Hlavní obsah

Obložené chleby, jak je neznáte! S balkánským sýrem, se šunkou i sleděm

Foto: David Háva

Po těchto dobrotách se zapráší během chvilky!

Poctivé domácí obložené chleby plné chutí? Máme pro vás hned tři! Pikantní s uzeným sleděm, lahodný s balkánským sýrem a rajčaty a nakonec šunkový, jak ho neznáte! Pusťte se do nich!

Článek

Obložené chleby konzumovali už staří Římané. Takový klasický český chlebíček, to je prostě fenomén. Salát, šunka, vejce, kousek kapie – a všichni se můžou utlouct. Narozeniny, večírky, rodinné oslavy, nic z toho se bez nich neobejde. Ať už chleba nebo chlebíček, obložené dobrotami všeho druhu, jsou skvělé i jen tak k večeři. My pro vás máme tři dokonalé tipy.

S balkánským sýrem

Na 6 kusů potřebujete: 6 krajíčků bílého chleba s křupavou kůrkou, 2 vyzrálá rajčata, 2 stroužky česneku, 200 g balkánského sýra, 1 lžíci sádla, sůl, pepř, hladkolistou petrželku na zdobení

Foto: David Háva

Balkánský sýr a rajčata jsou vždy dobrá volba

Postup: Chleby potřete tenkou vrstvou sádla, ideálně domácího. Navrch dejte plátky balkánského sýra, můžete ho i nadrobit. Přidejte na tenko nakrájené plátky česneku a nakonec plátky rajčat. Chleby osolte, opepřete a dozdobte zelenou petrželkou.

Tip: Krajíce chleba před zdobením opečte z obou stran na suché pánvi. Křupavé budou chutnat ještě lépe!

Se schwarzwaldskou šunkou

Na 6 kusů potřebujete: 6 plátků tmavého chleba, 6 plátků schwarzwaldské šunky, 12 plátků sýra s bílou plísní, 2 lžíce másla, 1 lžíci čerstvých bylinek, nakládané papričky, černé olivy

Foto: David Háva

Kombinace chutí láká k nakousnutí!

Postup: Máslo ušlehejte a smíchejte s polovinou bylinek. Chleby potřete vrstvou másla a na každý plátek dejte plátek zatočené šunky. Pak přidejte plátky sýra, nakládané papričky a černé olivy. Nakonec chleby posypte zbylými nasekanými bylinkami.

Tip: Použitý sýr můžete nahradit sýrem s modrou plísní, který můžete doplnit nasekanými vlašskými ořechy.

S uzeným sleděm

Na 6 kusů potřebujete:6 plátků kukuřičného chleba, 200 g uzeného sledě, 1 lžíci másla, 1 lžíci majonézy, 1 lžičku plnotučné hořčice, ½ lžičky sladké nebo pálivé mleté papriky, 2 jarní cibulky, pepř

Foto: David Háva

Pikantní rybí dobrota!

Postup: Chleby potřete tenkou vrstvou másla. Rybu vidličkou natrhejte na kousky. Majonézu promíchejte s hořčicí a jarní cibulky nasekejte. Na namazané chleby navrstvěte natrhanou rybu. Přidejte pikantní majonézu a vše posypte nasekanou jarní cibulkou. Nakonec chleby posypte sladkou nebo pálivou mletou paprikou.

Tip: Chlebíčky můžete na závěr pokapat citronovou šťávou.

Jaké vedou u vás chlebíčky? Máte rádi klasiku, nebo experimentujete?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama