Hlavní obsah

Pravé brynzové halušky

Hodnocení:
(43)
Foto: Ondřej Hošt
Doba přípravy
25 minut
Doba vaření
10 minut
Náročnost
střední

Taky se při každé cestě na Slovensko těšíte na jejich úžasné halušky s čerstvou brynzou? Máme pro vás dobrou zprávu: udělat si je podle opravdu výborného receptu můžete už dnes u sebe doma.

Ingredience pro:
4 porce
Halušky
  • 600 g brambor
  • 300 g polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • sůl
  • 250 g brynzy
  • 300 g špeku
Článek

Postup

Recepty různých rodin se samozřejmě mohou lišit – někdo dává část brambor už uvařených, někdo nedává vejce. S haluškami je to zkrátka stejné jako třeba se svíčkovou nebo gulášem – ten jediný správný recept prostě neexistuje :-).

Krok 1: Začněte tím, že si dáte vyškvařit špek. Kupte si nějaký spíš vyšší, ať se vám dobře krájí, a ideálně by měl být hodně prorostlý masem. Nakrájejte ho na kostičky, dejte do hluboké pánve a nechte škvařit.

Pokud halušky děláte poprvé a nejste si hustotou těsta úplně jistí, zkuste si nejdřív uvařit zkušební dávku a v případě, že se vám rozvaří, podle potřeby ještě trochu mouky přidejte.

Krok 2: Brambory oškrábejte a nastrouhejte najemno. Slijte z nich všechnu přebytečnou vodu, pokud jsou brambory hodně vodnaté, tak je podle potřeby i trochu vymačkejte. K nastrouhaným bramborám přidejte mouku (její množství se může právě podle vodnatosti brambor lišit), sůl a jedno vejce. Vypracujte těsto, které by mělo být polotuhé – musí držet pohromadě, ale mělo by jít relativně snadno protlačit přes haluškové síto.

Krok 3: Ve velkém hrnci přiveďte k varu vodu (čím víc, tím líp, hrnec by měl být plný asi do 2/3). Pak var ztlumte a přes haluškové síto do vody protlačte halušky, skvěle se to dělá vařečkou s rovnou (ne kulatou) plochou. Vařte asi 8–10 minut, dokud nevyplavou na povrch.

Foto: Ondřej Hošt

Krok 4: Pak je sceďte a ještě horké promíchejte s brynzou (pokud je příliš drolivá, promíchejte ji nejdřív s trochou kysané smetany). Brynza na horkých haluškách krásně povolí a celé je obalí. Podávejte s vyškvařeným špekem a ideálně se sklenicí podmáslí nebo kefíru.

Jak servírovat halušky?

Halušky samozřejmě lze podávat i jinak než s brynzou a špekem či slaninou, místo brynzy se hodí i strouhaný uzený sýr nebo oštiepok a kysaná smetana (těm se říká furmanské). Promíchat je můžete také se zakysanou smetanou a kysaným zelím, použít můžete ale i tvaroh, kysanou smetanu a slaninu nebo podušené sladké zelí se škvarky. Halušky se také výborně hodí jako příloha, třeba ke guláši či perkeltu.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.