Hlavní obsah

Slavní a plešatí: Víte, kdo si nechal nastřelit vlasy?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Když se řekne příčesek, mnohým z nás se možná vybaví americký prezident Donald Trump. O tom, v čem tkví tajemství jeho pozoruhodných vlasů, se neodvážíme ani spekulovat. Zato tito muži své problémy nijak zvlášť neskrývají, někteří si z nich dělají dokonce legraci.

Článek

Těžko najdete člověka, který vám upřímně poví, že je se sebou natolik spokojený, že by nic neměnil. Vždycky bychom chtěli mít trochu menší břicho, modřejší oči nebo delší nohy. A někteří by chtěli mít víc vlasů. Pleš trápí hlavně muže. Jedni se rozhodnou nechat si vlasy transplantovat, druzí si pořídí příčesek. Přitom kdyby šli na ježka, možná by udělali líp, některým chlapům to sluší víc než vlasy. Takže kdo jich má málo?

John Travolta (64)

Jestli někoho vlasové problémy opravdu trápí, pak je to zaručeně John Travolta. Vzpomeňte si na film „Pomáda“ (1978), kde si bujnou kštici neustále projížděl hřebenem a najednou o to všechno přišel. S přibývajícími roky měl vlasů čím dál méně, až i on musel vyhledat odbornou pomoc, ovšem ne vždy to dopadlo na jedničku. Jeho problémy s pokrývkou hlavy jsou proto takovým veřejným tajemstvím. Jeden den se objeví téměř plešatý a druhý den má háro k pohledání.

Foto: Profimedia.cz

První fotografie je z roku 2007, druhá z roku 2018, vlasy si nechal transplantovat v roce 2015 a nutno podotknout, že mu to teď skutečně sekne! Foto: Profimedia.cz

Elton John (71)

Plešatost musela být pro tohoto popového zpěváka noční můrou. Sir Elton John, který se sám považuje za nejznámějšího homosexuála na světě, začal přicházet o vlasy už v sedmdesátých letech, jak je vidět na fotografii vlevo. Nic nenechal náhodě a poprvé podstoupil transplantaci vlasů v roce 1977 v Paříži. Od té doby má za sebou další zákroky, které mu zajišťují pořád hustou pokrývku hlavy.

Foto: Profimedia.cz

Extravagantní brýle ke zpěvákovi prostě patří odjakživa. Husté vlasy ostatně také. Naposledy byly prořídlé v sedmdesátých letech (fotka vlevo) Foto: Profimedia.cz

Nicolas Cage (54)

Co film, to jiné vlasy. Tak by se dala v jednoduchosti shrnout kariéra Nicolase Cage. Ani jemu příroda příliš nepřála, co se týče bujné hřívy, a tak i on si nechal pomoci estetickou medicínou. Kromě toho, že má vlasy hustší, nezapomíná je ani barvit, zřejmě aby zamaskoval stopy stárnutí.

Foto: Profimedia.cz

Rozdíl mezi fotografiemi jsou čtyři roky. Že by měl Cage zázračný šampon, nebo je to spíše zázračným zákrokem? Foto: Profimedia.cz

Kevin Costner (63)

Kde jsou ty doby, kdy osobní strážce měl vlasů tak akorát, aby dokázal okouzlit i Whitney Houston (†48)! Kevin Costner se také musel poprat s přírodou, která mu vlasy příliš dlouho neponechala. Sám herec o plešatosti vtipkuje. V roce 2014 řekl, že má jen tři vlasy, a že si je dokonce pojmenoval – Moe, Larry a Curly. Pouze s těmito třemi kamarády si ale nevystačí, a tak i on podstoupil transplantaci vlasů.

Foto: Profimedia.cz

První fotografie je pouze o osm měsíců mladší než ta vpravo. A přitom taková změna! Foto: Profimedia.cz

Wayne Rooney (32)

Člověka napadne, zda za jeho plešatost třeba nemůže to neustálé dávání hlaviček, vzhledem k tomu, že je fotbalista. Ale spíš než to je na vině špatná genetická výbava, se kterou člověk nic neudělá. Anebo udělá – může si nechat vlasy transplantovat, jako to udělal i tento britský fotbalista. Je vidět, že má pod čepicí, protože se nepouštěl do žádných divokých vlasových kreací, ale spokojil se s přirozeným vzhledem. Člověk neznalý souvislostí by věřil, že jsou jeho původní.

Foto: Profimedia.cz

Fotbalista Wayne Rooney trpěl vypadáváním vlasů od mládí, poprvé si nechal nastřelit vlasy v roce 2011Foto: Profimedia.cz

Jason Alexander (58)

Velkým kouzelníkem s vlasy je i herec Jason Alexander. Příroda k němu nebyla úplně milostivá, a tak místo toho, aby mu vlasy ubírala rovnoměrně, vzala mu je jen svrchu a nechala nelichotivý půlkruh podél hlavy. On si ale vlasy nenechal nastřelit, ale pořídil si dobře padnoucí příčesek. Žertuje o něm, že je dočasně trvalý – tedy že si jej může nasadit, kdykoliv se mu zachce, a stejně tak ho pak zase sundat.

Foto: Profimedia.cz

Jason Alexander o své plešatosti, respektive o příčesku, který používá, často žertuje Foto: Profimedia.cz

Líbí se vám muži bez vlasů, nebo s bujnou hřívou? 

Reklama