Hlavní obsah

Staré džíny nevyhazovat! Vyrobte si z nich prostírání, zástěru nebo kabelku

Foto: Eva Malúšová

Foto: Eva Malúšová

Džíny toho vydrží hodně a jsou jednou z nejoblíbenějších součástí šatníku většiny lidí bez ohledu na věk a velikost. Jednou ale nastane čas se s nimi rozloučit. Ale ani to neznamená, že je vyhodíte – můžete je použít jinak!

Článek

Je jedno, jestli se vám vaše oblíbené džíny smrskly a skoro nejdou nosit, jak jsou upnuté, nebo jsou tak ošoupané a děravé, že je musíte vyřadit. Pokud musí pryč z šatníku, vždycky je ještě můžete použít pro výrobu zajímavých dekorací nebo doplňků. Jak na to? Máme pro vás hodně nápadů!

Džínové prostírání

Foto: archiv redakce

I ty nejroztrhanější džíny lze ještě nastříhat na takové proužky, abyste z nich mohli vyrobit prostíráníFoto: archiv redakce

Staré džíny lze použít do posledního kousku. Máme pro vás postup na výrobu prostírání, ale i pár dalších tipů, v co lze džíny proměnit, aby sloužily doma i na zahradě.

Kabelka na knížky

Foto: Tomáš Rubín

Kabelka nebo obal na knihu? Je jedno, jak to nazvete, praktické je to tak nebo takFoto: Tomáš Rubín

Čtete si rádi cestou do práce knížky? Pak oceníte spojení kabelky a obalu na knížky, které vám velmi usnadní cestování s vaší oblíbenou literaturou.

A pokud by vás začalo bavit vyrábět obaly na knihy, máme i pár dalších nápadů.

Džínový kapsář

Foto: Tomáš Rubín

Skvělá a hlavně praktická dekorace, která se bude hodit do dětského pokojeFoto: Tomáš Rubín

Kapes je na džínách většinou dost na to, abyste po vyřazení několika kalhot nasbírali na zajímavý a praktický kapsář. Jeho výrobu i dozdobení zvládne snad každý.

Džínové prkénko

Foto: Jakub Jurdič

Z kapsy od džínů a prkénka může vzniknout kapsář na příbory nebo jiné kuchyňské pomůckyFoto: Jakub Jurdič

Kapsa od džínů může posloužit i v kuchyni, kde si do ní můžete odkládat vařečky nebo příbory. Výroba je naprosto jednoduchá, k jejímu připevnění postačí pár velkých připínáčků.

Ze starých džínů nové

Foto: Tomáš Rubín

Děti budou nové džíny milovat, stejně jako slečny, které mají rády vlastní stylFoto: Tomáš Rubín

Váháte, zda vyhodit džíny, které se vám okoukaly? Než to uděláte, vyzkoušejte některou z originálních metod, jak jim dodat nový vzhled a hlavně originalitu. Slibujeme, že se to vyplatí, získáte skoro zadarmo nové hvězdy šatníku.

Džínová grilovací zástěra

Foto: Eva Malúšová

Mistr grilu ocení zástěru, díky které se nejen neušpiní, ale také mu pomůže mít po ruce nezbytné proprietyFoto: Eva Malúšová

Grilovací sezona pomalu startuje, a tak je na čase se na ni řádně připravit. Skvělým pomocníkem, ale třeba i dárkem, by mohla být zástěra z džínů, které by jinak skončily v popelnici. Nejenže tak zrecyklujete skvělý materiál, ale bude vám to u grilu i slušet.

Reklama

Související témata: