Hlavní obsah

Sex na veřejnosti i BDSM aneb 7 nejčastějších fantazií. Která patří vám?

Foto: PeopleImages.com - Yuri A, Shutterstock.com

Foto: PeopleImages.com - Yuri A, Shutterstock.com

Dění v ložnici patří k tématům, která mohou vyvolat mnoho komplikovaných pocitů. Dokonce i ti nejvíce sexuálně zkušení a odvážní občas přemítají, jestli je v pořádku, když mají divoké erotické fantazie. Co myslíte, jste divní?

Článek

Je snadné si myslet, že nejste normální, pokud se v mysli zaobíráte chlípnými myšlenkami, které jsou pobuřující až deviantní. Pravda je, že erotické fantazie bývají běžné a neškodné a těchto sedm patří podle různých anket, průzkumů a terapeutů mezi ty nejčastější.

1. Multipartnerský sex

„Trojka“ je jednou z nejoblíbenějších sexuálních fantazií současnosti. Studie publikovaná v roce 2020, kterou uveřejnil odborný časopis Archives of Sexual Behavior, potvrdila, že sex ve třech již roky neztrácí nic ze svého kouzla. Z výpovědí 231 amerických vysokoškolských studentů a různorodé skupiny 1 344 dospělých vzešlo, že zájem o zkušenost se sexem ve více lidech vykazuje přibližně 81 % účastníků.

Jiná studie, publikovaná v Personality and Individual Differences a zahrnující 788 dospělých Britů, zjistila, že muži fantazírují o multipartnerských zážitcích s anonymními partnery, zatímco ženské fantazie se točí spíš okolo známých a VIP celebrit.

2. Dominantní nebo drsný sex

Pod pojmem BDSM si lze představit otroctví, disciplínu, nadvládu, podřízenost, sadismus a masochismus. Součástí sado-maso praktiky je dominantní a submisivní sex. Může zahrnovat svazování, výprask a další spektrum chování. Harvardský sociální psycholog Justin Lehmiller, který pro svoji knihu Tell Me What You Want (Řekni mi, co chceš) vyzpovídal 4 175 dospělých Američanů, odhalil, že o sexuální dominanci fantazíruje 93 % žen a 81 % mužů. Podle výzkumu provedeného britským psychoterapeutem Brettem Kahrem, který analyzoval téměř 20 tisíc erotických fantazií v rámci British Sexual Fantasy Research Project, sní 57 % žen o drsném sexu až znásilnění. To ovšem neznamená, že mají chuť převést to do praxe, jde čistě o hru a fantazii.

Foto: sakkmesterke, Shutterstock.com

Tichá introvertka se může v posteli změnit v tygřiciFoto: sakkmesterke, Shutterstock.com

3. Sledování druhých

Voyeurismus je vzrušení způsobené sledováním nic netušící osoby nebo lidí zapojených do soukromého intimního nebo sexuálního aktu. Udává se, že tajné sledování druhých při sexu je nejběžnější chování porušující zákony slušného chování, a v některých případech a zemích i zákony právní. Rovněž se mezi odborníky předpokládá, že se voyeurismus vyskytuje až 150krát častěji, než naznačují policejní zprávy.

4. Sex na veřejnosti nebo na neobvyklém místě

Sex na veřejnosti je další populární fantazie, která, pokud by byla uskutečněna, spadala by pod exhibicionismus. Ve stejném průzkumu Justina Lehmillera bylo zjištěno, že tato představa vzrušuje 81 % mužů a 84 % žen. Sluší se však uvést, že sex na veřejnosti je nejen v Česku přestupkem proti veřejnému pořádku a někdy až trestným činem.

Foto: Volodymyr Nik, Shutterstock.com

Vzrušení z toho, že budete přistiženi, může mít sílu tsunamiFoto: Volodymyr Nik, Shutterstock.com

5. Hraní rolí

Jiná identita, vcítění se do role oblíbené postavy, filmového hrdiny a podobně. Sexuální roleplay (hraní role) představuje způsob, jak přijmout chování a vlastnosti dané postavy a užít si sex, aniž by se nad vámi milenec pohoršoval. Součástí hraní rolí bývají i kostýmy a předem promyšlené scénáře. Podle sexuologů se jedná o častou fantazii.

6. Romantický (vanilkový) sex

Předehra, líbání, emocionální propojení, tantrický sex… Romantický, jinak také vanilkový sex, má mnoho podob, ale obvykle se o něm hovoří jako o pomalém a smyslném zážitku, jenž není primárně zaměřený na orgasmus. Justin Lehmiller uvádí, že převážně mezi mladšími respondenty jeho průzkumu jsou romantické sexuální fantazie dost v kurzu.

7. Lesbické a homosexuální fantazie

Americká psycholožka Nancy Friday, jejíž studie erotických fantazií se zúčastnily tři tisícovky respondentů, tvrdí, že ženy častěji sní o milování s osobou stejného pohlaví a bez problémů se k tomu přiznávají, muži se naopak svých homosexuálních sklonů bojí, ale také mají méně často homosexuální fantazie.

Reklama