Hlavní obsah

Královna trapasů, vlasový chameleon i bojovnice? Netypická hvězda Jennifer Lawrence!

Foto: Profimedia.cz

Je jí teprve 27 a už dobyla svět. Je nejen krásná a talentovaná, ale i vtipná, chytrá a uvědomělá. Pojďte se blíž seznámit s jednou z nejúspěšnějších mladých hereček dneška – Jennifer Lawrence.

Článek

Jak Jennifer sama vzpomíná, už odmalička prý věděla, že bude slavnou. Narodila se přitom v úplně normální rodině v Kentucky – její otec pracoval na stavbách a matka spravovala letní tábor. Jako dítě účinkovala Jennifer v dětských muzikálech a také sama ráda vymýšlela a režírovala nejrůznější domácí představení – a také v nich samozřejmě hrála.

Budoucí herečka byla velice aktivní dítě, kromě dramatických zálib i hodně sportovala: věnovala se roztleskávání, softbalu, basketbalu i jízdě na koni. Byla vychovávaná dost přísně a trochu jako kluk, aby se ve všem vyrovnala svým starším bratrům Benovi a Blainovi. Možná právě díky tomu se v dospělosti stala tak neústupnou bojovnicí za ženská práva a rovnoprávnost.

Náhodný objev a cesta vzhůru

Ve čtrnácti letech, když trávila prázdniny v New Yorku, byla Jennifer náhodou objevena hledačem talentů, který dívku ukázal agentům. Její matku to ovšem moc nenadchlo – herecká dráha jí pro dceru nepřipadala jako nejlepší volba, ale nakonec podlehla. A tak Jennifer začala chodit na castingy.

Foto: Profimedia.cz

Přesně takhle jsme mohli Jennifer vídat na jejích prvních červených kobercích. Byla plachá, nesmělá a ještě moc neuměla pózovat

V roce 2006 se začíná objevovat v seriálech a televizních filmech, přicházejí stále lepší nabídky a v roce 2008 získává hned několik ocenění za film „Spálené životy“. Následuje velmi těžká dramatická role ve filmu „Do morku kostí“ (za kterou byla poprvé nominována na Oscara), po které si Jeniffer chce psychicky odpočinout – a tak kývne na roli Mystique ve filmu „X-Men: První třída“.

Foto: Profimedia.cz

Na tu nejprestižnější hereckou filmovou cenu nemusela čekat moc dlouho. Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli dostala za snímek „Terapie láskou“ v roce 2013. Herečka je i držitelkou dvou Zlatých glóbů, ceny Bafta a dalších filmových ocenění

Bod zlomu

Rok 2012 se pro herečku stal opravdu zlomovým. Sláva na ni uhodila celou svou silou. Vznikl totiž první díl čtyřdílné ságy „Hunger Games“, kde si střihla roli nebojácné Katniss Everdeen – ta se stala jednou z nejpopulárnějších ženských hrdinek všech dob. A ještě týž rok byl natočen film „Terapie láskou“, za který Jennifer získala Oscara – jako druhá nejmladší herečka v historii (bylo jí dvacet dva).

Dnes je Jennifer i přes své mládí jednou z nejžádanějších a nejlépe placených hereček. Díky své všestrannosti se objevuje jak ve složitých a psychicky náročných rolích, tak i v komediích.

Foto: Profimedia.cz

Na červený koberec vždy volí překrásné elegantní róby, které jí střihově velmi lichotí

Foto: Profimedia.cz

Třebaže se nebojí ani odvážnějších modelů, nikdy nepůsobí vulgárně ani lacině – i když sáhne po šatech průhledných nebo s průstřihy, vždy jsou velmi vkusné

Styl a životní postoj

Kromě profesních zásluh nesmíme opomenout cit pro módu – Jennifer se často objevuje v žebříčcích nejlépe oblékaných a nejstylovějších žen světa. Díky její vrozené eleganci si ji vybral i módní dům Dior. Jeho tváří je již několik let a na slavnostní příležitosti většinou „vynáší“ právě róby z jeho dílny.

Foto: Profimedia.cz

Právě díky podobným modelům, které můžeme na Jennifer vidět v běžném životě, je pro mnohé ženy inspirací a ikonou stylu

Foto: Profimedia.cz

Čirá elegance – kampaně pro Dior jsou vždy velkým estetickým zážitkem, obzvlášť když se v nich objeví tato kráska

Kromě toho, že Jennifer bojuje za práva žen a rovnoprávnost, je také aktivní členkou hnutí „body positive“. Klade velký důraz na to, aby se ženy naučily milovat sebe a své tělo takové, jaké jsou, a aby se netrápily nesmyslnými dietami. Hereččinou cestou je zdravý životní styl a často se nechává slyšet, že v žádném případě nechce skončit jako vyhublá troska, která se jen bojí toho, jak bude vypadat v záběru kamer a foťáků.

Jennifer není jen prvoplánová hollywoodská kráska se souměrným obličejem, vyběleným úsměvem a dokonalou postavou. Má ohromné kouzlo a ze svých nedostatků umí vytěžit maximum. Také moc ráda střídá účesy a barvu vlasů, takže ji často můžeme vidět zajímavě proměněnou.

Foto: Profimedia.cz

Herečka se nebojí ani radikálních proměn. V roce 2012 vystřídala rovnou dva zcela odlišné účesy. Nejdřív šla do mikáda a pak rovnou do pixie střihu

Foto: Profimedia.cz

Vyzkoušela také, jaké je být žhavou brunetkou. Záhy se ale vrátila ke světlejším odstínům a nyní jen střídá tóny a délky

Královna trapasů a miláček kolegů

Herečka vlastní pomyslnou korunu trapnosti – její specialitou je zakopnout v ten nejméně vhodný okamžik. Při předávání Oscarů, kdy si vítězoslavně kráčela pro cenu, se zničehonic rozplácla na schodech před plným sálem kolegů i všemi televizními diváky na celém světě.

Foto: Profimedia.cz

Její pád na Oscarech se vepsal do dějin. Už při samotném přistání dostala Jennifer záchvat smíchu. Na svou „nešikovnost“ si ale už zvykla jak ona, tak i okolí, které ji vždy chytá

Podobný pád se opakoval ještě na dalších významných večerech. Sama za největší trapas ve svém životě považuje seznámení se slavným režisérem Francisem Fordem Coppolou: v restauraci přišla ke stolu, kde velikán seděl se svými přáteli, a přitom si nevšimla, že má kompletně roztržené šaty a koukají jí kalhotky.

Foto: Profimedia.cz

Není nad to, si ze sebe udělat legraci – nikdo by se neměl brát moc vážně! Jennifer a její kolegové to moc dobře vědí

Nejlepší na tom ale je, že se sama sobě nebojí zasmát. Je vlastně první, kdo se svým nehodám směje a vypráví o nich ostatním. Právě proto je u svých kolegů tak oblíbená. Ti totiž vědí, že herečka nezkazí žádnou legraci a je pro každou „klukovinu“.

Je vám Jennifer sympatická? V jakém filmu se vám líbila nejvíce?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek