Hlavní obsah

Andrea (29) zhubla třicet kilo a pyšní se plochým bříškem!

 

Před pár lety nadváha, nyní pekáč buchet. To se povedlo čtenářce Andree provést během dvou let se svojí postavou. Díky novému jídelníčku získala vysportovanou postavu a energie na rozdávání. Jak se stravovala?

Článek

Jak shodit třicet kilo? Od podlahy změnit svoje stravování. Přesně tak to udělala čtenářka Andrea (29), která nabrala přebytečná kila v průběhu mateřské dovolené. Nastartovat hubnutí se jí podařilo s proteinovou dietou, do které se pustila před dvěma lety. Nemusela jíst méně, spíš naopak. Z jídelníčku ale určité potraviny vyřadit musela, a to především sacharidy.

„Proteinová dieta funguje na principu ketózy a té dosáhneme tak, že z jídelníčku na omezenou dobu vyřadíme nebo hodně snížíme příjem sacharidů, to znamená nejíst žádné přílohy, pečivo a v začátku ani ovoce,“ vysvětluje Martina Dvořáková, výživová poradkyně z KetoDiet a pokračuje: „V ketóze začne naše tělo jako zdroj energie využívat právě tukové zásoby. Když k tomu ale doplňujeme dostatečné množství bílkovin, tak ochráníme svalovou hmotu.“

Tento styl stravování se Andree zamlouval, a proto po dvou měsících řízené keto diety pokračovala sama v nízkosacharidové stravě, které se říká také low carb. Do toho ráda posiluje, jezdí na kole klidně 60 kilometrů a srší z ní nakažlivě pozitivní energie. Nyní se už neváží, ale spíše věří tomu, co vidí v zrcadle a svému vlastnímu pocitu.

Dle jejích slov si každý musí najít ten správný směr, který mu sedí, a jí vyhovuje právě strava s vyšším obsahem bílkovin a tuků s menším podílem sacharidů. A k tomu spousta pohybu, který pro ni byl vždy přirozený.

Podívejte se i na další proměny, třeba na Elišku, která shodila za rok 60 kilo!

Reklama

Související témata: