Hlavní obsah

3x nepečené cukroví

Foto: Jakub Jurdič

Nespálíte ho, nemusí se nechat dlouze rozležet, a navíc je zpravidla během chvilky hotové. Nepečené cukroví nahrává všem těm, kdo pečení nechali na poslední chvíli nebo se k troubě raději ani preventivně nepřibližují, ale přitom se nechtějí o něco dobrého sladkého připravit.

Článek

Ať už zvolíte odlehčenější verzi z hořké čokolády a arašídů, klasiku v podobě rumových koulí nebo voňavá kávovo-skořicová zrna, s nepečeným cukrovím nikdy nešlápnete vedle. A s jeho přípravou si klidně můžete dát načas!

Ze 2 ingrediencí: arašídy & čokoláda

Jen ze 2 surovin připravíte tyto skvostné arašídové košíčky. Kombinaci lehce slaných buráků a křupavé čokolády možná znáte díky legendární americké cukrovince Reese's, a jistě vás potěší i to, že se jedná o jedno z nejzdravějších cukroví – když použijete kvalitní hořkou čokoládu, můžete si tuto lahodnou cukrovinku dopřát téměř bez výčitek.

Foto: Jakub Jurdič

Křupavá čokoláda v sobě skrývá měkkou arašídovou náplň. Tyhle košíčky určitě neuděláte jen jednou!

Klasika z přebytků: rum, kakao & lískáče

Mám pro vás i základní rozpis surovin, ale tím se u rumových kuliček zdaleka nemusíte omezovat – výborně do nich totiž spotřebujete rozlámané kousky jiného cukroví, zbylé polevy, náplně a džemy, i třeba oříšky a kokos z obalování. Co ale nesmíte vynechat za žádných okolností? Dostatečné množství rumu!

Foto: Jakub Jurdič

I kdybyste letos dělali jen je, rumové koule můžou pokaždé vypadat jinak (rozumějte, lze jimi nakamuflovat mnohem bohatší výběr)

Místo kávičky: káva & skořice

Nepečená kávová zrna jsou pravým opakem suchého dávivého cukroví bez chuti a vůně. Hmotu na ně navíc klidně připravíte celou v mixéru, a tvarovat jednotlivé kousky už je pak hračka.

Foto: Jakub Jurdič

Vůně kávy, skořice a kapky rumu je na vánoční stůl jako dělaná

Kolik druhů letos pečete? Nebo se tomuto cukrářskému maratonu zatím úspěšně vyhýbáte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.