Hlavní obsah

Dárek pro zapálené kulináře? Ty nejkrásnější české kuchařky!

Foto: Nomad_Soul, Shutterstock.com

Pamatujete na doby, kdy vás ještě měkké dárky a knížky pod stromečkem dokázaly téměř rozbrečet? Kdeže ty loňské sněhy jsou! Po třicítce ponožky i beletrie zpravidla potěší, a když blízkým kulinářům věnujete některou z kuchařských novinek letošního roku, možná pak něco dobrého kápne i pro vás.

Článek

Alespoň jedna knížka pod stromečkem je téměř nutnost, a těmi, které jsou plné osvědčených receptů a krásných fotek, potěšíte hned dvakrát. Poprvé na Vánoce a podruhé, až se obdarovaný pustí do vaření! Vybrali jsme pro vás 12 těch nejhezčích autorských kuchařek, které u nás letos (až na jednu výjimku) vyšly. Vybírat můžete ze zdravého vaření, sladkého pečení i knih, které potěší také mužskou část kulinářské populace.

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

Titul je to sice odvážný, ale v lecčems pravdivý. Karolína Fourová je totiž nejen nadšená kulinářka, ale také inženýrka v oboru výživy a kvality potravin, takže její kniha zdaleka není jen kuchařkou. Je to zjednodušeně řečeno i návod, jak se stravovat dobře (nebo, jak zněl původní název, „Nejíst blbě“). Autorka se věnuje rozšířeným mýtům o jídle, populárním dietám a jejich vlivu na naše zdraví. Zabývá se dnes i tolik zatracovaným lepkem. Naučí vás číst si obaly potravin, vybírat jídlo mimo domov a samozřejmě vařit i své oblíbené recepty. Doporučujeme všem, kteří chtějí jíst zdravě, ale zároveň nepodléhají extrémním dietetickým směrům.

Foto: Archiv nakladatelství

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete, Karolína Fourová, Esence, 200 stran

Koláče Chez Lucie

Druhá kuchařka populární foodblogerky Lucie Dvořákové alias Chez Lucie má opět stručný název i jména kapitol (ovocné, kynuté, snadné, bábovky...), které si na nic nehrají. Na Lucčiných receptech je poznat, že se kariéře cukrářky začala před lety věnovat profesionálně – jsou perfektně vysvětlené a před startem vás provede základy pečení a zasvětí do jeho přípravy tak, že se neztratí ani úplný cukrářský začátečník. A Ježíška tak možná bude při další návštěvě čekat třeba čerstvě upečený frgál! Tady je ochutnávkový recept na švestkový koláč.

Foto: Archiv nakladatelství

Koláče Chez Lucie, Lucie Dvořáková, CPress, 152 stran

Country kuchařka

Country kuchařka Matěje Pospíšila s podtitulem Sám na čundru a hladový navazuje na snad nejvtipnější kuchařské knihy Sám doma a hladový a Sama doma a hladová. Vtipná je obsahem i formou (byť se vám obrázek autora ve vaně plné brsalátu  už asi nikdy nevymaže z paměti) a je takovým malým holdem všem trampům, táborníkům a chalupářům. Dozvíte se proto, jak na domácí hořčici, originální způsoby nařezávání špekáčků, pomazánku do vlaku a další nezbytnosti výletníků. Skvělý dárek pro muže!

Foto: Archiv nakladatelství

Country kuchařka: Sám na čundru a hladový, Matěj Pospíšil, Došel karamel, 260 stran

Rok s Garden & Kitchen

Sympatická Inna Valoušková, známá spíše pod svým blogerským jménem Garden & Kitchen, si splnila sen a vydala knihu. Záměrně nepíšeme kuchařku, protože ač je plná jednoduchých, a přitom nápaditých receptů, je zároveň i průvodcem pro zahrádkáře. Každý měsíc vám díky své mnohaleté zkušenosti poradí, co zasít, co sklidit, a co dobrého pak ze zahrádky uvařit. Doporučujeme všem těm, kdo se zahradničením i začínají nebo mají celoroční přísun od zdatnějších zemědělců a rádi vaří sezonně.

Foto: Archiv autora

Rok s Garden & Kitchen, Inna Valoušková, vydáno vlastním nákladem, 226 stran

Kukuchařka

A konečně zábavné vaření pro ty nejmenší! Kukuchařka sice vyšla už loni, ale v malém uměleckém nakladatelství a byla by škoda, kdyby vás minula. Kromě veselých receptů, které jsou tak jednoduché, že je zvládnou i děti, v ní najdete hravé aktivity v kuchyni, co vaše nejmenší naučí vaření milovat. Že se s jídlem nehraje, je podle nás totiž už dávno překonaný omyl! Knížka bude bavit děti a pro své krásné zpracování i kulinářsky založené rodiče.

Foto: Archiv nakladatelství

Kukuchařka Čas na hraní v kuchyni!, kolektiv autorů, Běžíliška, 72 stran

Velká knedlíková kuchařka

Knedlík, nebo nok? Zjistěte to jednou pro vždy v novodobé bibli knedlíkářů s podtitulem Veletucet knedlíků v české kuchyni. Dali ji dohromady opravdové knedlíkové autority: spoluzakladatel firmy Knedlíky Láznička Petr Kosiner, food editorka Kateřina Bednářová a autorka Kuchařek pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová. Najdete zde jak precizně vypilované recepty na všechny základní typy, tak fajnovky typu perníkové knedlíky ke zvěřině, slavnostní mandlové nebo bezlepkové knedlíky.

Foto: Archiv nakladatelství

Velká knedlíková kuchařka: Veletucet knedlíků v české kuchyni, kolektiv autorů, Došel karamel, 280 stran

Oheň a dým

Potěšte svého oblíbeného pyromana ohnivým debutem Hugo Hromase! Populární (nejen) televizní kuchař  ho naučí všemožné techniky přípravy jídla na ohni a taje jeho zakládání, a také ho provede potřebnými pomůckami pro čím dál populárnější outdoorové vaření. Těšit se můžete nejen na maso, ale i na vynikající zeleninové pokrmy, chleba, a dokonce i dezerty.

Máte rádi Huga Hromase a jeho pořad Kuchaři u ohně? 21. prosince vyjde speciální díl na TelevizeSeznam.

Foto: Archiv nakladatelství

Oheň a dým, Hugo Hromas, Esence, 280 stran

Cesta z těsta

Aneb České pečení pro celý rok, tak zní celý název prvotiny vítězky televizní soutěže amatérských pekařů Petry Burianové. Vsadila na lokální suroviny a sezonnost receptů, takže se kromě pečení věnuje i českým tradicím a řemeslům. Kapitoly jsou rozdělené podle ročních období a najdete v nich jak sladké, tak slané pečivo.

Foto: Archiv nakladatelství

Cesta z těsta, Petra Burianová, CPress, 280 stran

Jíme zdravě ze spíže

Kolekce populárních fit receptů se letos mimo jiné rozšířila o recepty, které uvařit ze surovin, co máte doma. A to se v dnešní době obzvláště hodí! Kromě 70 jednoduchých receptů v knize najdete i tipy pro nákupy a skladování potravin, abyste byli vždy připraveni. Těšit se můžete na luštěniny, zdravější varianty dětských jídel, ryby, maso i bezmasé varianty tradičních receptů. Protože jíst zdravě se dá i v době, kdy je nutné spoléhat na zásoby ve spíži nebo není čas a chuť se vydávat do obchodu!

Foto: Archiv nakladatelství

Jíme zdravě ze spíže, kolektiv autorů, Fitrecepty, 160 stran

Radost v kuchyni

Kniha Martiny Hladjuk alias Mamachef je nejen radost v kuchyni, ale i radost pohledět! Její precizní recepty jsou detailně popsány i krásně nafoceny a doplněny o tipy, jak pokrmy efektně servírovat. Martina se inspiruje i v zahraničí a přináší výběr toho nejlepšího ze svého blogu. Jí se totiž i očima!

Foto: Archiv nakladatelství

Radost v kuchyni, Martina Hladjuk, CPress, 160 stran

Herbář ze zahrady přímo na talíř

A ještě jedna kulinářsko-zahradnická novinka. Poslední kniha Kateřiny Winterové nabízí nejen sto receptů, ale také popis více než 80 odrůd zeleniny s doporučeními pro jejich pěstování a rovněž ovocné ochutnávky. Oblíbenou zeleninu se tak naučíte nejen zpracovávat, ale také sami vypěstovat. A za ženskou část redakce bychom si přály, abychom při zahradničení a vaření také vypadaly pořád tak dokonale jako Katka!

Foto: Archiv nakladatelství

Herbář ze zahrady přímo na talíř, Kateřina Winterová, Edice ČT, 272 stran

Moje nejsladší vzpomínky

Kdo by neměl nějaký moučník, co ho svou chutí rázem přenese zpátky do dětství! A Barbora Gorecká, známější pod svým blogem Máma peče doma, sepsala hned 77 takových receptů. Odcestujte se sladkými vzpomínkami svého dětství zpátky do bezstarostných časů a připomeňte si chutí poctivých buchet, koláčů a bábovek nedělní obědy u babičky.

Foto: Archiv autora

Moje nejsladší vzpomínky, Barbora Gorecká, vydáno vlastním nákladem, 216 stran

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek