Hlavní obsah

Nepečené jablečné kuličky s vločkami

Hodnocení:
(124)
Foto: Eva Malúšová
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Jestli se slanou svačinou u dětí (nebo u sebe) nepochodíte, ještě to neznamená, že se musíte omezit na kupované sladkosti. Domácí energetické kuličky jsou plné zdravých surovin, a slazené přitom jen ovocem. Ale pozor, podezřele rychle mizí i v přítomnosti odpůrců zdravé stravy!

Ingredience pro:
30 kuliček
  • 1/2 hrnku rozinek
  • 190 jablečných přesnídávek
  • 1.5 hrnku jemných ovesných vloček
  • 1/2 lžičky mleté skořice
  • 3 lžíce arašídového másla
  • 3 lžíce kokosu
Článek

Postup

Krok 1: Rozinky (případně datle nebo jiné sladké sušené ovoce) rozmixujte spolu s vločkami, přesnídávkou nebo jablečným pyré, skořicí, arašídovým máslem a kokosem na hustou hmotu.

Krok 2: Část můžete obarvit trochou holandského kakaa nebo lyofilizovanými (mrazem sušenými) malinami či jahodami. Rukama pak tvořte malé kuličky a dávejte je třeba na plech pokrytý pečicím papírem. Poté je nechte asi hodinu zatuhnout v chladu, případně obalte v drcených oříšcích, semínkách, kokosu a kakau.

Krok 3: Kuličky uchovávejte v lednici a spotřebujte do čtyř dnů.

Tip: Ovocné pyré vybírejte vždy neslazené, stačí cukr, který obsahuje samo ovoce. Kuličky můžete ochutit pokaždé jinak: ořechy, mandlovým máslem, sušenými brusinkami nebo švestkami a pro extra hodné děti i kousky čokolády. Stejně tak vločky nemusejí být jen ovesné, ale třeba pohankové či rýžové.

Čtete si občas složení kupovaných zdravých“ svačinek? Upečte si raději domácí müsli tyčinky!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek