ke středu. Nechte sklouznout na talíř, posypte zbytkem sýra a obložte zbylým chřestem, přisypte zelenou petrželku či pažitku a ihned podávejte.

A až bude zralý mladý hrášek, použijte ho místo chřestu. Nebo si z něj připravte krémové jarní rizoto či hráškové karbanátky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek