Hlavní obsah

Adopce slavných: Nenaplněná touha po dítěti i dobré srdce

Foto: Profimedia.cz

Lidé se pro adopci obvykle rozhodují proto, že buď nemohou mít vlastní potomky, nebo chtějí pomoci dítěti, které by jinak vyrůstalo v dětském domově. A někdy jsou tyto důvody propojené. Které celebrity přistoupily k adopci nebo pěstounské péči a proč?

Článek

Adopce je poměrně složitý proces a než se do toho lidé rozhodnou jít, měli by si všechno řádně promyslet. Dítěti, kterému chtějí pomoci, by totiž mohli unáhleným rozhodnutím v důsledku i ublížit. Které celebrity udělaly toto nelehký krok a přijaly do rodiny nové členy?

Lucie Benešová (46) a Tomáš Matonoha (49)

Herecký manželský pár společně vychovává čtyři děti. Nejstaršího Luciána (23) má herečka s expartnerem hercem Filipem Blažkem (47). Se svým současným partnerem má syna Štěpána (14), dceru Laru (8) a v roce 2007 si osvojili tehdy sedmiletou dceru Sáru (20). Důvodem nebyla nemožnost mít děti, ale dobré srdce partnerů. Ti chtěli jednoduše někomu pomoci a změnit mu život k lepšímu. (Herečky, které maskovaly těhotenství během natáčení)

Foto: Profimedia.cz

Manželský pár a všechny děti pohromadě. Zleva je Sára, Lucián, Štěpán a dole Lara

Hana Čížková (66) a Jan Fiala (†52)

S fotografem má herečka syna Jana (37), ale když zatoužila po druhém dítěti, už to nešlo podle plánu. Rozhodla se proto pro adopci, a to i přesto, že manžel jejímu rozhodnutí příliš nefandil. Po vyřízení všech formalit ohledně získání tehdy devítileté Jany do péče ovšem přišla rána. Manžel zemřel na infarkt a herečka zůstala na výchovu obou dětí sama. Dcera Jana (28) nyní vystupuje jako zpěvačka pod pseudonymem Yanna, syn převzal otcovu firmu s technikou pro organizaci státní správy. (To nejhorší z české kinematografie, čemu se herci propůjčili)

Foto: Profimedia.cz

S adoptivní dcerou spojuje herečku podoba i umělecké ambice

Nela Boudová (52)

Dobré srdce sehrálo roli i v případě herečky Nely Boudové. Dva syny má se scenáristou Janem Lekešem (53), se kterým jí ovšem manželství nevyšlo. Herečka měla vždy potřebu pomáhat dětem z dětských domovů, a tak se před pár lety odhodlala k dalšímu kroku. Do pěstounské péče si vzala tehdy šestiletou holčičku Sašu (9). Kamarádka, která pracuje v dětském domově, jí zavolala, že k nim přišla dívka přesně pro Nelu.

Foto: Profimedia.cz

Nela Boudová poskytla nový domov okaté holčičce. Poznali byste, že to není hereččina biologická dcera?

Charlize Theron (45)

V případě jihoafricko-americké herečky není jasné, jestli se pro adopci rozhodla proto, že nemohla mít vlastní děti. Spíše to vypadá, že nenašla vhodného partnera. Dvě děti si totiž osvojila jako svobodná matka. V roce 2012 si vzala hned po narození do péče chlapce Jacksona (8) a v roce 2015 holčičku Augustu (5). S výchovou jí pomáhá matka, bez které by to herečka nezvládla.

Foto: Profimedia.cz

Jackson se narodil jako chlapec, ale identifikuje se jako dívka, takže ho tak herečka i vychovává

Nicole Kidman (53) a Tom Cruise (58)

Slavní herci už sice mnoho let netvoří pár (rozvedli se v roce 2001), ale kromě společné minulosti mají i dvě adoptované děti Isabellu Jane (27) a Connora (25). Důvodem k adopci byla v případě páru skutečnost, že herečce se nedařilo dítě počít, nebo donosit. V roce 1990 prodělala Nicole Kidman mimoděložní těhotenství a krátce před rozvodem potratila.

Ve druhých manželstvích už se oběma, co se týče plodnosti, dařilo lépe. S hudebníkem Keithem Urbanem (52) má herečka dvě vlastní děti a herec zplodil dceru s Katie Holmes (41).

Foto: Profimedia.cz

Connor se živí jako herec a Isabella Jane jako kadeřnice

Katherine Heigl (41) a Josh Kelley (40)

I další pár ve složení herečka a zpěvák měl s početím dlouho problémy. V roce 2008 do rodiny přijali holčičku z Jižní Koreji jménem Nancy Leigh Mi-Eun (11). A protože oba vždy toužili po velké rodině, v roce 2012 přibyla sestřička Adalaide (8). I tu měli doma od miminka.

Mnohdy se stává, že když se páru nedaří počít, zlomí se to v momentě, kdy se na tuto myšlenku přestanou upínat. Stalo se to i blonďaté herečce. V roce 2016 porodila syna Joshuu Bishopa. (5 častých příčin neplodnosti u žen)

Foto: Profimedia.cz

U maminky je Adalaide, v kočárku Joshua a vedle něj Nancy Leigh Mi-Eun

Sia (44)

Dobré srdce před nedávnem prokázala australská zpěvačka Sia, která se stala matkou dvou mladíků, aby jim pomohla se startem dospělého života. Adoptovala je totiž v době, kdy už jim bylo osmnáct let, a oni se museli osamostatnit od svých původních pěstounů. Kromě rodičovské náruče jim poskytla domov a peníze na vzdělání.

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka si soukromí střeží, s dospělými syny se na veřejnosti neukazuje a ani nezveřejnila jejich jména

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek