Hlavní obsah

Ikonické kníry slavných mužů. Kolikrát za život se oholil Zedníček?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Móda se mění a s ní samozřejmě i to, co je či není in. A platí to i pro účesy či mužské vousy. Někdo módním trendům podléhá, někdo ale ne. A tihle slavní pánové se rozhodli, že knír se stane jejich poznávacím znamením, ať si módní svět diktuje, co chce.

Článek

Někdo sází na nedbalé strniště, jiný na hladkou tvář. A tyhle slavné pány si zase neumíme představit bez typického porostu pod nosem. Jak se vám líbí ikonické kníry známých osobností?

Július Satinský

Foto: Jaroslav Ožana / MAFRA / Profimedia

Jak by vypadal bez kníru? To si asi nikdo neumí ani představitFoto: Jaroslav Ožana / MAFRA / Profimedia

S tebou mě baví svět, Vesničko má středisková, Srdečný pozdrav ze zeměkoule nebo seriál Křeček v noční košili. Jeden z nejoblíbenějších herců byl prý věčný srandista jako stvořený pro komediální role (ale nejen pro ně).

Kromě humoru a hereckého talentu byl pro něj typický i mohutný knír, který snad nikdy neoholil. Nosil ho v soukromém životě i ve filmu, bez něho by to jednoduše nebyl on.

Adam Sebastian Helcelet

Foto: Profimedia.cz

Přehlédnout nejde nejen sportovní výkony atleta, ale samozřejmě i jeho knírFoto: Profimedia.cz

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet se může pyšnit stříbrem z mistrovství Evropy v roce 2016 a bronzem z halového šampionátu v roce 2017 (sedmiboj). Dvakrát byl i na olympijských hrách (v Riu v roce 2016 a v Tokiu v roce 2020). Tam se držel ve světové špičce obstojně (v Riu skončil dvanáctý a v Tokiu šestnáctý), svět si ho ale zamiloval víc než leckteré medailisty.

Bez povšimnutí se totiž neobešel jeho pěstěný a opečovávaný knír, kterému se čas od času přezdívá řídítka. Helcelet si ho nechal narůst v roce 2018 jako připomenutí sta let od založení Československa.

Hulk Hogan

Foto: Profimedia.cz

Hoganův blonďatý knír je pro něj stejně typický jako šátek na hlavěFoto: Profimedia.cz

Obří svaly, ideálně triko, které je obepíná, šátek na hlavě a… výrazný světlý knír ve tvaru podkovy. To je ve zkratce Hulk Hogan, wrestlingová legenda a také hvězda céčkových rodinných komedií a několika akčňáků.

Faktem je, že bez něj byste ho nejspíš nepoznali. A kdo má rád vyloženě mužné a drsné typy, dokáže tuhle image ocenit. Protože pokud k tomu připočtete, že tenhle v dětství nadváhou trpící kluk je také milovník silných strojů a motorkář, je to skoro až učebnicový příklad „drsného hocha“.

Salvador Dalí

Foto: Profimedia.cz

Extravagantní knírek byl součástí originální vizáže španělského umělceFoto: Profimedia.cz

Jeho život i dílo bylo všechno jen ne nuda a obyčejnost. Rodiče španělského umělce (později i on sám) věřili, že je reinkarnací staršího bratra, protože se narodil devět měsíců po jeho smrti. Miloval luxus a měl slabost pro výstřelky všeho druhu. Jako domácího mazlíčka například choval ocelota či mravenečníka, jednoduché to neměl ani s vlastní sexualitou. Zbožňoval svou ženu Galu, ale mluvilo se i tom, že ho přitahovali muži nebo že byl impotentní.

Ve světle divokého života Salvadora Dalího a jeho surrealistických děl je vlastně originální a extravagantní knírek jen snadno přehlédnutelná drobnost.

Pavel Zedníček

Foto: Profimedia.cz

Pavel Zedníček se kníru zbavil jen kvůli pár rolímFoto: Profimedia.cz

Oblíbený herec Pavel Zedníček neboli Čmaňa se také již několik desítek let pyšní výrazným knírem. A břitvu na něj vzal opravdu asi jen třikrát: na začátku 90. let kvůli roli v seriálu Území bílých králů, v roce 2017 kvůli filmu 8 hlav šílenství a naposled předloni také kvůli práci.

Burt Reynolds

Foto: Profimedia.cz

Burt Reynolds patřil k prototypu mužných krasavců a k tomu knír prostě patřilFoto: Profimedia.cz

Byl jedním ze sex symbolů a filmových ikon 70. let. Hrál například ve filmu Polda a bandita, Tajný závod a za vedlejší roli ve snímku Hříšné noci byl nominován na Oscara a získal za ni Zlatý glóbus.

A především fanynky uchvacoval nejen svými hereckými výkony, ale i mužnou muskulaturou, uhrančivým pohledem a v neposlední řadě i výrazným knírem, kterého ho zbavoval jen málokdy.

Reklama

Související témata:
Hulk Hogan
Július Satinský
Burt Reynolds